ελληνική μουσική
    656 online   ·  210.874 μέλη

    «Yassou»... Ευρωλίγκα θα πει ο Σαρμπέλ στο φάιναλ-4 της Αθήνας

    movflower
    19.04.2007, 02:53
    Ο Σαρμπέλ θα ηγηθεί του καλλιτεχνικού μέρους του φάιναλ-4 της Ευρωλίγκα, που θα φιλοξενηθεί στο ΟΑΚΑ στις 4-6 Μαΐου, όπως ανακοινώθηκε από την ιστοσελίδα της Euroleague την Τετάρτη.

    Όπως είναι γνωστό, ο 25χρονος τραγουδιστής θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στο φετινό διαγωνισμό της Eurovision.

    Μεταξύ άλλων επιτυχιών του, ο νεαρός τραγουδιστής θα τραγουδήσει και το Yassou Maria, που θα μας εκπροσωπήσει μερικές μέρες αργότερα στο διαγωνισμό της Eurovision στο Ελσίνκι. Ο Σαρμπέλ θα έχει έτσι μια καλή ευκαιρία να προωθήσει το σινγκλ του και να ακουστεί το όνομά του στην Ευρώπη.

    Ο επίσημος δικτυακός τόπος της διοργάνωσης, αλλά και του φάιναλ-4, φιλοξενεί ένα μίνι βιογραφικό του «καυτού», όπως χαρακτηρίζεται, Έλληνα τραγουδιστή, αναφέροντας ότι πριν από λίγες ημέρες κυκλοφόρησε τον τρίτο του προσωπικό δίσκο.

    Σύμφωνα δε, με την κάπως... υπερβολική σε θετικά σχόλια ιστοσελίδα της Euroleague, ο γεννημένος στο Λονδίνο Σαρμπέλ, έχει τραγουδήσει ντουέτα με μερικές από τις κορυφαίες Ελληνίδες τραγουδίστριες, γεγονός που τον βοήθησε στη συνέχεια να κάνει περιοδείες σε όλο τον κόσμο.

    news.in.gr, με πληροφορίες από www.sport.gr

    qanun
    19.04.2007, 10:08
    Oh.My.God.
    geordan
    19.04.2007, 10:58
    Yassou... malakia.
    innuendo
    19.04.2007, 11:16
    Σωθ'ηκαμε παιδιά..! Όχι ότι απεχθάνομαι τα τραγούδια του ή τη φωνή του αλλά νομίζω πως υπήρχαν πιο αξιόλογοι καλλιτέχνες ικάνοι να μας εκπροσωπήσουν και να τραγουδήσουν στο ΟΑΚΑ.
    XeniaRodo
    19.04.2007, 11:36
    μεγάλες στιγμές...
    tatsis
    19.04.2007, 11:50
    Παράθεση:

    Το μέλος geordan στις 19-04-2007 στις 10:58 έγραψε...

    Yassou... malakia.



    Σωστόόόόόόόόόόόόόόόόόόόςςςςςςςς
    Xrononaytis
    19.04.2007, 12:59
    Po re si tha eimai sto gipedo kai tha ton akouso xalia mavra panta prosopiki mou gnomi makari na bgi se xalia thesi stin eurovizita signomi eurovizion . Tha poun merikoi oti ipobathmizo tin Ellada den einai etsi alla stelnoume kati antropous san kai aftous edo i filandia kai alla bori meli tis evropis stelnoun tragoudistes pou tragoudasan se metal sigrotimata .
    rouli726
    19.04.2007, 13:08
    Παράθεση:

    Το μέλος innuendo στις 19-04-2007 στις 11:16 έγραψε...

    Σωθ'ηκαμε παιδιά..! Όχι ότι απεχθάνομαι τα τραγούδια του ή τη φωνή του αλλά νομίζω πως υπήρχαν πιο αξιόλογοι καλλιτέχνες ικάνοι να μας εκπροσωπήσουν και να τραγουδήσουν στο ΟΑΚΑ.



    Ενταξει δε νομιζω πως θα εβαζε κανεις το Νταλαρα να τραγουδησει σε αγωνα μπασκετ....!!!
    Ειναι απλα μια καλη ευκαιρια να ακουστει το κομματι στους Ευρωπαιους,τιποτε περισσοτερο και τιποτε λιγοτερο.
    Οσο για τα σχολια της ιστοσελιδας που αναφερονται παραπανω ειναι οντως υπερβολικα.
    movflower
    19.04.2007, 18:54
    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 19-04-2007 στις 13:08 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος innuendo στις 19-04-2007 στις 11:16 έγραψε...

    Σωθ'ηκαμε παιδιά..! Όχι ότι απεχθάνομαι τα τραγούδια του ή τη φωνή του αλλά νομίζω πως υπήρχαν πιο αξιόλογοι καλλιτέχνες ικάνοι να μας εκπροσωπήσουν και να τραγουδήσουν στο ΟΑΚΑ.



