ελληνική μουσική
    805 online   ·  210.851 μέλη
    annie_86
    13.07.2007, 08:25
    Χθες πηγα στη συναυλια της Ελενης Τσαλιγοπουλου στην Κυπρο οπου συμμετεχουν και οι Micro. Πρωτη φορα τους ειδα και πρωτη φορα ακουσα και τις διασκευες που εκαναν με την Τσαλιγοπουλου. Βρηκα τη δουλεια τους ενδιαφερουσα αλλα κατι ελειπε απο την κοπελα του συγκροτηματος κατα τη γνωμη μου. Λες και δεν υποστηριζε αρκετα αυτο που εκανε και αυτο που ελεγε.

    Εσεις τη γνώμη εχετε γι'αυτους? Εκανα μια αναζητηση για να βρω παλια θεματα αλλα ολο εβγαιναν θεματα της Microsoft.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 13-07-2007 12:37 ]


    Ai8erobamwn
    16.07.2007, 13:02
    Οι mikro ηχητικά κινούνται μάλλον στην electronica-powerpop. Δίνουν (από όσο ξέρω) το παρόν στη δισκογραφία από το 1999, οπότε και κυκλοφόρησαν τα singles τους "σταγόνες", "άσπρη σοκολάτα" και το album "το τέλος του κόσμου". Συνέχισαν, το 2001, με τo single "το δωμάτιο" και το album "e-mail" (soundtrack της ομώνυμης ταινίας), το 2002 με το single "νετρίνο" (το κομμάτι "νετρίνο" έγινε ευρέως γνωστό μέσα από τηλεοπτική διαφήμιση), το 2003 με το album "Tronik plasma" και το 2004 με το "180 μοίρες" (αν δεν απατώμαι, κάπου ανάμεσα στο 2004-2007 έβγαλαν και ένα best of...). Τελευταία δισκογραφημένη τους δουλειά είναι το restart (φέτος) και βέβαια και το mad secret concert με την Ε.Τσαλιγοπούλου. Παράλληλα, έχουν κάνει συμμετοχές σε διάφορες δουλειές άλλων καλλιτεχνών, κυρίως "πειράζοντας" κομμάτια τους μετο δικό τους ξεχωριστό τρόπο, ενώ έχουν να επιδείξουν και κάμποσα αξιόλογα lives. Παραπάνω πληροφορίες για το ποιοι είναι οι mikro, καθώς και υλικό όπως videos και τραγούδια τους, μπορείς να βρεις στο (αρκετά γουστόζικο κατά την άποψή μου) επίσημο site τους mikro.gr, αλλά και στη σελίδα τους στο myspace, www.myspace.com/microspace.

    Τώρα όσον αφορά την άποψή μου ..... είμαι πάντα πρόθυμη να ακούσω την όποια μουσική άποψη των mikro, πιστεύω πως έχουν μια φρεσκάδα και πως, αν μη τι άλλο, έχουν το δικό τους προσωπικό στίγμα (και αυτό για μένα είναι το σημαντικότερο). Από εκεί και πέρα, σαφώς και δεν είναι σε όλα τους super-duper τέλειοι, κατά καιρούς έχω μια αίσθηση πως ολίγον-τι επαναλαμβάνονται, αλλά ας μην είμαστε και πλεονέκτες.... σε γενικές γραμμές μου αρέσεουν (και με πείθουν) και αυτό είναι που μετράει. Ως προς την κοπελιά, ενδεχομένως και να είναι ο "αδύναμος κρίκος" του group - κάπως πιο "δουλεμένη" φωνή αν είχε (ώρες ώρες δεν πολυπατάει στις νότες) θα διορθωνόταν για μένα το θέμα..... - αλλά, να σου πω την αλήθεια, μου αρέσει η τόσο ενεργητικότητα και ο ρυθμός της στα lives που εντάξει....συνήθως παραβλέπω τα όποια τονικά μικροζητηματάκια. Δεν ξέρω πόσο αρμονική ήταν η συνύπαρξη της Τσαλιγοπούλου με το group (και ιδίως με την κοπελιά, μιας και την ανέφερες) μιας και τη συναυλία δεν την είδα, πάντως γενικά οι mikro στα lives τους έχουν μια δυναμική τέτοια που εύκολα σε "παίρνουν μαζί τους"...... Αυτά τα ολίγα από μένα και ελπίζω να σε κατατόπισα κάπως.

