ελληνική μουσική
    790 online   ·  210.857 μέλη

    Κυκλοφόρησε ο πρώτος δίσκος της Αμαλίας Αυγουστάκη

    biologist80
    16.04.2007, 19:31
    Με γενικό τίτλο"Μη δώ στα μάτια σου βροχές"κυκλοφορεί εδώ και λίγες μέρες το πρώτο άλμπουμ της νεαρής τραγουδίστριας...Το σι-ντί περιέχει 8 νέα κομμάτια και 2 επανεκτελέσεις των κομματιών"αυτός ο άνθρωπος,αυτός"και"τότε"....καλή τύχη..
    jacamar
    16.04.2007, 20:37
    αν ρωτήσω ποιά είναι η κυρία θα είμαι πολύ ανενημέρωτη???
    Kinezes_trexoun_gimnes
    16.04.2007, 20:56
    Eγώ αυτή την ήξερα και προσπαθούσα να την ξεχάσω.....μέχρι που μου τη θύμησε ο αγαπητός φίλος....
    Ίσως θα ήταν πιό σωστό να αλλάξει ο τίτλος... ''κυκλοφόρησε ο πρώτος και τελευταίος δίσκος της Αμαλίας Αυγουστάκη"
    jacamar
    16.04.2007, 20:57
    Παράθεση:

    Το μέλος Kinezes_trexoun_gimnes στις 16-04-2007 στις 20:56 έγραψε...

    Eγώ αυτή την ήξερα και προσπαθούσα να την ξεχάσω.....μέχρι που μου τη θύμησε ο αγαπητός φίλος....
    Ίσως θα ήταν πιό σωστό να αλλάξει ο τίτλος... ''κυκλοφόρησε ο πρώτος και τελευταίος δίσκος της Αμαλίας Αυγουστάκη"




    rouli726
    17.04.2007, 12:00
    Mια ικανοποιητικα,σε σχεση με αλλους,λαικη φωνη η αμαλια.Προσωπικα μου αρεσει και οσα τραγουδια εχω ακουσει.Θα το προμηθευτω σιγουρα!!
    melody-music
    17.04.2007, 15:25
    ΤΗΝ ΜΙΣΩ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΤΗΣ!!!! ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΜΙΣΩ!!!!

    μολις ειδα το cd κ ακουσα ξανα τη φωνη της δεν ξερω... σαν να με χτυπησε ηλεκτρισμος ενα πραγμα! η φωνη της -για μενα παντα- ειναι σαν κουνουπι!! Ή μυγα! κατι τετοιο μου θυμηζει τελος παντων!!

    κ να σας πω κ κατι ακομα. ΤΗΝ ΜΙΣΩ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : melody-music στις 17-04-2007 15:26 ]


    jorge
    17.04.2007, 15:32
    Από κάτι τέτοια post συνήθως κακοχαρακτηρίζεται ο συγγραφέας ως εμπαθής, και πολύ λιγότερο ο καλλιτέχνης που κρίνεται.

    Θα παρακαλέσω σε ηπιότερες εκφράσεις από δω και στο εξής, επικεντρωμένες όσο περισσότερο γίνεται στο καλλιτεχνικό μέρος...


    antreas_dr
    17.04.2007, 15:32
    Θα γελάσουμε πάλι....
    beatlus
    17.04.2007, 21:15
    ...βρε, παιδιά, αλήθεια. Γιατί απόρριψη με τέτοιο... πάθος; Εκφράζω πραγματική απορία, γιατί δεν την ξέρω την κοπέλα...
    biologist80
    18.04.2007, 00:55
    Παράθεση:

    Το μέλος melody-music στις 17-04-2007 στις 15:25 έγραψε...

    ΤΗΝ ΜΙΣΩ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΤΗΣ!!!! ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΜΙΣΩ!!!!

    μολις ειδα το cd κ ακουσα ξανα τη φωνη της δεν ξερω... σαν να με χτυπησε ηλεκτρισμος ενα πραγμα! η φωνη της -για μενα παντα- ειναι σαν κουνουπι!! Ή μυγα! κατι τετοιο μου θυμηζει τελος παντων!!

    κ να σας πω κ κατι ακομα. ΤΗΝ ΜΙΣΩ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : melody-music στις 17-04-2007 15:26 ]






