ελληνική μουσική
    873 online   ·  210.851 μέλη

    Περιμενουμε την γνωμη σας.

    JULIOS
    03.07.2007, 13:17
    Περιμενουμε την γνωμη σας,τα σχολια σας και την κριτικη σας.Ευχαριστω.

    http://www.myspace.com/juliosd


    (Εχουμε ανεβασει ενα τραγουδακι.Κανεις?
    )

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : JULIOS στις 04-07-2007 10:24 ]


    YrIazz
    07.07.2007, 10:35
    Δεν ειναι το στυλ που ακουω, οποτε δεν ξερω εαν αυτο που θα πω θα σε βοηθησει καθολου..

    Νομιζω οτι θελει λιγο περισσοτερη φαντασια στη φωνη... καποια γυρισματα ισως... Δεν ξερω να στο περιγραψω με ορολογια, αλλα μου ακουγεται πολυ μονοτονη....

    Επισης στο σημειο που χαμηλωνει την ενταση της φωνης του, αυτη χανεται για καποια δευτερολεπτα...

    Ισως καποια 2α φωνητικα απο κοπελα να του "εδινε" ακομη πιο πολυ...

    Νομιζω οτι θα αλλαξει παντως ολο το κομματι εαν δουλεψετε παραπανω τη φωνη...

    Αυτα... Φιλικα παντα....
    AbstractType
    09.07.2007, 12:04
    Λοιπόν...η μουσική μου άρεσε.Και ο στίχος καλός ήταν.Η ηχογράφηση όμως....ακούγετε βάθος πολύ.κι αυτό με τα φωνητικά είναι όντως ένα θέμα γιατί δίνει έμφαση και γεμίζει πολλά κενά.Επίσης στο αέρας και βροχή το "αέρας" το λες λίγο γρήγορα και το "α" δεν ακούγεται μρικές φορές.Κατά τα άλλα μου άρεσε αρκετά!!! Μπράβο!!
    JULIOS
    12.07.2007, 10:30
    Thanks για τον κοπο που κανατε και τις συμβουλες σας.Βασικα,ηθελα μια κριτικη οσο αφορα την μελωδια και τον στιχο και σεις με βοηθησατε παραπανω απο αυτο.
    Το επομενο θα προσπαθησουμε ναναι καλυτερο................
    ogyon21
    13.07.2007, 19:29
    Συμφωνω με την Yriazz.. Οντως το βαθος ναι μεν βοηθαει, παρολ'αυτα, εμενα με χαλαει. Παροτι το στυλ αυτο με αφηνει τουριστα, μπορω να πω πως το θεωρω "ποιοτικο" αυτο που βγαλατε (κυριως εν συγκριση με ενα σωρο μπουρδες που βγαινουν στην ελλαδα σε αυτο το οποιο).. Προβληματικο ειναι στο "Ενα Κενο" το οτι η κασα καθως και αλλα πραγματα "πικαρουν εντονα".. (Χρατσ χρατσ κ.τ.λ.) Η κιθαρα στανταρ ειχε υπερβολικη βρωμια σε σχεση με οτι χρειαζοταν.. αυτο την κανει να χανεται κιολας.. Ο κιθαριστας θελει ψαξιμο στον ηχο του αλλα ποτε δεν ειναι αργα.. Το μπασο σταθερο και απλο, αν και δεν ξερω εαν θα μπορουσε να ειναι πιο συνθετο στο ειδος της μουσικης που προσπαθειτε.. (Βεβαια υπαρχουν και σε αυτο το ειδος συνθεσεις οπως αυτες του Ν.Ασιμου στις οποιες μπορει κανεις να βρει θεσπεσιο αταστο μπασο..) Τα τυμπανα θα μπορουσαν να ειναι λιγο πιο Jazzy για να ξεφυγει το κομματι απο το πατροπαραδοτο...

    Βεβαια οπως προειπα, δεν ειμαι φαν (ανεμιστηρας) του στυλ , οποτε οτι λεω ειναι με βαση τα δικα μου ακουσματα.. Παντως περαν των τεχνικων σχολιων εμενα μου αρεσε!
    JULIOS
    02.01.2008, 11:30
    Νέο upload!!!!!!!!!!!!!Check it out.

    Οι στίχοι στο Ακούμπα με είναι του μέλους και φίλου frasd τον οποίο θέλω να ευχαριστήσω και από εδώ που μου τους εμπιστεύτηκε.
    Ελπίζω να μην τον απογοήτευσα.



    JULIOS
    08.02.2008, 09:48
    Ακόμα ένα νέο τραγουδάκι σε στίχους του φίλου frad............

    www.myspace.com/juliosd


    Περιμένουμε την γνώμη σας.



    sitzoune81
    08.02.2008, 10:46
    Μπηκα στο profile, ακουσα ολα τα τραγουδια, μα ειναι εκτος των γνωστικων μου μουσικων πεδιων. Οποτε δεν υπαρχει αποψη!
    purplebutterfly
    08.02.2008, 23:14
    το "ειναι'που ακουσα ηταν πολυ ομορφο...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    despinakontogianni
    09.02.2008, 00:42
    Το "είναι" δε λες? Ήταν πάρα πολύ ωραίο. Γτ δε γίνεται να το κατεβάσουμε? Εμένα με εξέπληξε πάντως...
    bv
    09.02.2008, 15:33
    wow.εμένα δε θα πω οτι είναι το στυλ που ακούω γιατί μπορω να ακούσω τα πάντα..αλλά είναι το στύλ μουσικής που παίζει να μ αρέσει περισσότερο.

    μου θυμιζει πολύ ο τραγουδιστής και ο τρόπος που τραγουδάει τον Ζερβουδάκη στο γράμμα σε ένα ποιητή..
    εκτός του ό,τι μου άρεσαν, μπράβο γιατί συνήθως όταν βλέπω τέτοια λινκ ναι μεν πηγαινω να ακουσω αλλά δύσκολα ακούω ολόκληρα κομμάτια. ε εσείς καταφέρατε να με κάνετε να ακούσω όλα τα κομμάτια . μπράβο..

    υγ: δε με κανει friend σας..
    JULIOS
    11.02.2008, 12:32
    Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια.
    Ελπίζουμε και σε άλλες κριτικές που θα μας βοηθήσουν να γίνουμε καλύτεροι.



    JULIOS
    11.02.2008, 12:34
    Όποιος ζητά περισσότερες πληροφορίες ή θέλει να κατεβάσει κάποιο από τα τραγουδάκια ας στείλει ένα π.μ.
    Thanks.
    JULIOS
    15.04.2008, 20:12
    νέο τραγούδι στο myspace.
    "Στη θάλασσα"
    Το τραγούδι δεν έχει ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τον διαγωνισμό του Musicheaven.
    Παρακαλώ αφήστε τα σχόλια σας.

    www.myspace.com/juliosd

    Στίχοι ο φίλος frad





    JULIOS
    18.04.2008, 13:05
    Στο http://www.myspace.com/juliosd

    και μονό για αυτό το σ/κ 3 τραγούδια ελεύθερα για download.
    Την άλλη εβδομάδα θα "εξαφανιστούν" από το Internet.

    Υ.γ.Και αυτό το ποστ δεν έχει ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τον διαγωνισμό του Heaven και κανένα από τα τραγούδια στο myspace δεν διαγωνίζεται.



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : JULIOS στις 18-04-2008 13:08 ]