ελληνική μουσική
    1008 online   ·  210.857 μέλη
    Liza32
    10.07.2007, 12:12
    συχνά κάνουμε θυσίες για τα αγαπημένα μας πρόσωπα. Ποιά είναι η μεγαλύτερη θυσία που θα κάνατε για να αποδείξετε την αγάπη σας;
    uNick
    10.07.2007, 21:50
    Πιστεύω ότι όταν αγαπάμε πραγματικά, πηγαία, με όλη τη δύναμη της ψυχής μας, ο άνθρωπος που αγαπάμε το εισπράττει και το καταλαβαίνει, οπότε οι θυσίες και οι αποδείξεις περιττεύουν...

    rompa
    11.07.2007, 07:53
    Φαντάζομαι θα έκανα σχεδόν .. ο,τιδήποτε ! Θα άλλαζα χώρα - τόπο διαμονής παρ'όλο που θα μου ήταν πολύ δύσκολο

    vasiliki33
    11.07.2007, 09:23
    Θα έκανα οτιδήποτε είναι αναγκαίο να προφυλάξω τον αγαπημένο μου. Δεν το θεωρώ θυσία αλλά συνέχεια της αγάπης.
    gexrag
    11.07.2007, 22:02
    ΤΑ ΠΑΝΤΑ
    Αρκεί να είναι εφικτή η πραγματοποίηση των ονείρων της.
    Αρκεί να μην ονειροβατεί αλλά να αγαπάει απλά και αληθινά.
    gexrag
    11.07.2007, 22:06
    Παράθεση:

    Το μέλος gexrag στις 11-07-2007 στις 22:02 έγραψε...

    ΤΑ ΠΑΝΤΑ
    Αρκεί να είναι εφικτή η πραγματοποίηση των ονείρων της.
    Αρκεί να μην ονειροβατεί αλλά να αγαπάει απλά και αληθινά.



    Υ.Γ.
    Η αληθινή αγάπη δεν πληγώνει ούτε πληγώνεται.
    Η θέλησή της θέληση μου και αντίστοφα.
    Σπάνια είναι εφικτό αλλά όταν συθμβαίνει ... μάνα μου ... τι αγάπη είναι αυτή!!!
    F_ANGEL
    12.07.2007, 07:34
    Τα πάντα..Ακόμα και τη ζωή μου αν χρειαστεί..
    SOPHIA-MX-4EVER
    05.08.2007, 21:36
    Εχω κανει απιστευτα πραγματα για την ΑΓΑΠΗ
    Δεν θελω να τα αναφερω γιατι ειναι πολυ προσωπικα και οι περισσοτεροι θα τα θεωρησουν υπερβολες
    Και στην πραγματικοτητα ειναι θυσιες
    που γινονται σχεδον ακουσια
    Οχι για να αποδειξω την αγαπη...
    Ωφειλονται στην ευχαριστηση ή στον πονο, αναλογως
    (γιατι η αγαπη δεν ειναι παντα θετικο συναισθημα)


    Και ειμαι σιγουρη οτι οσοι διαβασετε αυτο θα κοιταξετε την ηλικια μου
    Ειμαι μονο 16
    Αλλα ειλικρινα αυτο δεν εχει καμια σημασια
    okanenas
    05.08.2007, 23:47
    Όταν αγαπάμε.....

    τον πόνο και τα βάσανα
    καθόλου δεν μετράμε


    Panos72
    06.08.2007, 01:08
    Οταν αγαπάς δεν κάνεις "θυσίες". Κάνεις επιλογές που θεωρείς καλύτερες γι' αυτο που αγαπάς. Οταν η αγάπη αυτή είναι αμοιβαία, κάθε σου επιλογή λαμβάνεται ως θυσία από αυτόν που σε αγαπάει.
    petroukios
    06.08.2007, 02:22
    αλήθεια, χρειάζονται θυσίες κι αποδείξεις;
    ....όταν η ανάσα της είναι το οξυγόνο σου

    ...όταν το δάκρυ της είναι το μαύρο σου πέλαγος

    ...όταν το γέλιο της είναι ο προσωπικός σου παράδεισος

    τότε

    υπάρχει άραγε πιο γλυκιά καταδίκη;
    StavmanR
    06.08.2007, 02:28
    Οτιδήποτε και να κάνεις σε αυτές τις "ακραίες" συναισθηματικά καταστάσεις αποτελεί θυσία μόνο για τα μάτια των τρίτων. Στα δικά σου μάτια υπάρχει ζωγραφισμένη η αναγκαιότητα και η αυθόρμητη εκδήλωση του εσωτερικού σου κόσμου, ακόμα κι αν αυτό περιλαμβάνει τη στέρηση της ίδιας σου της ζωής...
    KAKOFONIKS
    06.08.2007, 09:59
    Γενικά δεν πιστεύω πως αυτά λέγονται, είναι σαν να βοηθάς κάποιον που δεν πρέπει καλά καλά να το ξέρεις εσύ που το κάνεις.........

    " Όταν αγαπάμε..." λοιπόν πρέπει να κάνουμε ότι πρέπει να κάνουμε και πιστεύουμε πως πρέπει να κάνουμε ώστε να είναι ευτιχισμένο το άλλο μας μισό, ΌΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΜΩς ΑΥΤΟ.

    Εννοώ ότι καμιά φορά ίσως χρειαστεί να είμαστε χώρια απο τον άλλο για να είναι ευτυχισμένος για παράδειγμα.....

    Γενικά όταν αγαπάμε κάνουμε ότι νιώθουμε ότι πρέπει να κάνουμε χωρίς να περιμένουμε κάτι.....


    givaeri
    06.08.2007, 10:52
    οταν πραγματικα αγαπας , τιποτα δεν ειναι θυσια αλλα ευχαριστηση ακομα και τα πιο δυσκολα
    hara16
    06.08.2007, 17:53
    οταν αγαπαμε..ΠΟΝΑΜΕ
    GEORB
    06.08.2007, 23:18
    Η αγαπη ειναι σαν την αγορα.Οσο την κυνηγας ακριβαινει και οσο αδιαφορεις σου παραδιδετε ερχετε μισοτιμης
    MISangie
    07.08.2007, 16:59
    Για την αγάπη κάνεις καθημέρινα θυσίες...θυσιάζεις πολλές φορές τον εγωισμό σου,το πείσμα σου,τα θέλω σου.Αλλά αν αγαπάς τον άλλον όπως αγαπάς τον εαυτό σου δεν αισθάνεσαι ότι κάνεις θυσία...