    ....And crawling on the planet's face
    some insects called the human race
    lost in time, lost in space
    and meaning.....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Ai8erobamwn στις 24-07-2007 02:37 ]


    renabill
    11.08.2007, 13:19
    Ναι κι εγώ τους είχα ακούσει κάποτε από την αδερφή μου, που της αρέσει να ψάχνει νέα ακούσαματα και μουσικές. Η μουσική τους πολύ ιδιαίτερη και ξεσηκωτική.Έχουν΄ένα πολύ ξεχωριστό στυλάκι, αλλά θα συμφωνήσω για την κοπέλα, ότι σε ορισμένα σημεία κάπου το χανε το παιχνίδι. Δεν ξέρω αν ήταν παράφωνη, αλλά κάτι δεν μου άρεσε σε αυτή.
    teressa
    11.08.2007, 14:38
    Eχουν δικο τους ηχο για τα ελληνικα δεδομενα.Παρολο που η ηλεκτρονικη μουσικη δεν ειναι κατι που με συγκινει ιδιαιτερα,μπορω να πω οτι μου αρεσει αυτο που ακουω.Οταν τους ειδα σε μια συναυλια δεν εντυπωσιαστηκα.Μου φανηκε τοσο αστειο να χτυπιεται και να κανει σολο καποιος που παταει κουμπια.Η κοπελια δεν ακουγοταν και κυριολεκτικα και μεταφορικα.Εχουν πολυ ενδιαφερουσες διασκευες και γενικα κανουν καλα αυτο που κανουν,αλλα προτιμω να τους ακουω μονο.Αλλωστε αυτη η μουσικη ειναι στουντιακη,ηλεκτρονικη.Σε live τι να δω?Πως παιζει τα κουμπια του? Εστω να ακουσω μια φωναρα,κατι ρε παιδι μου
    sea_like_eyes
    11.08.2007, 16:46
    ''Γεφυρα''-ενα τραγουδι-ουρανιο τοξο...διαχρονικοτατο...''Μια ακομη φορα''-ενα ηλεκτρονικο ονειρο...''Αυτή η πόλη''-βασισμενο σε αληθινα γεγονοτα...οσον αφορα την ηλεκτρονικη μουσικη στην χωρα μας groups οπως οι Μιkro και marsheaux επειδη πλησιαζουν στην pop ειναι ταυτοχρονα και εμπορικα!
    Τωρα αμα καποιος-οια απο σας θελει να ακουσει ελληνικη ηλεκτρονικη ΜΟΥΣΙΚΗ ας τσεκαρει καλλιτεχνες οπως ο Dousk,G-pal,Nicola Gala,Kosmas Epsilon,Christian Cambas etc...

    οσον αφορα αυτο που ειπε η teressa...χμμμμ...και καποιος Tiesto τα κουμπακια του επαιζε..γι'αυτο τον καλεσαμε στην Ολυμπιαδα μας!Ανοιξτε τα αφτιας σε νεες μουσικες προκλησεις...επιτελους...


    Dimitrulalala
    12.08.2007, 12:54
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 11-08-2007 στις 16:46 έγραψε...

    ''Γεφυρα''-ενα τραγουδι-ουρανιο τοξο...διαχρονικοτατο...''Μια ακομη φορα''-ενα ηλεκτρονικο ονειρο...''Αυτή η πόλη''-βασισμενο σε αληθινα γεγονοτα...οσον αφορα την ηλεκτρονικη μουσικη στην χωρα μας groups οπως οι Μιkro και marsheaux επειδη πλησιαζουν στην pop ειναι ταυτοχρονα και εμπορικα!
    Τωρα αμα καποιος-οια απο σας θελει να ακουσει ελληνικη ηλεκτρονικη ΜΟΥΣΙΚΗ ας τσεκαρει καλλιτεχνες οπως ο Dousk,G-pal,Nicola Gala,Kosmas Epsilon,Christian Cambas etc...

    οσον αφορα αυτο που ειπε η teressa...χμμμμ...και καποιος Tiesto τα κουμπακια του επαιζε..γι'αυτο τον καλεσαμε στην Ολυμπιαδα μας!Ανοιξτε τα αφτιας σε νεες μουσικες προκλησεις...επιτελους...






