ελληνική μουσική
    857 online   ·  210.851 μέλη

    Τί σας εξοργίζει περισσότερο σ'έναν άνθρωπο?

    mariachi
    07.03.2007, 12:50
    Ποιό είναι το χαρακτηριστικό γνώρισμα ενός ανθρώπου,οικείου σας και μη,που σας εξοργίζει περισσότερο?
    makisdav
    07.03.2007, 13:16
    H ειρωνια......Δεν υπαρχει χειροερο απο την ειρωνια σε μια συζητηση!Φανερωνει κ ελλειψη επιχειρηματων!!
    Red-Rose
    07.03.2007, 13:30
    Αυτό που με εκνευρίζει πιο πολύ σε όλους τους ανθρώπους είναι το ψέμα, η υποκρισία, ο άμμετρος εγωισμός και η αχαριστία... δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι χειρότερο...
    rigas
    07.03.2007, 13:50
    Το να είναι κολλημένοι σε μια ιδέα και να ισοπεδώνουν όλα τα άλλα.
    KIT_KAT
    07.03.2007, 14:35
    Δεν με εξοργίζει ιδιαίτερα κάποιο ελάττωμα, άλλωστε όλοι έχουμε τα δικά μας, λυπάμαι όμως πολύ τους ανθρώπους με αρνητική ενέργεια γιατί τους θεωρώ καταδικασμένους να ζουν στη δυστυχία και στη μιζέρια τους εσσαεί
    Εντάξει, ίσως και να με εξοργίζουν λίγο όταν πρέπει να τους ανέχομαι όλη μέρα
    mousikofilh
    07.03.2007, 15:29
    Το χειρότερο για μένα είναι το ψέμα.
    Δεν το αντεχω,οσο μικρό και να είναι!Θέλω να συναναστρέφομαι με ειλικρινείς και
    ''Καθαρούς'' ανθρώπους.
    Το ψέμα και το...δήθεν(η υποκρισία δηλαδή και το ότι το παίζω
    κάτι άλλο από αυτό που είμαι)σε έναν άνθρωπο,μπουν να με φέρουν στα όρια μου.
    Όλα τα άλλα λίγο πολύ,μπορω να τα ανεχτώ.
    tolaruba
    07.03.2007, 15:30
    Παράθεση:

    Το μέλος rigas στις 07-03-2007 στις 13:50 έγραψε...

    Το να είναι κολλημένοι σε μια ιδέα και να ισοπεδώνουν όλα τα άλλα.


    αυτο.να μη δεχονται τπτ αλλο.
    creativeburst
    07.03.2007, 15:42
    Το ψέμα, η αχαριστία, να φοβούνται να εκφραστούν, έλειψη σεβασμού.
    jacamar
    07.03.2007, 16:50
    πιο πολύ απ' όλα μου την δίνουν οι άνθρωποι που είναι άβουλοι δεν πέρνουν πρωτοβουλίες και περιμένουν έναν αρχηγό να τους καθοδηγίσει.
    Απιστευτα εκνευριστικό!
    tsibitos
    07.03.2007, 16:56
    το να ειναι "ξερολας"...
    maspa
    07.03.2007, 17:16
    1.Η επιμονή κάποιου ότι η άποψή του είναι η ορθή ενώ έχει αποδειχτεί το αντίθετο.. Κι αυτό όχι επειδή εξακολουθεί να πιστεύει το ίδιο άλλά επειδή δειλιάζει να πει "έκανα λάθος"..

    2.Η αχαριστία. Όχι επειδή περιμένω να πάρω ό,τι δίνω, αλλά υπάρχουν περιπτώσεις που δεν αναγνωρίζεται καν η προσφορά.

    3.Το ψέμα δε με ενοχλεί. Με ενοχλεί η "κοροιδία". Το ότι πιστεύει κάποιος ότι με "δουλεύει" κι εγώ το "τρώω" αμάσητο το δούλεμα!

    4.Η κακία. Παλιότερα πίστευα ότι δεν υπάρχουν καλοί και κακοί άνθρωποι, αλλά άνθρωποι που τα περιέχουν όλα τα στοιχεία κι αναλόγως των περιστάσεων εκδηλώνουν τα ανάλογα χαρακτηριστικά. Πλέον έχω πειστεί ότι υπάρχουν άνθρωποι που η κακία είναι το δεύτερο τους όνομα, και πρόκειται για κακία που απορρέει από τη ζήλια. Αυτό εννοώ..

    5.Η αποδοκιμασία από φιλικά πρόσωπα.. Ό,τι χειρότερο να σε υποτιμά το πρόσωπο που υποτίθεται ότι εμπιστεύεσαι και μοιράζεσαι πράγματα.