    Ενταξει δε νομιζω πως θα εβαζε κανεις το Νταλαρα να τραγουδησει σε αγωνα μπασκετ....!!!
    Ειναι απλα μια καλη ευκαιρια να ακουστει το κομματι στους Ευρωπαιους,τιποτε περισσοτερο και τιποτε λιγοτερο.
    Οσο για τα σχολια της ιστοσελιδας που αναφερονται παραπανω ειναι οντως υπερβολικα.



    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

    bgrksd
    19.04.2007, 19:28
    Κατά τη γνώμη μου, και επειδή θα είμαι στο ΟΑΚΑ για το φάιναλ-φορ (ως φίλος του μπάσκετ, όχι του Παναθηναικού), είναι ατυχής επιλογή αλλά είναι τόσο μεγάλο το μέγεθος και τόσο υψηλό το επίπεδο της διοργάνωσης που δε νομίζω να μπορέσει να την επισκιάσει!!! Όσο για τα σχόλια στο site, η Euroleague γενικά διαφημίζει αρκετά κάθε της εκδήλωση και αυτό είναι καλό γιατί αφ' ενός ανεβάζει το επίπεδο και το ενδιαφέρον για το ευρωπαϊκό μπάσκετ, αφ' ετέρου στην περίπτωσή μας δε μας χαλάει η θετική διαφήμιση νομίζω! Καλή παρακολούθηση.
    geordan
    19.04.2007, 23:28
    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 19-04-2007 στις 13:08 έγραψε...

    Ενταξει δε νομιζω πως θα εβαζε κανεις το Νταλαρα να τραγουδησει σε αγωνα μπασκετ....!!!


    Ελπίζω να μην εννοείς ότι υποτιμάει τον Νταλάρα (και κάθε Νταλάρα) να τραγουδήσει σε αγώνα μπάσκετ. Φαντάζομαι να εννοείς ότι απλά ίσως να μην είναι αισθητικά η καλύτερη επιλογή. Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για το Euroleague Final 4, μια σπουδαία διοργάνωση από κάθε άποψη (αθλητικά, οικονομικά, κλπ).

    Αντίθετα, νομίζω ότι το μπάσκετ υποτιμάται από μόνο του με επιλογές τύπου Σαρμπέλ.

    Τέλος πάντων, πολύ ασχοληθήκαμε με το θέμα.
    den-ksero-tipota
    20.04.2007, 00:19
    Καλησπερα σε ολους απο εναν μισοκοιμησμενο θεατη του site!

    Μην γελατε με το τραγουδι του σαρδελ. Το "yiassou" εκφραζει την συγχρονη ελλαδα.
    Αυτον που περναει με κοκκινο και το θεωρει "μαγκια", αυτον που πεταει στο πεζοδρομιο τα σκουπιδια του, που θεωρει βλακα αυτον που περιμενει στη σειρα, που θελει να γινει αμερικανακι, που δεν εχει ταυτοτητα ...

    Η ελλαδα του σημερα μεσα απο ενα τραγουδι. Αυτο αξιζει σε ολους μας...
    kalouka
    20.04.2007, 09:01
    ψυχολογικός΄πόλεμος διαλέγουν το γήπεδο που δεν μπορείς να φύγεις
    προσοχή υπάρχει και ο τελικός champions league(αν και θα έχει τελειώσει η eurovision) και ο τελικός κυπέλλου.

    gia sou aidia....
    Emilia_
    20.04.2007, 12:42
    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 19-04-2007 στις 11:36 έγραψε...

    μεγάλες στιγμές...




    Χε χε.....Συμφωνω...!
    rouli726
    20.04.2007, 19:29
    Παράθεση:

    Το μέλος geordan στις 19-04-2007 στις 23:28 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 19-04-2007 στις 13:08 έγραψε...

    Ενταξει δε νομιζω πως θα εβαζε κανεις το Νταλαρα να τραγουδησει σε αγωνα μπασκετ....!!!


    Ελπίζω να μην εννοείς ότι υποτιμάει τον Νταλάρα (και κάθε Νταλάρα) να τραγουδήσει σε αγώνα μπάσκετ. Φαντάζομαι να εννοείς ότι απλά ίσως να μην είναι αισθητικά η καλύτερη επιλογή. Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για το Euroleague Final 4, μια σπουδαία διοργάνωση από κάθε άποψη (αθλητικά, οικονομικά, κλπ).

    Αντίθετα, νομίζω ότι το μπάσκετ υποτιμάται από μόνο του με επιλογές τύπου Σαρμπέλ.

    Τέλος πάντων, πολύ ασχοληθήκαμε με το θέμα.



    Eννοω οτι δε θα φανταζομουν πριν βγουν οι ομαδες να ακουστουν τα "παραπονεμενα λογια"..Θα ηταν λιγο ατοπο και αστοχο.Αυτο μονο..Καθε πραγμα εχει κ ενα στυλ..