    eimai sigouros oti den to ennoeis to misos me tin pragmatiki ennoia tou orou...einai dikaioma sou ostoso na akous oti mousiki thes......to kako me kapoious apo tous ellines einai pos den stirizoun ta gnisia kai aythentika stoixeia pou exei na mas epideixei i patrida mas para epireazontai apo ta xenoferta kai ta anousia.....i amalia eite to thes eite oxi exei mia gnhsia laiki foni pou den moiazei me kamias tragoudistrias....einai safes oti thelei douleia akomi alla otan tha figoun apo ti mesi se merika xronia oi megales enapomeinantes kyries tou laikou tragoudiou tha parakalame na akousoume kai kamia alli aythentiki tragoudistria alla den tha exoume giati tora tis misoume simfona me ta legomena sou.......ego den tha po se kanenan ti mousiki na akouei kai ti oxi alla to mpouzouki kai to kalo laiko tragoudi den tha to svisei pote kaneis apo to xarth....efxaristo
    Kinezes_trexoun_gimnes
    18.04.2007, 11:47
    Εντάξει λοιπόν δεν είναι μισητή η μαντάμ..... αλλά δεν είναι και τραγουδίστρια.....επειδή δε μοιάζει η φωνή της με κάμία άλλη αυτό σημαίνει ότι είναι και καλή τραγουδίστρια..... και η γιαγιά μου τραγουδάει σωστά και η φωνή της δε μοιάζει με καμία άλλη που έχω ακούσει...... και πείτε μας αγαπητέ τί θα πεί " γνήσια λαϊκή φωνή" υπάρχει κάποιο κριτήριο? Μη μας αφήνετε στο σκοτάδι....πείτε μας τι σημαίνει "γνήσια" ..... είμαι πολύ περίεργος να μάθω πότε μια φωνή λέγετε "γνήσια" !!!
    Όσο για την κυρια.....χαιρομαι που λέτε και σεις ότι θέλει δουλειά... ας αρχίσει από τα βασικά ΟΡΘΟΦΩΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.....πείτε της να μαζεύει τα χείλια της όταν τραγουδάει και ότι οι λέξεις στο τέλος δεν έχουν τρία σίγμα αλλά ένα.....
    Μα τώρα ήταν ανακοίνωση αυτή??? "Κυκλοφόρησε ο πρώτος δίσκος της Αμαλίας Αυγουστάκη" επίσης κυκλοφόρησε και ο νέος δίσκος του Τόλη Πρώτου με "γνήσια" λαϊκα τραγουδια απο μια "γνήσια " λαϊκη φωνή.....Ο δίσκος κυκλοφορεί από τη "γνησια" λαική εταιρία Μουγγαφών....


    biologist80
    18.04.2007, 19:49
    Παράθεση:

    Το μέλος Kinezes_trexoun_gimnes στις 18-04-2007 στις 11:47 έγραψε...

    Εντάξει λοιπόν δεν είναι μισητή η μαντάμ..... αλλά δεν είναι και τραγουδίστρια.....επειδή δε μοιάζει η φωνή της με κάμία άλλη αυτό σημαίνει ότι είναι και καλή τραγουδίστρια..... και η γιαγιά μου τραγουδάει σωστά και η φωνή της δε μοιάζει με καμία άλλη που έχω ακούσει...... και πείτε μας αγαπητέ τί θα πεί " γνήσια λαϊκή φωνή" υπάρχει κάποιο κριτήριο? Μη μας αφήνετε στο σκοτάδι....πείτε μας τι σημαίνει "γνήσια" ..... είμαι πολύ περίεργος να μάθω πότε μια φωνή λέγετε "γνήσια" !!!
    Όσο για την κυρια.....χαιρομαι που λέτε και σεις ότι θέλει δουλειά... ας αρχίσει από τα βασικά ΟΡΘΟΦΩΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.....πείτε της να μαζεύει τα χείλια της όταν τραγουδάει και ότι οι λέξεις στο τέλος δεν έχουν τρία σίγμα αλλά ένα.....
    Μα τώρα ήταν ανακοίνωση αυτή??? "Κυκλοφόρησε ο πρώτος δίσκος της Αμαλίας Αυγουστάκη" επίσης κυκλοφόρησε και ο νέος δίσκος του Τόλη Πρώτου με "γνήσια" λαϊκα τραγουδια απο μια "γνήσια " λαϊκη φωνή.....Ο δίσκος κυκλοφορεί από τη "γνησια" λαική εταιρία Μουγγαφών....






    den tha sou po ego ti shmainei gnhsia laiki foni...meine sto skotadi......dikaioma sou........
    Kinezes_trexoun_gimnes
    19.04.2007, 09:47
    Oxi re si..... mi mou to kanis auto .... pes mou......
    poison_girl
    19.04.2007, 16:19
    ωωωω!!!!απιστευτοοοοοοοο!αληθεια κανενα δικο της κομματι εχει μεσα?αντε ευχομαι χρυσος
    vouliakis
    19.04.2007, 18:06
    Παράθεση:

    Το μέλος biologist80 στις 18-04-2007 στις 00:55 έγραψε...

    ....einai safes oti thelei douleia akomi ...



