ελληνική μουσική
    650 online   ·  210.857 μέλη

    ηλεκτρακουστική σε στερεοφωνικό

    hamilton
    11.08.2007, 14:30
    Μπορεί μια ηλεκτρακουστική με ενσωματωμένο pick up να ακουστεί από το στερεοφωνικό του σπιτιού ή χρειάζεται ειδικό ενισχυτή;
    JaNick
    11.08.2007, 14:46
    Εφ'όσων έχει προενύσχηση λογικά πρέπει να ακούγεται...(Αρκεί να βάλεις μπαταρία!) Αυτος νομίζω οτι είναι ο ρόλος της...
    Το hamilton στον Lewis αναφέρεται??
    hamilton
    11.08.2007, 15:02
    Οχι το hamilton είναι ασχετο όπως ασχετος είμαι και εγώ από μουσική.

    Συνδέω τη κιθάρα αλλά δεν ακούγεται τίποτα όσο δυνατα και να βάλω τη φωνή. Μπαταρία έχει φορτισμένη.
    elsar
    19.08.2007, 21:09
    Παράθεση:

    Το μέλος hamilton στις 11-08-2007 στις 15:02 έγραψε...

    Οχι το hamilton είναι ασχετο όπως ασχετος είμαι και εγώ από μουσική.

    Συνδέω τη κιθάρα αλλά δεν ακούγεται τίποτα όσο δυνατα και να βάλω τη φωνή. Μπαταρία έχει φορτισμένη.



    Προσπάθησε ναμ μεγαλώσεις το Level του Line In στο στέρεο σου. Αν και η ποιότητα θα είναι οικτρή σίγουρα κάποιο θόρυβο θα πρέπει να ακούς. Εγώ θα σε συμβούλευα να βάλεις ένα μικρόφωνο και να το συνδέσεις στην είσοδο για mic του στέρεο σου. Η ποιότητα είναι πολύ καλύτερη.
    rebel-of-the-wall
    22.08.2007, 23:36
    Είναι ανάλογο με το στερεοφωνικό σου... Εάν έχεις καλό στερεοφωνικό θα παίξει... Εάν όχι δεν θα ακούγετε καλά και μάλλον θα σου χαλάσει τα ιχεία....
    delta66
    30.08.2007, 04:09
    Asto file kalitera, giati se vlepo me kammena ihia.
    Afou to organo einai ilektroACOUSTIKO akougetai kai horis enishiti.
    Ti tha kaneis? kanena parti hilion atomon kai theleis na akougesai s'oli ti geitonia?
    Ase pou o ihos tha einai iktros akoma kai an katafereis na tin sindeseis.
    An theleis soni kai kala na akousteis apo iheio, pigene pare ena enishiti gia acoustika organa, na eheis kai iho.
    Sorry gia ton tropo mou. alla ti xero ti katalixi.
    Mia lisi einai na fonaxeis spiti kanena filo pou xerei apo ilektrinika kai sindesmologia genikotera. Koumpakias diladi.
    Filika Spyros.