    Καλησπέρα,

    μου αρέσει αρκετά η electro & λιγότερo η deep-electro όμως αυτό που είδα & εγώ ήταν πράγματι αστείο διότι βρέθηκα στη συγκεκριμένη "δήθεν συναυλία". Δε θα πω πως ο ήχος ήταν κακός όσο η τραγουδίστρια του group. Δεν ακουγόταν καθόλου όμως!!!
    Θα συμφωνήσω με τη Τερέζα, γιατί ήταν εξίσου αστείο όταν ο κιθαρίστας έβγαλε το πουκάμισο και προσπάθησε να επιδείξει το σόλο του με το κοκαλιάρικο σώμα του. Δεν αμφισβητεί κανείς τη πορεία τους & μερικά από τα δυνατά κομμάτια τους: Γέφυρα, Νετρινο, Χρυσαλλίδα, Προσωπική οθόνη etc. όμως τι μας έδειξαν πέρα από αυτά?
    Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωσή σου σύμφωνα με electro djs αλλά τα ακούσματα μας περιέχουν τα πάντα συνεπώς και αυτό το είδος μουσικής. Άλλωστε σε όσους αναφέρεσαι παραπάνω, δεν ανταποκρίνονται καθάρα στο είδος electro αλλά σε πιο Progressive ήχους. Επίσης, σε ότι άφορά αυτό που είπε η Τερέζα & όχι όπως αναφέρεις "όσον αφορά αυτό που είπε η Τερέζα" - ας καταφέρουμε να χρησιμοποιούμε τα ελληνικά μας σωστά- σιγά το φοβερό Dj = Tiesto. Αλλά η Ελλάδα πότε εκτίμησε τα ελληνικά προϊόντα της?? Θα μπορούσε να είχε καλέσει το Μιχάλη Δέλτα για παράδειγμα και σε συνδιασμό με τη Τσάτσου πχ να είχαν κάνει θαύματα!!
    Τέλος, συμφωνώ απόλυτα στο να είμαστε open-minded σε κάθε νέα μουσική πρόκληση όμως δε θεωρώ πρόκληση μια "άφωνη" που χτυπιέται χωρίς λόγο υποστηρίζοντας ήχους που δε τους αντιλαμβάνεται ούτε η ίδια..Ας ανοίξουμε όλοι τα αυτιά μας αλλά και τα Μάτια μας λοιπόν!!!!
    sea_like_eyes
    12.08.2007, 15:58
    σιγά το φοβερό Dj = Tiesto...αφου πεθανα απο τα ...συνεχιζω...

    Η μουσική ήταν το μεγαλύτερο πάθος του Tiesto και πάντα ένιωθε την ανάγκη να μοιραστεί αυτό το πάθος με άλλους ανθρώπους. Γεννημένος στην Ολλανδία ο Tijs Verwest a.k.a Tiesto ασχολείται με τη μουσική από την ηλικία των 8. Ξεκίνησε τη καριέρα του παίζοντας disco σε μικρά μαγαζιά, μέχρι να τον πάρουν σε ένα τα πιο γνωστά clubs της πόλης του, το Spock.


    Μεγαλώνοντας, προτιμώντας να αντισταθεί στη μόδα και στους ήχους της εποχής , κέρδισε την προσοχή μιας δισκογραφικής εταιρείας απο το Rotterdam ονόματι Basic Beat Recordings, διαμορφώνοντας το δικό του προσωπικό ήχο. Έτσι ξεκίνησε η συλλογή "Forbidden Paradise". Μαζί με τον Arny Bink ίδρυσε την Black Hole Recordings που παρέχει στον κόσμο όλα τα είδη ποιοτικής dance μουσικής.

    Στη Black Hole ο Tiesto έχει κυκλοφορήσει τις συλλογές "Space Age", "Magik" και "In Search Of Sunrise" και το πιό πρόσφατο "Nyana", με τις οποίες έγινε γνωστός στο ευρύ κοινό. Το ντεμπούτο του στην Αμερική έγινε με τη συλλογή Summerbreeze (2000), η οποία περιείχε το δικό του remix στο Silence των Delerium με φωνητικά της Sarah McLachlan , το οποίο γνώρισε τεράστια επιτυχία στην Αμερική αλλά και σε ολόκληρο τον κόσμο. Ήταν κάτι σαν το εισητήριο για τα μεγάλα clubs της Μεγαλης Βρετανιας. Μάλιστα, το Silence ήταν το πρώτο house track που μεταδόθηκε ραδιοφωνικά στο πρωινό ραδιoφωνικό πρόγραμμα στη Βόρεια Αμερική και ήταν οκτώ εβδομάδες στην κορυφή του U.K. Top 10.


