ελληνική μουσική
    714 online   ·  210.832 μέλη

    Ποιά τραγουδίστρια σας αρέσει;

    elenoua
    16.03.2004, 14:59
    bre paidia mia einai i 8ea anna vissi kali tragoudistria einai fonara einai ti allo na po einai mia souper tragoudistria


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 16-03-2004 15:25 ]
    santourman
    16.03.2004, 19:53
    Ελ. Αρβανιτάκη!!!
    jorge
    16.03.2004, 21:38
    Μαρινέλλα και Bonnie Tyler
    Kotsiraki
    17.03.2004, 00:48
    Ελευθερία Αρβανιτάκη και Χαρούλα Αλεξίου.
    yiannisyiannis
    17.03.2004, 08:58
    Από τεχνικής άποψης, θεωρώ ότι η Σαββίνα Γιαννάτου προηγείται με διαφορά.
    KIT_KAT
    17.03.2004, 09:20
    Δήμητρα Γαλάνη...

    christos-reg
    17.03.2004, 11:58
    Σαν "πακέτο" (τι ωραία έκφραση!) φωνής & ρεπερτορίου ξεχωρίζω τις Αρβανιτάκη & Πρωτοψάλτη, ενώ μου αρέσει και η Μαρινέλλα (αν εξαιρέσω ένα μεγάλο τμήμα του ρεπερτορίου της!)


    soloffor7
    17.03.2004, 20:10
    Από τις δικές μας η Μελίνα Κανά και εσχάτως η Ασλανίδου (που έχει όμως δρόμο για να φτάσει τις μεγάλες τραγουδίστριες) και από το διεθνή χώρο η ξυπόλητη diva Cesaria Evora και μία jazzistria-piano-girl η πανέμορφη Dianna Krall...
    elina
    17.03.2004, 23:33
    Tha symfwnisw me tin elenoua
    I anna vissi alla kai i kaiti garmpi einai poly kales tragoudistries!!!!
    anzelina
    18.03.2004, 00:50
    Βεβαίως η Σαββίνα Γιαννάτου κάνει απίθανα
    πράγματα με την φωνή της.Είναι μοναδική. Αλλά έχουμε
    και άλλες πολύ καλές αγαπημένες τραγουδίστριες.Μαρινέλα Βίκυ Λέανδρος
    Αλεξίου Βιτάλη Αφροδίτη Μάνου Ελένη Δήμου
    Γαλάνη Καλιόπη Βέττα κ.α.
    Προσωπικά αγαπώ λίγο περισσότερο τη φωνή της ΓΛΥΚΕΡΙΑΣ.
    zappas
    18.03.2004, 08:30
    ελ.αρβανιτακη, μελινα κανα, αλεξιου, σωτηρια λεοναρδου, ελλη πασπαλα, σαβινα γιανατου.........και παει λεγοντας!!!!! παλι καλα που ειναι αρκετες !!!!!!!!
    elenoua
    18.03.2004, 15:48
    hello ti ginete kala eiste bre pedia den ksero alla stin kupro milame perissotero gia tin anna vissi para gia tin arbanitaki oi giatis alles tragoudistries pantos kai autes kales einai alla kamia den mporei na sigkri8ei me tin anna vissi
    Alinda
    19.03.2004, 09:14
    Mαααα... H Aλίντα φυσικά!!!! χαχαχα

    Ομολογώ πως μου αρέσει η φωνή της τραγουδίστριας των Μπλέ, αν και μου διαφεύγει το ονομά της αυτή τη στιγμή!