    Δεν έχω ακούσει την Αμαλία (δεν βλέπω tv - δεν είναι και το είδος μουσικής που θα "κυνηγούσα" να ακούσω). Της εύχομαι, ειλικρινά, "Καλή Επιτυχία" σε όσα σχεδιάζει να κάνει.
    Όμως, θα μιλήσω (γενικά) για κάτι που με ...εντυπωσίασε: Μήπως ο σωστός δρόμος θα ήταν, κάποιος (ή κάποια) που -όπως λέτε- έχει τόσο καλή φωνή, να έπρεπε να δουλέψει πρώτα (στο σπίτι του, στο ωδείο, στο στούντιο κλπ) και μετά να ηχογραφήσει (ή να τραγουδήσει δημόσια)?



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 20-04-2007 00:47 ]


    rompa
    19.04.2007, 18:13
    Παράθεση:
    ωωωω!!!!απιστευτοοοοοοοο!αληθεια κανενα δικο της κομματι εχει μεσα?αντε ευχομαι χρυσος



    Καλόοοοο
    melody-music
    24.04.2007, 14:26
    ωπα!ωπα!!! ειπα εγω οτι δεν εχει καλη φωνη; ισα ισα η κοπέλα έχει πολύ καλα εκπαιδευμένη φωνή! πολύ ξεκάθαρο στυ΄λ σε αυτά που τραγουδάει, πολύ ξεχωριστή φωνή(μοναδική θα έλεγα), την ακούς και ξέρεις οτι είναι η αυγουστάκη(οχι οπως κοκκινου-βανδη, ζωη-ηλιαδη κτλ)


    αλλα εγω αυτή την χροια δεν την αντέχω! με τίποτα! δεν λέω οτι δεν έχει φωνή ή οτιδηποτε άλλο. μιλάω για τη χροιά της καθαρά! ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΤΕΧΩ! (τη χροια της)την μισω
    melody-music
    24.04.2007, 14:29
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 17-04-2007 στις 15:32 έγραψε...

    Από κάτι τέτοια post συνήθως κακοχαρακτηρίζεται ο συγγραφέας ως εμπαθής, και πολύ λιγότερο ο καλλιτέχνης που κρίνεται.

    Θα παρακαλέσω σε ηπιότερες εκφράσεις από δω και στο εξής, επικεντρωμένες όσο περισσότερο γίνεται στο καλλιτεχνικό μέρος...







    εμπαθής εγω;;;; το λιγότερο που είμαι είναι κακιά και λιγο στριμμένη!!! αλλα κακιά είμαι! πολύ. το εμπαθής δεν μου άρεσε.
    melody-music
    24.04.2007, 14:34
    Παράθεση:

    Το μέλος vouliakis στις 19-04-2007 στις 18:06 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος biologist80 στις 18-04-2007 στις 00:55 έγραψε...

    ....einai safes oti thelei douleia akomi ...



    Δεν έχω ακούσει την Αμαλία (δεν βλέπω tv - δεν είναι και το είδος μουσικής που θα "κυνηγούσα" να ακούσω). Της εύχομαι, ειλικρινά, "Καλή Επιτυχία" σε όσα σχεδιάζει να κάνει.
    Όμως, θα μιλήσω (γενικά) για κάτι που με ...εντυπωσίασε: Μήπως ο σωστός δρόμος θα ήταν, κάποιος (ή κάποια) που -όπως λέτε- έχει τόσο καλή φωνή, να έπρεπε να δουλέψει πρώτα (στο σπίτι του, στο ωδείο, στο στούντιο κλπ) και μετά να ηχογραφήσει (ή να τραγουδήσει δημόσια)?



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 20-04-2007 00:47 ]






    γιατι να το κάνει αυτό; αφου μπορει να ηχογραφησει κ καποιος πληρωνει για αυτο γιατι να μην το κανει; στην πορεια θα φτιαξει κ αλλο η φωνη της. παρα παρα πολλοι σε ολα τα ειδη μουσικης οταν ξεκινησαν δεν ηταν εντελως ετοιμοι. ολοι μπορουν κ καλυτερα αλλα αυτο δεν ειναι κριτηριο για να του στερησει καποιος να κανει το ονειρο του πραγματικοτητα. απλα δεν ακους τα live τους. ακούς το cd
    ageras
    24.04.2007, 14:42
    Ας πω κι εγώ λοιπόν την αποψη μου για την εν λόγω τραγουδίστρια.
    Μ'αφήνει αδιάφορο η φωνή της...όντως η χροιά της είναι ελαφρως διαπεραστική!
    Τώρα όσο για το "θέλει δουλειά ακόμα"...εννοείτε οτι κανένας τραγουδιστής δε φτάνει στο ζενιθ των ικανοτήτων του...πάντα θα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης.
    Και τέλος δεν θα μ'ενδιέφερε να ακούω στο cd μια φωνη υποφερτή και στο live μια φωνή ανυπόφορη.Άλλωστε οι εξετάσεις πάντα δίνονται on stage και οχι on..studio...
    Επίσης κανεις δεν πρόκειται να στερήσει το όνειρο κανενός.Η ζωή μας είναι ένα όνειρο....