ελληνική μουσική
    855 online   ·  210.851 μέλη

    Ο Σάκης Ρουβάς στο Λυκαβηττό!!

    despinakontogianni
    05.09.2007, 16:26
    Ήταν είδηση που συγκλόνισε τις θαυμάστριες του και τάραξε τους φίλους της μουσικής!!
    Ενώ για να δεις τον Αλκίνοο ή το Μάλαμα στο ίδιο μέρος πληρώνεις το πολύ 25 ευρώ, για να δεις τον εμπορικό αυτό σταρ πληρώνεις ως και 65!!

    Πείτε μου λοιπόν, δεν είναι κατάντια;;;
    sea_like_eyes
    05.09.2007, 16:41
    OXI
    esta
    05.09.2007, 16:45
    Δεν είναι κατάντια,είναι απόλυτα φυσιολογικό!!!αφού ο συγκεκριμένος "τραγουδιστής" ξέρει ότι ο χώρος θα γεμίσει γιατί να μην το βάλει τόσο το εισιτήριο?!!!όσο για αυτούς που θα πάνε,τί να πω,ανήκουμε σε διαφορετικούς,όπως φαίνεται κόσμους!!!!!

    deathminor88
    05.09.2007, 16:52
    Όχι ρε παιδιά. Εντάξει, δεν είναι ή ποιότητα αλλά σε καμία περίπτωση δεν τον βάζω με την "μάζα"... Στον ρουβά δεν ακούς μόνο, βλέπεις ολόκληρο show, και δικαιολογείται το πιο ακριβό εισητήριο (όχι τόσο ακριβό)... Το σπαστικό είναι ότι όλοι και καλά ακούνε "έντεχνα", κράζουν κλπ... Ηρεμείστε λίγο, σς έγαφε η κουλτούρα... Και στην τελική είναι σταρ, και έχει κάποια κομμάτια που αξίζουν...
    Theia-Titika
    05.09.2007, 17:05
    Ναι, νομίζω ότι το παράκανε με την τιμή, αλλά από την άλλη, τι με νοιάζει εμένα, ούτε ζωγραφιστό δεν θέλω να τον βλέπω, θα πάω και σε συναυλία του?
    iathen
    05.09.2007, 17:06
    Όντως αξιζει πιο μεγάλο εισητήριο αλλα όχι και τοσο...
    (δικη μου αποψη )
    Theia-Titika
    05.09.2007, 17:09
    Ρε παιδιά δουλευόμαστε??Να εκμεταλλευτεί το κοινό του!!Και το εισητήριο δεν καθορίζεται με την εμπορικότητα και με πόσο κόσμο θα μαζέψει!!Ακριβώς για αυτό το λόγο έπρεπε να είναι πιο φθηνό!1Αλλό όχι το τριπλάσιο+
    iathen
    05.09.2007, 17:18
    Eντάξει... όχι και πιο φτηνό...
    είναι πιο περιζήτητος (και κατα την γνωμη μου, πιο καλος) από τους αλλους που προαναφερθηκαν,
    αλλα οχι και τοσο ακριβο...
    μπορουσε να ηταν 35 με 40€...
    jorge
    05.09.2007, 17:42
    Μηπως προκειται για ραδιο-αρβυλα; Τοσα λεφτα δεν εχουν ουτε ξενοφερτες παραγωγες, με τεραστια ονοματα παγκοσμιας φημης. Και να πεις οτι ο Ρουβας ειναι και καμια σπουδαια φωνη...
    jacamar
    05.09.2007, 17:45
    πολλα τα 65 για τον απο φωνη κορμάρα αυτόν καλλιτέχνη??? Μα γιατι???
    koukou-tsa
    05.09.2007, 17:47
    αν εχει ο Σακης 65 ,αν ξανα ερθει ο Πιτερ Γκαμπριελ πόσο πρεπει να το βάλει που εχει και φωνή και ιστορία και ΘΕΑΜΑ!!!! και μουσικάρες ?????

