ελληνική μουσική
    772 online   ·  210.851 μέλη

    15-15, Surprise yourself in Athens

    incomplete_angel
    28.05.2007, 14:27

    Έναρξη εκδηλώσεων «15-15, Surprise yourself in Athens» της Περιφέρειας Αττικής

    Η Περιφέρεια Αττικής στο πλαίσιο του προγράμματος τουριστικής προβολής της Αθήνας - Αττικής για το 2007, διοργανώνει για πρώτη φορά εκδηλώσεις με τίτλο «15-15, Surprise yourself in Athens».

    Το πρόγραμμα της Περιφέρειας Αττικής θα φιλοξενήσει για έναν ολόκληρο μήνα, από τις 15 Μαΐου έως τις 15 Ιουνίου, μια σειρά πολιτιστικών εκδηλώσεων που περιλαμβάνουν μουσικά σχήματα με διαφορετικά είδη μουσικής όπως rock, electronic, hip-hop, electro rock, pop rock, εναλλακτική pop, guitars, ethnic, funk, reggae, jazz, blues, κλασσική και ελληνική, καλλιτεχνικές προβολές και street performers.

    Η Περιφέρεια Αττικής φιλοδοξεί με τις συγκεκριμένες εκδηλώσεις να προσφέρει στους πολίτες και επισκέπτες της Αττικής μια μοναδική εμπειρία ψυχαγωγίας και τόνωσης, δίνοντας τη δυνατότητα σε όλα τα ηλικιακά κοινά να διασκεδάσουν και να «αποδράσουν» σε διαφορετικά μέρη της Αττικής στα οποία έχουν προγραμματιστεί να γίνουν οι εκδηλώσεις: στον Διεθνή Αερολιμένα Ελευθέριος Βενιζέλος, στο λιμάνι του Πειραιά, στις πλαζ της Γλυφάδας, Βούλας και Π. Φαλήρου, στον πεζόδρομο της Γλυφάδας, στην Παλαιά Βουλή, στην Εθνική Βιβλιοθήκη, στο Ζάππειο, στο Σούνιο, στη Πλάκα, στο Σύνταγμα και στο Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο.

    Η έναρξη των εκδηλώσεων «15-15, Surprise yourself in Athens» θα γίνει στις 15 Μαΐου του 2007 και ώρα 20:30 στο Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο με την Καμεράτα (Ορχήστρα Φίλων της Μουσικής).

    Για να κατεβάσετε το πρόγραμμα των εκδηλώσεων κάντε κλικ
    rompa
    28.05.2007, 15:03
    Είχα πετύχει 2-3 φορές ένα συγκρότημα στη Βουκουρεστίου αλλά δεν γνώριζα ακριβώς περί τίνος πρόκειται
    Iphigenia
    29.05.2007, 14:51
    Η προσωπική μου άποψη είναι ότι η παραπάνω προσπάθεια μάλλον δεν διαφημίστηκε αρκετά ή σωστά.

    Άκουσα από μιά φίλη μου ότι διανύουμε ένα μήνα ζωντανών εκδηλώσεων στην Αθήνα, και προχθές που είχα κατεύει προς το Θησείο είδα (από μακριά το αναγνωρίζω) ένα περίπτερο που έγραφε 15-15, αλλά δεν είχα ιδέα ότι τα δύο σχετίζονταν. Οπότε δεν πήγα κοντά και δεν πήρα το πρόγραμμα.

    Θα το κατευάσω τώρα. Ευχαριστώ incomplete_angel για τη δημοσίευση. Ελπίζω να καταφέρω και να προλάβω καμια καλή εκδήλωση.
    incomplete_angel
    29.05.2007, 15:22
    Παράθεση:

    Το μέλος Iphigenia στις 29-05-2007 στις 14:51 έγραψε...

    Η προσωπική μου άποψη είναι ότι η παραπάνω προσπάθεια μάλλον δεν διαφημίστηκε αρκετά ή σωστά.

    Άκουσα από μιά φίλη μου ότι διανύουμε ένα μήνα ζωντανών εκδηλώσεων στην Αθήνα, και προχθές που είχα κατεύει προς το Θησείο είδα (από μακριά το αναγνωρίζω) ένα περίπτερο που έγραφε 15-15, αλλά δεν είχα ιδέα ότι τα δύο σχετίζονταν. Οπότε δεν πήγα κοντά και δεν πήρα το πρόγραμμα.

    Θα το κατευάσω τώρα. Ευχαριστώ incomplete_angel για τη δημοσίευση. Ελπίζω να καταφέρω και να προλάβω καμια καλή εκδήλωση.



    Δυστυχώς δεν διαφημίστηκε αρκετά και εγώ από φίλο το έμαθα!

    Έχει αρκετά να παρακολουθήσεις ακόμα!!