ελληνική μουσική
    1013 online   ·  210.856 μέλη

    Τι γνώμη έχετε για τους υπολογιστές Acer?

    edelweiss
    20.07.2007, 12:27
    πρόκειται να πάρω έναν φορητό υπολογιστή αυτής της εταιρείας και θα ήθελα την γνώμη σας... Η χρήση του θα είναι για μουσική (π.χ. Αναπαραγωγή εκπομπής, μουσικά προγράμματα κτλ)

    Σχολιάστε...
    deathminor88
    20.07.2007, 12:42
    Εγω χρησημοποιησα ενα Laptop 1000 $ πριν απο λιγο καιρο και ειχα μηνει εκπληκτος με την σχεση αποδοσης και δυνατοτητων - τιμης...! Θα προτεινα ομως κατι σε HP h Sony Vaio
    asxetos
    20.07.2007, 12:56
    Καλοί είναι....όχι οτι τρελαίνεται και κάποιος......άλλωστε εδώ κατασκευάζονται.
    Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις desktop....και dell είναι σε πολύ καλές τιμές....άσε που θα έχεις προβλήματα με ΣVista....
    www.dell.gr
    yiannisyiannis
    20.07.2007, 13:17
    Πολύ καλός για τα λεφτά του και για την χρήση που τον προορίζεις.
    Kerato
    20.07.2007, 16:53
    Η σειρά Aspire είναι η καλύτερη της συγκεκριμένης εταιρείας. Αν πάρεις Acer διάλεξε ένα από αυτά τα μοντέλα της.
    jacamar
    23.07.2007, 20:20
    απο τις καλύτερες μάρκες για φορητούς αν δεν σκεφτεσαι για mac....
    αλλά επειδή είμαι παθούσα...έχει απαίσιο service.... πολύ ταλαιπωρία....!!!
    noizreduction
    23.07.2007, 21:23
    Αυτη την στιγμη, για το recording της εταιριας ( live ή παραγωγης ), χρησιμοποιω των Aspire 3100. Παρολο που στη συνεργασια μου με αρκετους μουσικους, ακουω παντα τα χειροτερα λογια, μεχρι στιγμης δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα.
    Πιστευω πως για τα λεφτα του ειναι μια καλη προταση αγορας, και αν συντηρειται σωστα ( τοσο σε επιπεδο λειτουργικου, οσο και σε hardware ), τοτε μπορει να αντεξει αρκετα πραγματα.
    givaeri
    23.07.2007, 22:06
    Το πρωτο μου pc desktop ηταν το acer 286 τοτε ειχε καποιες κρυες κολησεις και που και που κολουσε. Σιγουρα θα ειναι πολυ καλυτερα τωρα . Παντως μου θυμησαι εποχες 1985.
    megali_mpougatsa
    24.07.2007, 04:00
    Εδώ και ένα χρόνο και κάτι έχω έναν Acer Aspire 9502 και μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Ήταν αρκετά καλός σχετικά με την τιμή του τότε (γενικά οι Acer είναι πολύ "εντάξει" στις τιμές τους) και ακόμα μου κάνει μια χαρά.

    Τα ενσωματωμένα ηχεία είναι πραγματικά άθλια (όπως όμως και σε άλλα laptops που έχω δει). Με ακουστικά βέβαια είναι μια χαρά.

    Όπως είπαν και άλλοι πιο πάνω, η σειρά Aspire αξίζει. Προχθές συζητούσα με μια φίλη που σκοπεύει να αγοράσει laptop, και της πρότεινα το ίδιο.

    Διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις για το service, καθώς κι εγώ έχω ακούσει παλιότερα αρνητικά σχόλια, τα οποία δεν είμαι σε θέση να επιβεβαιώσω καθώς εμένα ευτυχώς δεν μου παρουσιάστηκε κανένα σοβαρό πρόβλημα.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : megali_mpougatsa στις 24-07-2007 04:05 ]