ελληνική μουσική
    818 online   ·  210.853 μέλη

    Ελληνικο κομματι ροκ

    noizreduction
    25.07.2007, 15:50
    Το κομματι λεγεται "Only for your eyes" και συνθετης-τραγουδιστης-στιχουργος ειναι ενας ερασιτεχνης μουσικος.

    Only for your eyes

    Θα θελαμε τη γνωμη σας.

    Κιθαρα και τραγουδι απο τον ιδιο τον συνθετη.

    Ενορχηστρωση-Πληκτρα-Μιξη-Παραγωγη απο την Noiz Reduction
    ( για επιπλεον κομματια της noiz reduction μπορειτε να επισκεφτειτε την σελιδα του συνεργατη μας
    Freemind )

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 25-07-2007 15:53 ]


    emmanuella
    26.07.2007, 11:11
    Άκου:

    Το τραγούδι μπορώ να πω πως είναι πολύ καλό...από μουσική εννοώ...έχει ωραίο ρυθμό...Βέβαια λίγο χαλάει κάπου αλλά σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλό...
    τώρα από στίχο...?????Καλό...έχει κάποια ποιότητα ο στίχος...δεν μπορώ να πω...

    Τώρα να σοθ πω την αλήθεια...ενώ η μουσική και τα όργανα είναι πολύ καλά και φαινέται ότι έχει γίνει πολύ καλή δουλειά...η φωνή του δεν μ' αρέσει...μπορεί να έχει καλή φωνή αλλά θέλει πολύ δουλειά ακόμα ...!!!!!!

    Εντελώς φιλικά!!!!!!

    emmanuella
    26.07.2007, 11:21
    Καλά...περιττό να σου πω πως το "γκρίζα ανεμώνη" είναι τέλειο...φανταστικό!!!!!!!!!

    Και πειδή έχει μια πολύ ιδιαίτερη ενορχήστρωσή μήπως θα ήθελες να μου το στείλεις????Έτσι να το ακούω..............
    Πάντως αν θες και μπορείς θα με βρεις εδώ!!!!!!! emmifinik@yahoo.gr

    Thanks in advance!!!!!!!!!!!!!

    noizreduction
    26.07.2007, 13:49
    Emmanuella, μπορω να σε ευχαριστησω μονο σε ο,τι αφορα το θεμα ηχοληψιας, ενορχηστρωσης, μιξης και παραγωγης.
    Θα κανω το δικηγορο του διαβολου βεβαια, λεγοντας πως το παιδι ειναι ερασιτεχνης μουσικος. Ο ιδιος εχει κανει την συνθεση, εχει τραγουδησει και εχει παιξει τις κιθαρες. Για το επιπεδο που βρισκεται νομιζω πως του αξιζει ενα μπραβο για την προσπαθεια. Προσωπικα, εχω πετυχει και σε πελατες που δεν μπορεις να τους ακουσεις καν

    Το κομματι "Γκριζα Ανεμωνη" που ακουσες ειναι η νεα μιξη που εγινε απο τη noiz reduction. Δυστυχως θα σε απογοητευσω, μιας και ο τραγουδιστης ειναι ο νομιμος κατοχος του κομματιου. Για περισσοτερες πληροφοριες μπορεις να επικοινωνησεις μεσω του site του, που παραθετω στο musicwave.

    Ευχαριστω πολυ για το χρονο σου και την ορεξη σου να ακουσεις τα κομματια.

    Noiz Reduction Team


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 26-07-2007 13:50 ]


    ogyon21
    29.07.2007, 13:08
    Σε καποια φαση περιμενα να ακουσω ριφακι απο τους HIM.. Ο τραγουδιστης δεν μου αρεσε καθολου. Προφορα , μα και ο τροπος που τραγουδαει ειναι αρκετα .."μυστηριος"..

    Τωρα σαν συνθεση, δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε.. Τα πληκτρα βγηκαν πολυ δυνατα, μην παιζωντας και τιποτα, καλυπτωντας και αρκετα τα υπολοιπα.. π.χ. σχεδον δεν ακουγα το μπασο .. Η κιθαρα μου αρεσε στα ρυθμικα της. Πολυ ωραιος ηχος..
    noizreduction
    30.07.2007, 00:41
    Ευχαριστουμε πολυ ogyon. Ο,τι εχει να κανει σχεση με την παραγωγη θα μεταφερθει στο αντιστοιχο τμημα μας. Ευχαριστουμε για την παρατηρηση των προβληματων καθως και για τα θετικα σχολια για τον ηχο των κιθαρων. Σημειωνω, εκ μερους της noizreduction, πως το μπασο ηταν ψευτικο γι΄αυτο προτιμηθηκε να παραμεινει ως ενα ηχοχρωμα των χαμηλων συχνοτητων.

    Σε ο,τι αφορα την συνθεση και τη φωνη, δεν θα αναφερθω διοτι αφορα καθαρα τον συνθετη-τραγουδιστη.

    Ευχαριστω για τον χρονο σου.