ελληνική μουσική
    518 online   ·  210.873 μέλη
    piterpiano
    16.07.2006, 17:38
    μπραβο μια χαρα,πιο οργανωμενο απο περσι απο πολλες αποψεις,συγχαρητηρια στους διοργανωτες και τους συμμετεχοντες!
    12plus
    16.07.2006, 21:23
    Το έχασα κι αυτό, εύχομαι όμως να σας δω σύντομα!!
    Other_side
    16.07.2006, 22:50
    Εντυπώσεις;
    Ανέκδοτα;
    Φωτογραφίες;

    Φωτογραφίες;

    :) :) :) Καλά περάσαμε;
    Hastaroth
    16.07.2006, 23:56
    Εντυπώσεις:Οπως πάντα,μιά ακόμα αξέχαστη βραδυά που τράβηξε μέχρι πρωϊας.Στίς 06.10 τό πρωϊ,ήτοι περίπου κατά την ανατολή τού ηλίου,επί τής παραλίας ευρίσκοντο εισέτι οι:Amelie,Meltica,Nektarios_pi,Vasilis23 (κοιμώμενος μακαρίως),ο Παναγιώτης (δέν θυμάμαι το nick του) καί ο υποφαινόμενος.

    Ανέκδοτα:Δέν ξέρω γιά τους άλλους,εγώ πάντως δέν είπα κανένα..

    Φωτογραφίες:θά αναρτηθώσιν εν καιρώ τώ δέοντι.

    Ηθικόν συμπέρασμα:Μιά χαρά περάσαμε καί αυτή τη φορά,μπράβο σέ όσους μερίμνησαν γιά τήν διοργάνωση καί σέ όσους ήρθαν ακόμα καί από τά πέρατα τού κόσμου (π.χ.Bouzios εκ Γαλλίας,Nektarios_pi εκ Χίου-ενδεχομένως καί άλλοι που δέν κατάφερα νά μιλήσω μαζί τους) γιά να γίνουμε άλλη μιά φορά όλοι μιά μεγάλη παρέα...
    nektarios_pi
    17.07.2006, 03:45
    pedia sas eyxaristo perasame poli orea pera apo auto oloi tous polu kaloi na eyxaristiso ton hastarok uerma giati an den eitan aytos akoma tha epsaxna :p TON dromo (eyxaristo gia ta patatakia )
    XeniaRodo
    17.07.2006, 10:34
    εγώ θα πω 5 λέξεις:

    φεγγάρι
    αμμουδιά
    κιθάρα
    φωτιά
    λουκάνικα

    και.....
    Θα ήθελα να ευχαριστήσω θερμά τον Unick (κυρίως) και τον Oρφέα για τη βόλτα με το τζιπ (μου χρωστάει και μια βόλτα με το κότερο ο πρώτος) αλλά πάνω απ' όλα τον ευεργέτη μου Manblaz. Xαλί να τον πατήσω έγινε...
    billy_cobham_2005
    17.07.2006, 12:27
    Το μέλος Hastaroth στις 16-07-2006 στις 23:56 έγραψε...
    Παράθεση:

    Εντυπώσεις:Οπως πάντα,μιά ακόμα αξέχαστη βραδυά που τράβηξε μέχρι πρωϊας.Στίς 06.10 τό πρωϊ,ήτοι περίπου κατά την ανατολή τού ηλίου,επί τής παραλίας ευρίσκοντο εισέτι οι:Amelie,Meltica,Nektarios_pi,Vasilis23 (κοιμώμενος μακαρίως),ο Παναγιώτης (δέν θυμάμαι το nick του) καί ο υποφαινόμενος.

    Ανέκδοτα:Δέν ξέρω γιά τους άλλους,εγώ πάντως δέν είπα κανένα..

    Φωτογραφίες:θά αναρτηθώσιν εν καιρώ τώ δέοντι.

    Ηθικόν συμπέρασμα:Μιά χαρά περάσαμε καί αυτή τη φορά,μπράβο σέ όσους μερίμνησαν γιά τήν διοργάνωση καί σέ όσους ήρθαν ακόμα καί από τά πέρατα τού κόσμου (π.χ.Bouzios εκ Γαλλίας,Nektarios_pi εκ Χίου-ενδεχομένως καί άλλοι που δέν κατάφερα νά μιλήσω μαζί τους) γιά να γίνουμε άλλη μιά φορά όλοι μιά μεγάλη παρέα...