    Το 2001 ο Tiesto ιδρύει ένα νέο sublabel, το Magik Muzik, το όποιο παρέχει στον κόσμο τις καλύτερες παραγωγές και τα αγαπημένα tracks του Tiesto. Τα πρώτα releases ήταν το anthem "Flight 643" του 2001 και το αναμενόμενο για καιρό προσωπικό του album, "In my memory". Το label εκδίδει επίσης dance anthems από Umek, Μαρκ Norman και Mojado. Κομματια οπως Flight 643, Urban/Suburban Train και Gouryella(σε συνεργασια με τον Ferry Corsten ) παίχτηκαν από όλους τους μεγαλους DJs όπως τον Paul Oakenfold, ο οποίος τον βοήθησε αρκετά να γίνει πιο γνωστός, δίνοντάς του να μιξάρει ένα δικό του κομμάτι (Southern Sun), το οποίο γνώρισε και αυτό μεγάλη επιτυχία. Αμέσως μετά οι προτάσεις για να μιξάρει κομμάτια έπεφταν βροχή. Κάνοντας remix για το 'The Space Between' των Dave Matthews Band έβαλε καινούριες βάσεις στο συνδυασμό rock και house μουσικής. Ακολούθησε ο Moby και πολλοί άλλοι.

    Το καλοκαίρι του 2001 κατακτά την Ibiza και τον επόμενο χρόνο γινεται resident στο Amnesia με τον Paul Van Dyk, παίρνοντας την ευκαιρία να κάνει κάποια μεγαλύτερα σετ και να επηρεάσει την όλη μουσική σκηνή του νησιού. Ξεκινάει, λοιπόν, μια εποχή κατάκτησης του κόσμου, κάτι που το καταφέρνει και στην Αμερική με μεγάλη επιτυχία. Αφού κέρδισε σχεδόν κάθε σχετικό με τη dance μουσική βραβείο, το 2002 στέφθηκε no 1 στην ψηφοφορία για τους 100 καλύτερους DJs του κόσμου που διοργανώνεται κάθε χρόνο από το περιοδικό DJ Magazine.

    Το έτος 2003 είναι ένα έτος σταθμός στη καριέρα του Tiesto. Η σόλο εμφάνισή του στο Gelredome του Arnhem είναι sold out, κάνοντάς τον τον πρώτο DJ στον κόσμο που γεμίζει ένα στάδιο με σόλο εμφάνιση για πάνω από 25.000 θεατές. Όπως το Nyana, το 'Tiesto In Concert' DVD έχει γίνει χρυσό στη χώρα καταγωγής του Tiesto, την Ολλανδία, όπως και το single 'Traffic' που είναι το πρώτο instrumental κομμάτι που φτάνει στο no1 της Ολλανδίας σε 23 χρόνια. Το 2003 ο Tiesto κέρδίσε 3 TMF Awards (Ολλανδία & Βέλγιο), 2 Dutch DJ Awards, 1 MTV Europe Award, και ήταν πάλι no1 στo Top 100 του περιοδικού DJ Magazine. Πρώτη φορά ένας DJ πήρε αυτό το βραβείο 2 συνεχόμενες χρονιές.

    Το 2004 ξεκίνησε υπέροχα για τον Tiesto με μια περιοδεία σε Ασία και Νότια Αμερική και την απονομή 2 Dutch TMF Awards για "Best Dance Act" και "Best DJ". To νέο single του Love Comes Again με τη συνεργασία του BT ήταν για μία ακόμη φορά ένα μεγάλο chartbuster σε όλη την Ευρώπη και οι κριτικές από όλο τον κόσμο για το προσωπικό του album με τίτλο Just Be ήταν εξαιρετικά θετικές. To "Just Be" χρειάστηκε μόνο μια εβδομάδα για να κατακτήσει την κορυφή στα τοπικά charts και λιγότερο από δύο μήνες για να γίνει χρυσό στην Ολλανδία.

