mini ME!

Συνθέσεις των ομάδων - Κριτική παιχτών

Ο Κώστας Φυλαρούχας μας αναλύει το παιχνίδι απο την πλευρά των Νικητων

Manblaz
Ηγέτης. Πέτυχε 7-8 γκολ (χάσαμε το μέτρημα). Ταλαιπωρούσε διαρκώς την αντίπαλη άμυνα(??!!! λέμε τώρα). Δημιουργούσε και εκτελούσε. Killer!

Beatlus
Αποκάλυψη! Αμφισβητήθηκε πολύ το καλοκαίρι κυρίως λόγω παλιών τραυματισμών του. Εδειξε όμως οτι οι μεγάλοι παίχτες δεν ξεχνούν την μπάλα. Για κάτι τέτοιους αγώνες αποκτήθηκε και το έδειξε. Ζει για μεγάλα ντέρμπυ!

Stasis
Σταθερή αξία. Ακούραστη μηχανή στο κένρο της ομάδας! Αριστη φυσική κατάσταση . Εξασφάλισε με βύσμα αδεια για τον αγώνα απο το στρατό. Ιδια προβλήματα αντιμετοπίζει και ο Τζίολης . Παρολαυτα η εμφανισή του ηταν οτι επρεπε για τους σκάουτερ μεγάλων ομάδων εξωτερικού.

Blacksad
Ογκόλιθος στην άμυνα. Ειχαμε να δούμε τέτοιο αμυντικό απο τον Δέλλα στο euro! Και στις λίγες επιθέσεις των αντιπάλων ηταν εκεί και φώναζε στόπ. ΣΤΑΣΗ BLACKSAD! Στο δευτερο ημίχρονο βρήκε ευκαιρίες και ανέβηκε απειλιτικά προς την αντίπαλη εστία.

Audioslave
Αμφισβητήθηκε και αυτός λόγο μιας κακής χρονιάς στην Καλαμάτα! Εδειξε όμως οτι είναι σε φόρμα και έχει βρεί τον καλό του εαυτό! Πετυχε 3 γκόλ (το είδαμε και αυτό) και θα πετύχαινε κι άλλα μιας και έχασε πολλές ευκαιρίες αλλα απο το 60 και μετά ήταν εμφανώς καταβεβλημένος! Κυριακή τετάρτη αγώνα είναι δύσκολο!

Και τώρα ο Παναγής Δοκάρης θα μας αναλύσει το ρεπορτάζ των Ηττημένων.

Mprizas
Τραγικός.Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι αλλά μετά το 5ο λεπτό περπάταγε στο γήπεδο. Αποδοκιμάστηκε έντονα από την κερκίδα μιας και είναι ο ποιο ακριβοπληρωμένος παίχτης της ομάδας. ήταν και μοιραίος παίχτης αφού είχαμε να δούμε να χάνονται τέτοιες ευκαιρίες απο τον Μπόρχα! Στο δεύτερο ημίχρονο έπεφτε με τον αέρα και ζητούσε φάουλ.Θέατρο μεγάλο! Οι φήμες για την λύση του συμβολαίου του με την ομάδα το καλοκαίρι είναι έντονες. Το κακό είναι οτι πλέον καμία ομάδα δεν ενδιαφέρετε γιατί δεν εχει ταυτότητα. Του την πήρε ο Black sad! Φήμες λένε οτι θα ασχοληθεί με τη σεναριογραφία! Ενώ δεν είναι λίγοι που τον αποδοκίμασαν κυρίως για τη σχέση του με γνωστή μοντέλα! Τον ξεζούμισε!

Deos
Ο Αρχηγός της ομάδας! Δεν διασωθεί απο το χτεσινό ναυάγιο αλλά τουλάχιστον πόνεσε τη φανέλα και ηταν ο μόνος που πάλεψε για την ανατροπή! Ειχε 3 καλές ευκαιρίες όπου με υψηλή τεχνική και χρησιμοποιώντας 2 φορές το καλάμι και μία το γόνατο σούταρε λίιιιγο έξω απο το ...γήπεδο! Ηταν ο μόνος που βρήκε το κουράγιο και σαν αρχηγός έκανε και δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα.

Ηeartbreak Kid
Ο μόνος διασωθείς κυρίως γα την αυταπάρνηση του μιας και έπαιζε τραυματίας με ένεση. Στο πρώτο ημίχρονο και όσο είχε δυνάμεις προσπάθησε αλλά ήταν απελπιστικά μόνος και δεν μπόρεσε να γίνει ουσιαστικός! Στο δεύτερο αντικαταστάθηκε απο τον προπονητή του. Φήμες λένε οτι έχει δώσει ήδη εντολή να του βρει νέα ομάδα!

Kinezos
''ολες οι ομάδες ψωνίζουν απο την Λατινική Αμερική και εμείς απο τα καλάθια της Κίνας'' έλεγαν οι φίλαθλοι το καλοκαίρι. Αν εξαιρέσουμε το τριήμερο με τα χιόνα οπου ζέστανε τους συμπαίχτες του η μεταγραφή αποδείχτηκε μεγάλο ΠΑΛΤΟ! Αγαπημένο παιδί του προπονητή παίζει βρέξει χιονίσει( κυρίως οταν χιονίζει) αλλα σε καμία περίπτωση δεν δικαιολόγησε τα λεφτά του. 10 ολόκληρα ευρώ πεταμένα σε μία μεταγραφή που θα ξεχαστεί γρήγορα. Παρολαυτα σκόραρε!!! Αυτογκόλ!

Unick
Μοιραίος. Βεντέτα! Το μαύρο πρόβατο της ομάδας κυρίως λόγο της αστατης ζωής και των νυχτοπερπατημάτων δεν μπήκε σε κανένα σημείο στο κ΄λιμα της αναμέτρησης. Μετα και τα χτεσινά δύσκολα θα αποφύγει και αυτός την πόρτα της εξόδου. Την περισσότερη ώρα την έβγαλε στο τέρμα μετρώντας!
Σαν να μην έφταναν όλα αυτά σε δείγμα ούρων μετα το τέλος του αγώνα βρέθηκε θετικός σε χρήση Ρακής. Περιμένει βαριά τιμωρία.