    Φίλε μου Hastaroth μας ξέχασες? Κατά τις 6:20 είμαστε και εγώ με τον Astron μαζί να σου θυμίσω και τι τραγουδούσαμε???!!!!!
    billy_cobham_2005
    17.07.2006, 12:52
    Πολύ όμορφη βραδιά... Πολύ καλή οργάνωση, θερμά συγχαρητήρια σε αυτούς που ανέλαβαν και έβγαλαν σε περας!! Περισσότερος κόσμος από πέρυσι (κατάφερα και γνώρισα αρκετά άτομα), περισσότερα όργανα (προσθέστε και τα πλήκτρα που έδωσαν άλλο αέρα στο πρόγραμμα), αλλά πάλι τα κρουστά εκτός εμού του Hastaroth και ενός ακόμα, ήταν απόντα! Που είστε βρε παιδιά? Εμείς δεν έχουμε πρόσωπο στο Μ.Η.?!!!!!
    Hastaroth
    17.07.2006, 13:09
    Το μέλος billy_cobham_2005 στις 17-07-2006 στις 12:27 έγραψε...
    Παράθεση:

    Φίλε μου Hastaroth μας ξέχασες? Κατά τις 6:20 είμαστε και εγώ με τον Astron μαζί να σου θυμίσω και τι τραγουδούσαμε???!!!!!



    Δέν σάς ξέχασα αλλά είχατε φύγει λίγο πιό πρίν.Αν πρόσεξες,έγραψα "την ώρα τής ανατολής τού ηλίου"..

    Εκτός τών άλλων εσένα σέ είδα κάποια στιγμή (που ήμασταν αρκετοί ακόμα) να κοιμάσαι υπτίως

    Πάντως γιά άλλη μιά φορά τά κατάφερες θαυμάσια (ιδίως μέ το mini-τουμπελέκι μου,μέ το οποίο ακόμα και εγώ δυσκολεύομαι να βγάλω ήχο σέ ανοιχτό χώρο..)

    Αλλά θά εκφράσω και το παράπονό μου:τρείς κρουστοί ήμασταν όλοι κι'όλοι (ο τρίτος που δέν θυμάσαι ήταν ο andreas_dr) καί δέν καταφέραμε ούτε μιά στιγμή νά βρεθούμε συγκεντρωμένοι σ'ένα σημείο.Συνέχεια παρεμβάλλονταν μεταξύ μας διάφοροι κιθαρίστες...

    ::bier:από αυτές που έμειναν..)
    jorge
    17.07.2006, 13:18
    Καταπληκτικοί οι κρουστοί, παρά το οτι ώρες-ώρες παραήταν κοντά στα καημένα τα αυτάκια μας
    Hastaroth
    17.07.2006, 13:30
    Οντως κάποιες στιγμές πλησιάσαμε υπερβολικά κοντά στους κιθαρίστες

    Αλλά έτσι εξασφαλίζαμε οτι θά ακολουθούσαν τον σωστό ρυθμό

    (άλλη μιά από αυτές που έμειναν)

    Νά μάς έχη ο Θεός γερούς πάντα ν'ανταμώνουμε και να ξεφαντώνουμε,που λέει και ο γνωστός Διονύσιος (καί ουχί Νιόνιος,αφού δέν είναι εκ Ζακύνθου).
    antreas_dr
    17.07.2006, 16:22
    Το μέλος jorge στις 17-07-2006 στις 13:18 έγραψε...
    Παράθεση:

    Καταπληκτικοί οι κρουστοί, παρά το οτι ώρες-ώρες παραήταν κοντά στα καημένα τα αυτάκια μας



    Το κρατάω αυτό...........


    PHILIPPOSSM
    17.07.2006, 16:23
    Μπραβο παιδια περασαμε ενα ωραιο σαββατοβραδο ας ελπισουμε οτι δεν θα χρειαστει να περιμενουμε ως του χρονου για να τα ξανα πουμε απο κοντα.
    Και συγνωμη που δεν μπορεσα να βρεθω με ολους
    antreas_dr
    17.07.2006, 16:27
    Επίσης θα ήθελα να προσθέσω ότι πέρασα πού όμορφα αν και αργοπορημένος!

    Θενκς για τα λουκάνικα που μου κρατήσατε.....!!

    Αυτο που με χάλασε απο μια στιγμή και μετά είναι οτι χωριστίκαμε στα δυο και ο καθένας έπαιζε άλλα....!

    Παρακαλώ πολύ να μην ξαναγίνει κάτι τέτοιο!!
    jorge
    17.07.2006, 16:32
    Εγώ χάρηκα πολύ με τον Παυλάκο χωμένο στην άμμο να τραγουδάει δεκαετία '60
    jorge
    17.07.2006, 16:33
    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 17-07-2006 στις 16:23 έγραψε...
    Παράθεση:

    Μπραβο παιδια περασαμε ενα ωραιο σαββατοβραδο ας ελπισουμε οτι δεν θα χρειαστει να περιμενουμε ως του χρονου για να τα ξανα πουμε απο κοντα.
    Και συγνωμη που δεν μπορεσα να βρεθω με ολους



    Εσύ τώρα ...ποιός είσαι;;
    uNick
    17.07.2006, 17:29
    Το μέλος jorge στις 17-07-2006 στις 16:32 έγραψε...
    Παράθεση:

    Εγώ χάρηκα πολύ με τον Παυλάκο χωμένο στην άμμο να τραγουδάει δεκαετία '60


    Και να σκεφτείς ότι είχε στο κεφάλι του και ένα....... θεματάκι... Υπό άλλες συνθήκες θα έπαιζε περισσότερα 60's κλπ... Ελπίζω στην επόμενη συνάντηση να δώσει τα........ χρωστούμενα!