    Στο δεύτερο μισό του 2004 έρχεται το αποκορύφωμα στη σταδιοδρομία του Tiesto μέχρι σήμερα. Κατά τη διάρκεια της "παρέλασης των αθλητών" στην επίσημη εναρκτήρια τελετή των Ολυμπιακών Αγώνων στην Αθήνα, ο Tiesto έπαιξε ζωντανά για πάνω από 70.000 θεατές μέσα στο στάδιο και για ένα πλήθος δισεκατομμυρίων σε όλο τον πλανήτη που παρακολουθούσε το γεγονός από την τηλεόραση. Εκτός από αυτό το τεράστιο γεγονός, κυκλοφορεί παγκοσμίως τον Οκτώβριο του 2004 το album "Parade Of The Athletes" το οποίο περιέχει τη μουσική από το set του Tiesto στην εναρκτήρια τελετή. Ταυτόχρονα, ομώνυμο track από το album "Just Be" αναρριχάται στα charts και ακούγεται στα dancefloors παντού.

    Στις 28 Οκτωβρίου, ο Tiesto για άλλη μια φορά κατακτά την κορυφή στο Top 100 του περιοδικού DJ Magazine, ο μόνος κατάλογος που ψηφίζεται από το κοινό παγκοσμίως. Η νίκη του για τρίτη συνεχόμενη φορά σαφώς δείχνει ότι σε αυτό το σημείο ο Tiesto είναι παγκόσμιος σούπερ σταρ DJ. Αλλη μια φορά έκανε sold out 2 Tiesto In Concert στην Ολλανδία και το πρώτο διεθνές στο Βέλγιο, τελειώνοντας το έτος 2004 με μια περιοδεία της Νότιας και της Βόρειας Αμερικής και ένα special party παραμονής Πρωτοχρονιάς στο Λος Αντζελες.

    Οι προσδοκίες για το 2005 είναι υψηλές. Το DVD των Tiesto In Concert του 2004 κυκλοφορεί παγκοσμίως νωρίς το 2005 και έχει ήδη κατακτήσει την κορυφή σε διάφορα DVD charts. Επίσης η πολυαναμενόμενη συλλογή In Search Of Sunrise 4 έχει κυκλοφορήσει. Μπορείτε επίσης να περιμένετε διάφορες καινοτόμες και μοναδικές εμφανίσεις σε όλη την Ευρώπη, αρχίζοντας από Tiesto In Disney, η εμφάνιση στα στούντιο Walt Disney όπου ο Tiesto θα είναι ο πρώτος DJ που θα παίξει σε αυτό το magikal σκηνικό. . . . . Μp-la. . . .mp-la. . . . mp-la. . . .


    . . . . . . . . . .ΠΗΓΗ bar4u.gr


    sea_like_eyes
    12.08.2007, 16:16
    προς. . .mp-la-mp-la-mp-la!

    δεν ξέρω αν είσαι ..ή αν το παίζεις ψαγμένη-μουσικα!Ο συνδιασμος Delta-Τσατσου μόνο ζαρζαβατικά θα μας χάριζε ..εκτός κι αν είχε στο playlist κανένα "Dancing With An Angel"-album!
    Για ελληνικά προϊόντα μπορείς να ψάξεις…φέτα…ελαιόλαδο…μαστίχα…μεγαλύτερη επιτυχία θα είχαν!
    Τα ελληνικά μου δεν ξέρω αν τα καταλαβαίνεις…
    Μην κρίνετε ένα group από μια κακή εμφάνιση…αυτό είναι λάθος !(αναφέρομαι στους mikro)
    Και οσο για ανοιχτά μάτια…James holden,tiesto,sasha, satoshi Tommie ,paul van dyke(Σε αρκετά άσχημη μουσικά μέρα), danny howells,Misstress Barbara, Harry Lemon, John Digweed . . . εεεε . . . χαλαρωσεεεεεεεε

    Χαίρομαι πάντως που υπάρχουν αρκετά(πλεον)μέλη που ασχολούνται με την electro-deep-house-prog-αυγα-ματια-μουσική. . . να’σαι καλα. . . και keep listening!


