ελληνική μουσική
    1040 online   ·  210.853 μέλη

    Ευάγγελος Μπουντούνης

    anna2405
    30.04.2007, 10:28
    Ένας από τους καλύτερους κιθαρίστες κατα τη γνώμη μου στό είδος που αντιπροσωπεύει... Είχα την τιμή, την ευκαιρία και την απίστευτη χαρά να συμμετάσχω σε κάποια σεμινάρια τεχνικής που ήρθε και έκανε στην Κρήτη σε συνεργασία με το Εθνικό Ωδείο Κρήτης !!! Είναι από τους λίγους και εξαιρετικούς δασκάλους που σε κάνουν να ενδιαφερθείς πραγματικά και να προσπαθίσεις περισσότερο !!! Ορίστε και το link της σελιδας του: http://www.boudounis.gr/
    gialina_giannina
    30.04.2007, 11:22
    Άννα, θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου! Τυγχάνει να είναι Έφορος στο Δημοτικό Ωδείο Αργυρούπολης που πηγαίνω και παραδίδει σεμινάρια κιθάρας. Δουλεύω πάνω σε κομμάτια του και πραγματικά είναι σπουδαίος κιθαριστής αλλά και άξιος άνθρωπος γιατί υποστηρίζει πολύ τα νέα παιδιά που θέλουν να μάθουν να παίζουν κιθάρα. Και βέβαια το πιο σημαντικό του επίτευγμα είναι η δημιουργία της ορχήστρας των «Κιθαριστών».


    anna2405
    30.04.2007, 12:04
    Υπέροχος άνθρωπος... Η δασκάλα που μου κάνει κιθάρα τα τελευταία 9 χρόνια ήταν μαθήτρια του!!! Νιώθω πολύ τυχερή που τον έχω γνωρίσει.. Εκτός από τη δημιουργία της ορχήστρας έχει γράψει και βιβλία για την τεχνική της κιθάρας και τα θεωρώ πολύ συμαντικά για κάποιον που θέλει να μάθει κιθάρα!
    jacamar
    30.04.2007, 21:53
    θα συμφωνισω οτι ειναι πολυ καλος κιθαριστας.
    Το συνολο με τις 100 κιθαρες ειναι πραγματικά πολυ καλο αλλα τα βιβλια του...δεν τα συμπαθισα ποτε!