    Γενικότερα πάντως πιστεύω ότι οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) πέρασαν καλά... Ok, κάποιες ατέλειες υπήρξαν, αλλά αυτές τις λεπτομέρειες θα τις τελειοποιήσουμε στο επόμενο beach party. Ελπίζω να μην περιμένουμε το καλοκαίρι του 2007... Είναι too much...!!!!!


    Φωτογραφίες πρέπει να έβγαλαν κάποιοι (είδα κάποια φλας να αστράφτουν - ή μήπως πέταγαν φωτιές κάποιες χορδές???)... Προσωπικά έβγαλα μερικές με το κινητό, αλλά δεν μπορώ να τις δημοσιεύσω αφού μου το κλέψανε (όχι στο beach party)...


    Προσωπικά θα ήθελα να ευχαριστήσω:
    - τον Θάνο (thank), για τα λουκάνικα και τα σουβλάκια που έφερε, ταϊζοντας πολύ κόσμο... Δεν είχαμε πει για τόσα πολλά!!!
    - τον Γιώργο (Orfeus), που για αρκετή ώρα εκτέλεσε χρέη ψήστη, φροντίζοντας για την ετοιμασία του..... δείπνου!!! Και φυσικά για το ρεσιτάλ που έδωσε αργότερα με την κιθάρα του (όπως πάντα άλλωστε)
    - τις κυρίες του Θάνου και του Παυλάκου (συγνώμη, αλλά μετά από τόσα ξύδια δεν συγκράτησα τα μικρά τους...) που φροντίσαν να σταματήσουν την αιμοραγία στο κομμένο μου δάχτυλο... Ειδικά η γυναίκα του Παυλάκου με άφησε άφωνο όταν έβγαλε από την τσάντα της για να μου τυλίξει το δάχτυλο ένα....... καρουλάκι τεφλόν!!!!! Περίεργο, αλλά... έκανε δουλειά!!!!!!!
    - τον Rivera, για το Dimple που κέρασε κατά τις 4 π.μ. Ήταν ό,τι χρειαζόταν!!!!!!!!
    - τον Jorge, που άλλαξε την χορδή της κιθάρας μου που έκοψε (κατά λάθος) ο Vasilis23...
    - ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΜΕ ΚΙΘΑΡΕΣ, ΚΡΟΥΣΤΑ ΚΑΙ ΠΛΗΚΤΡΑ!!!!!!!!!...... Μουσικά ήταν μια υπέροχη, "γεμάτη" βραδυά...
    - Όλα τα παιδιά που τίμησαν το musicheaven με την παρουσία τους. Ήταν όλοι άψογοι, και δεν δημιουργήθηκε το παραμικρό πρόβλημα (ή τουλάχιστον εγώ δεν αντιλήφθηκα τίποτα).


    Πάντως έχω ένα "παράπονο"... Με τον κόσμο που μαζεύτηκε, δεν μπόρεσα να γνωρίσω κάποια άτομα (πχ chorrer, piterpiano, κλπ...) που ήξερα μόνο διαδυκτιακά... Ελπίζω να ξαναβρεθούμε σύντομα και να τους γνωρίσω...

    Orfeus
    17.07.2006, 19:03
    Υπέροχη βραδιά. Μπράβο και πάντα τέτοια!!!!

    Το μέλος uNick στις 17-07-2006 στις 17:29 έγραψε...
    Παράθεση:

    - τον Γιώργο (Orfeus), για το ρεσιτάλ που έδωσε αργότερα με την κιθάρα του (όπως πάντα άλλωστε)


    Έκανα εγώ τέτοιο .........πράγμα;;;;;;


    uNick
    17.07.2006, 19:12
    Το μέλος Orfeus στις 17-07-2006 στις 19:03 έγραψε...
    Παράθεση:

    Υπέροχη βραδιά. Μπράβο και πάντα τέτοια!!!!

    Το μέλος uNick στις 17-07-2006 στις 17:29 έγραψε...
    Παράθεση:

    - τον Γιώργο (Orfeus), για το ρεσιτάλ που έδωσε αργότερα με την κιθάρα του (όπως πάντα άλλωστε)


    Έκανα εγώ τέτοιο .........πράγμα;;;;;;



    Έκανες ΚΑΙ τέτοιο πράγμα!!!!!!
    meltica
    17.07.2006, 19:58
    Ήταν πολύ ωραία όντως!
    Μακάρι μόνο να έπαιζε λίγο παραπάνω ο pavel γιατί το είχε αρχίσει μια χαρά και μάλιστα με τραγούδια που δεν ακούς και κάθε μέρα, αλλά τι να γίνει...! Next time!