ελληνική μουσική
    430 online   ·  210.839 μέλη

    Ποιο KORG να αγορασω;

    Georgnik
    01.03.2007, 18:42
    Καλησπερα σε ολους σας!

    Εχωντας το ΡΑ800 θα ηθελα να προσθεσω ακομα ενα synth για να μπορω να ειμαι πιο ευελικτκος.
    Απο αυτα που βλεπω στην αγορα, καταληγω στα εξης μοντελα, χωρις ομως να ειμαι και σιγουρος για το που παω...:

    Triton,
    Triton Le,
    Triton Extreme
    Karma
    ΤR

    Ποιες οι διαφορες αυτων; και εν τελει που να κατευθυνθω; Ποιο λοιπον να διαλεξω και να ειμαι καλημενος;

    Υπαρχει καποιος λογος να βαλω στη λιστα το Fantom XR?

    Σας ευχαριστω!


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Georgnik στις 01-03-2007 18:45 ]


    mi3s
    03.03.2007, 15:39
    αν έχεις τα χρήματα πάνε για το extreme!Είναι κορυφαίο!
    harisx
    25.03.2007, 13:50
    Πρεπει να αποφασισεις αν θα το χρησιμοποιησης για live η studio.Μπορεις για studio να παρεις ενα rack που θα εναι πιο φτηνο.Για live οπωσδηποτε θελεις πληκτρα.Εχω το TR
    Εχει καθαρο και δυνατο ηχο και ειναι για ολα τα ειδη .Αν μπορεις βεβαια παρε το xtreme.To φαντομ το εχει ενας φιλος.Ειναι ισαξιο η και καλυτερο κυριως στους φυσικους ηχους.

    Η τεχνη θελει θυσιες
    www.cdbaby.com/cd/haris

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : harisx στις 25-03-2007 13:53 ]


    mi3s
    26.04.2007, 21:38
    Πολύ καλό είναι και το korg m3!Είναι φοβερό και τα ξεπερνάει όλα χαλαρά,έχει χαρακτηριστικά του extreme!ΠΕρίμενε λιγάκι και μπορείς να πάρεις αυτό!
    LawREnCe
    13.09.2007, 18:30
    geia sou file.prin 1 mhna ekana thn agora tou m3 k einai super to mhxanhma.sto proteino anepifylakta
    jacamar
    13.09.2007, 22:23
    basika opoio kai na pareis apo ayta poy grafeis tha exeis kanei m9ia poly kalh agora...!

    egw exw douleupsei to Triton Le kai den exw parapono!!
    KostasDimou
    14.09.2007, 18:13
    Triton Extreme
    Τρομερό!!!
    Termite
    15.09.2007, 17:39
    Υπάρχει βέβαια και το KORG M3...
    noizreduction
    16.09.2007, 12:52
    Το triton le θελει πολυ δρομο ακομα και σαν κλαβιε και σαν ευκολια στη χρηση του.
    Το extreme ειναι σαφως ανωτερο, ομως δεν βρισκω το λογο να δωσει καποιος παραπανω χρηματα για τον ιδιο πυρηνα.
    Το Karma ειναι ενα κατεξοχην οργανο της "σκηνης", με ευκολια στη χρηση και ωραιους ηχους ( αν και το πιανο του δεν με τρελαινει ).

    Θα σου προτεινα να κοιταξεις και αλλες εταιριες. Ιδιαιτερα για live η Yamaha και η Kurzweil ειναι αρκετα καλες ( ευκολο μενου, προσβαση σε ολα τα χαρακτηριστικα του ηχου στο "αψε σβησε", καλη αποδοση σε ακουστικα οργανα ).