    Το χειρότερο όλων των παραπάνω ξεχωριστά είναι να τα βρείς συγκεντρωμένα όλα μαζί σε έναν άνθρωπο! Πίκραααααααα..


    tago
    07.03.2007, 17:35
    Η βλακεία !!!!


    tarkoulis
    07.03.2007, 17:48
    θα συμφωνησω με τη βλακεια γιατι ειναι κατι που δε το επιδιωκουν απλα υπαρχει,βλακεια και ηλιθιοτητα, αυτα οδηγουν σε ασυνενοησια...
    Παράθεση:

    Το μέλος tago στις 07-03-2007 στις 17:35 έγραψε...

    Η βλακεία !!!!




    Jimy
    07.03.2007, 18:05
    Να κάνει οτι με ακούει ενώ δεν με ακούει!

    sintorin
    07.03.2007, 18:32
    kapios pou molis exei faei skordo, kai vromaei..........
    sentoni
    08.03.2007, 01:43
    Παράθεση:

    Το μέλος Jimy στις 07-03-2007 στις 18:05 έγραψε...

    Να κάνει οτι με ακούει ενώ δεν με ακούει!





    . . . και που να δεις όταν κάνει ότι δεν σε βλέπει . . .
    moufixtros
    10.03.2007, 02:22
    οι αδιάφοροι, χωρίς άποψη,ανταγωνιστές ,ρουφ,γλειφτρόνια,ασυνείδητοι,παρτάκηδες είναι όχι απλά εκνευριστικοί αλλά και επικίνδυνοι.
    mariza18
    10.03.2007, 12:50
    Να μου λέει συνέχεια ότι δεν έχει κάρτα για να παίρνει τηλ απο το κινητό μου
    punkster
    12.03.2007, 15:20
    Η ζηλια και ο εγωκεντρισμος.
    Δεν υπαρχει τιποτα πιο εκνευριστικο απ το να βλεπεις εναν ανθρωπο αντι να χαιρεται με τη χαρα σου, οπως κανει ενας πραγματικος φιλος, να αλλαζει χιλια χρωματα και μονο στην ιδεα οτι εσυ περνας καλα και εισαι ευτυχισμενος. Και αντι να κανει τη χαρα σου διπλη, σου ισοπεδωνει τη διαθεση. Αντε να του ξαναπεις τα προσωπικα σου μετα απ κατι τετοιο. Και ειδικα αν προκειται για θλιβερο γεγονος, αφου ειναι σχεδον μαθηματικα αποδεδειγμενο οτι θα σκασει ενα αδιορατο (ισως και οχι τοσο αδιορατο...) γελακι ικανοποιησης και κακιας στα χειλη του ζηλιαρη.

    Οσο για τον εγωκεντρισμο...καλυτερα να μην αρχισω γιατι εχω πολλα μαζεμενα...



    Μια καμπια, μα ποια καμπια???

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 12-03-2007 15:23 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 19-03-2007 17:33 ]


    wraios
    12.03.2007, 17:20
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 07-03-2007 στις 17:16 έγραψε...

    1.Η επιμονή κάποιου ότι η άποψή του είναι η ορθή ενώ έχει αποδειχτεί το αντίθετο.. Κι αυτό όχι επειδή εξακολουθεί να πιστεύει το ίδιο άλλά επειδή δειλιάζει να πει "έκανα λάθος"..

    2.Η αχαριστία. Όχι επειδή περιμένω να πάρω ό,τι δίνω, αλλά υπάρχουν περιπτώσεις που δεν αναγνωρίζεται καν η προσφορά.

    3.Το ψέμα δε με ενοχλεί. Με ενοχλεί η "κοροιδία". Το ότι πιστεύει κάποιος ότι με "δουλεύει" κι εγώ το "τρώω" αμάσητο το δούλεμα!

    4.Η κακία. Παλιότερα πίστευα ότι δεν υπάρχουν καλοί και κακοί άνθρωποι, αλλά άνθρωποι που τα περιέχουν όλα τα στοιχεία κι αναλόγως των περιστάσεων εκδηλώνουν τα ανάλογα χαρακτηριστικά. Πλέον έχω πειστεί ότι υπάρχουν άνθρωποι που η κακία είναι το δεύτερο τους όνομα, και πρόκειται για κακία που απορρέει από τη ζήλια. Αυτό εννοώ..

    5.Η αποδοκιμασία από φιλικά πρόσωπα.. Ό,τι χειρότερο να σε υποτιμά το πρόσωπο που υποτίθεται ότι εμπιστεύεσαι και μοιράζεσαι πράγματα.

    Το χειρότερο όλων των παραπάνω ξεχωριστά είναι να τα βρείς συγκεντρωμένα όλα μαζί σε έναν άνθρωπο! Πίκραααααααα..




    symfonw me sena