    teressa
    12.08.2007, 17:26
    Τα ζαρζαβατικα ειναι νοστιμα και αναγκαια ξερεις...Και η Τσατσου φωναρα.Οπως και μονος σου ειπες δεν ειναι μουσικος,αλλα dj.Oποτε ας μιλαμε σε αυτη τη βαση,γιαται σε λιγο θα μας τον βγαλεις και Χατζηδακη.Δεν με ενδιαφερει αν ειναι electrο και γενικα δεν ξεχωριζω αυτα τα ειδη.Ολες ιδιες λουπες μου φαινονται.Καποιες μου αρεσουν και αλλες οχι.Μοδα ειναι και οχι πραγματικη μουσικη.Θα περασει.Για μενα εξελιξη ειναι να σεβεσαι το παλιο,να το γνωριζεις καλα και να το παντρευεις με το καινουργιο.Ο,τι αλλο ειναι τερατουργημα.Μεταμοντερνες μαλακιες λογω ελειψης ταλεντου και εμπνευσης.Φαινεται οτι απαξιωνεις τα Ελληνικα προιοντα, απο τον τροπο που χρησιμοποιεις την Ελληνικη γλωσσα.Και ναι φυσικα και εχουμε το καλυτερο λαδι,φετα,μαστιχα.
    Ψαγμενος δεν ειναι αυτος που ξερει να ονοματιζει τιτλους, ,ειδη μουσικης,ονοματα.Αλλα αυτος που καταργει ταμπελες,ειδη και ασχολειται με τη μουσικη.Τοτε μονο τα αυτια σου και τα ματια σου ανοιγουν. Αν δεν ανοιξει το μυαλο φιλε μου,τιποτα δεν ανοιγει.Τοτε εισαι πραγματι σπουδαιος.
    Dimitrulalala
    12.08.2007, 18:41
    Η ζωή του Tiesto !! Συγχαρητήρια!! Τα ξέρεις όλα τόσο καλά!! Χαλάρωσε..Δε νομίζω πως το θέμα μας είναι ο Tiesto.
    Όσο για το συνδιασμό Τσάτσου-Δέλτα..ναι είναι προφανές πως δεν είσαι καθόλου ανοιχτός σε προκλήσεις μουσικές γιατί σίγουρα δεν έχεις στα χέρια σου το καταπληκτικό - ακυκλοφόρητο single τους.
    Θα συμφωνήσω με Τερέζα και θα τονίσω πως είναι ένας απλός DJ ΟΧΙ Μουσικός!! Όπως επίσης συμφωνώ απόλυτα στο: "Φαινεται οτι απαξιωνεις τα Ελληνικα προιοντα, απο τον τροπο που χρησιμοποιεις την Ελληνικη γλωσσα" = σε ότι αφορά το & όσον αφορά στο/στον (ενημερωτικά για να μη ρεζιλευτείς & αλλού).
    Σύμφωνα με τη δική σου γραφή ναι δε καταλαβαίνω τα ελληνικά σου. Άλλωστε επέλεξες να μάθεις τα πάντα για έναν απλό dj & όχι το πως να χρησιμοποιείς το γραπτό λόγο. Αλλά αυτό δε με αφορά άλλωστε.
    Προσωπικά, έχω ακούσει πολλές φορές τους Micro και δεν έκρινα όπως λες όλο το Group, προφανώς πάλι δε κατάλαβες..μίλησα για τη τραγουδίστρια & το παιδί που έπαιζε ηλεκτρική.
    Επιπλέον, χαίρομαι εξίσου που κι εσύ είσαι ένας απο αυτούς που υποστηρίζει την electro-deep-house-prog-αυγα-ματια-μουσική..αλλά που δυστυχώς απευθύνεσαι σε όλους αυτούς με τον ίδιο τίτλο:απλά..Electro.
    Από την άλλη καιρός να ξεπεράσεις μουσικά την εποχή που κάποιοι άκουγαν Tiesto & σύχναζαν ταυτόχρονα στα Goa parties. Αλλάζουν οι εποχές & οι μουσικές..Όπως τονίζεις κι εσύ ο ίδιος.. "Ανοιξτε τα αφτιας σε νεες μουσικες προκλησεις...επιτελους..." - "Αυτιά" και όχι "αφτια" ε... Ελπίζω να συνέβει εκ παραδρομής...
    sea_like_eyes
    12.08.2007, 22:27
    . . .καλως μας ηρθατε. . .

    αυτια...αφτια...(κι έλεγα ,δεν θα ψαρώσει???)