    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Alinda on 19-03-2004 09:16 ]
    Robinsinger
    19.03.2004, 11:03
    Δυο πολυ καλες ΕΡΜΗΝΕΥΤΡΙΕΣ Α Χαρουλα Αλεξιου . . . τι παρα πανω να πει κανεις . Β . Η Αννα Βισυ . . . που παιρνει τα συνηθως σκουπιδια του Καρβελα και τα κανει τραγουδια .
    jorge
    19.03.2004, 11:49
    Για τη Βίσση πιστεύω πως έχει καταπληκτικές φωνητικές δυνατότητες, αλλά επέλεξε ένα χώρο που τουλάχιστον εμένα δε με εκφράζει. Αν είχε κρατήσει το ίδιο στυλ που είχε τα πρώτα χρόνια, πιθανότατα να άφηνε εποχή. Όμως φαίνεται δεν άρεσε της ίδιας. Πάντως και τώρα υπάρχουν τραγούδια της που μου αρέσουν, κυρίως λόγω της αξιόλογης φωνής της.
    aggeliki
    19.03.2004, 22:40
    Την μεγάλυτερη φωνή την έχει η Χαρούλα Αλεξίου...!!!Επίσης άξιες Γαλάνη,Αρβανιτάκη,Πρωτοψαλτη,Τσανακλίδου.Από της νεότερες Τσαλιγοπούλου και Ασλανίδου...


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : aggeliki στις 29-01-2006 01:52 ]
    composer
    21.03.2004, 00:46
    Poly dyskoli kai synama eukoli erwtisi

    Apo Ellinides ermineutries epilegw tin Xaroula Alexiou kai tin Marinella!
    Apo tin allodaph me megali diafora xehorizw tis Emma Shapplin, Sarah Brightman kai fysika tin Lorenna McKennit
    efou_XXX
    21.03.2004, 21:33
    ΧΑΡΙΣ ΑΛΕΞΙΟΥ ΔΑΓΚΩΤΟ!!!! ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ!!!!
    yiannisyiannis
    22.03.2004, 09:11
    Μια ακόμη τραγουδίστρια πρέπει να τιμήσω, την οποία επειδή δεν έχω την ευκαιρία να ακούω τακτικά...μου διέφυγε στο προηγούμενο post μου.
    Σοφία Παπάζογλου!!!
    Τι φωνή, τι ερμηνεία, τι παρουσία!!! Συγχαρητήρια σε μια νέα κοπέλα, η οποία διάλεξε να υπηρετεί ένα σπάνιο είδος τραγουδιού, που σνομπάρεται από τους μηχανισμούς των ΑΡΙΩΝ και των Super Idols.
    GIANNISSALONIKA
    27.01.2006, 19:10
    Μα φυσικά Ελένη Βιτάλη,Χαρούλα Αλεξίου,Τάνια Τσανακλίδου,Δήμητρα Γαλάνη,Ελευθερία Αρβανιτάκη,Γλυκερία,Λιζέτα Καλημέρη,Μελίνα Κανά,Μαρία Φωτίου,Σοφία Παπάζογλου,Μαρία Παπανικολάου,Σοφία Εμφιετζή(Αθηναική Κομπανία την εποχή του '80-90'),Γιώτα Νέγκα,Μάρθα Φριντζήλα,Μαρία Δημητριάδη,Μαρία Φαραντούρη,Μαρίζα Κώχ,Καλλιόπη Βέττα,Έλλη Πασπαλά,Τζένη Βάνου,Μαίρη Λίντα,Σωτηρία Μπέλλου,Κατερίνα Σιάπαντα,
    Γιώτα Λύδια,Μαρινέλλα,Ρίτα Σκελλαρίου,Βίκη Μοσχολιού,Φλέρυ Νταντωνάκη,Κάιτη Χωματά,Ρένα Κουμιώτη,Αλέκα Μαβίλη,Χριστιάνα,Σοφία Βέμπο,Άλκηστις Πρωτοψάλτη,Νένα Βενετσάνου. Ευτηχώς που έχουμε αρκετές τραγουδίστριες που υπηρετούν το καλό ελληνικό τραγούδι και για κάποιες που μας έχουν αφήσει τις θυμόμαστε με σεβασμό γιατί υπηρέτησαν το καλό ελληνικό τραγούδι με αγάπη, το οποίο πολεμάται στις μέρες μας από τις πολυεθνικές εταιρίες οι οποίες προβάλουν το σκυλάδικο το οποίο είναι κακόγουστο και δεν έχει καμία σχέση με τον πολιτισμό της Ελλάδας.






    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : GIANNISSALONIKA στις 02-03-2006 18:33 ]