    Γύρω στα 250 τον κόβω....
    GeoMo
    05.09.2007, 18:25
    Τα εισητήρια εχουν 20 και 35 ευρω!
    koukou-tsa
    05.09.2007, 19:02
    Κρίμαααα...και τώρα πως θα "θαψουμε".....
    Laihogr
    06.09.2007, 00:21
    Σάκη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    delta66
    06.09.2007, 01:54
    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 05-09-2007 στις 16:52 έγραψε...
    Στον ρουβά δεν ακούς μόνο, βλέπεις ολόκληρο show, και δικαιολογείται το πιο ακριβό εισητήριο (όχι τόσο ακριβό)...

    Χωρις να ειμαι fan του Σακη (μονο συνεργατης του, ενιοτε), ξερω οτι οι παραγωγες του εχουν πολυ περισσοτερα εξοδα απο αλλες.
    Ετσι, οταν πληρωνεις εισιτηριο ακριβο δεν τα δινεις τα λεφτα στο Σακη μονο.
    Πληρωνονται παρα πολλοι ανθρωποι οι οποιοι ειναι απο τους καλυτερους στη δουλεια τους και ακριβοπληρωνονται.
    Κατ'αρχην οι δυο συναυλιες που δωσατε για παραδειγμα (Μαλαμας-Ρουβας) δεν εχουν καμοια σχεση.
    Π.χ Ο Μαλαμας δεν πληρωνει χορευτες. δεν πληρωνει τετοια φωτα, ηχητικα, μουσικους, μανατζερ, παραγωγους και διαφορους αλλους παρατρεχαμενους που δεν ξερετε οτι δουλευουν για να γινει η συναυλια.
    Ασχετα ποια συναυλια θα αρεσε στον καθενα.
    Μιλαμε μονο για badget.
    Στο κατω κατω δεν ειναι υποχρεωτικο να παμε στη συναυλια του Σακη.
    Οποιος θελει παει.
    Απλο.
    Τωρα 65 Ε δεν νομιζω να το εβαλε, αλλα και 1000 E να εβαζε το εισητηριο δεν με νοιαζει.
    Εγω θελω να μην ακριβηνει το εισητηριο του Μαλαμα.


    Εν οιδα οτι ουδεν οιδα.

    http://www.myspace.com/spyrosdelta

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : delta66 στις 06-09-2007 02:38 ]


    delta66
    06.09.2007, 02:31
    Παιδια ολο λετε για τη "φωναρα" του Σακη.
    Εγω θα πω την αληθεια απο πρωτο χερι.
    Ηχογραφησα μαζι του για πρωτη φορα στο τραγουδι "Καϊρο".
    Λοιπον, μπηκε μεσα και το ειπε ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ. ONE-TAKE που λεμε.
    Ουτε ενα φαλτσο!!!!!!!
    Ειχα μεινει.
    Εχω δει ιερα τερατα (να μη πω ονοματα γιατι θα πεσουν τα ντουβαρια) να κανουν 20 takeς για ενα στιχακι. Εγω ο ιδιος εχω δει να κανει ηχοληπτης auto-tune (για οποιον δεν καταλαβε : αυτοματο κουρδισμα της φωνης) στη μεγαλυτερη τραγουδιστρια σημερα της ελλαδας, οπως λενε και συμφωνω και γω, υστερα υστερα.
    Μπορει λοιπον ο Σακης να μην αρεσει σε καποιους για το ειδος τραγουδιου που λεει ή για την χροια της φωνης του (αυτο το "τσακισμα" που κανει μερικες φορες), αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα.
    Αυτα για τα CD.
    Για τα live τωρα του Σακη.
    Ποιος μπορει να μιλησει (οχι να τραγουδησει), <να μιλησει> μετα απο τρεξιμο μαραθωνιου. Εγω τον κοιταζω και λαχανιαζω.
    Οι χορευτες διπλα του που ειναι και επαγγελματιες χορευτες δεν μπορουν να ανασανουν μετα τα χορευτικα στα καμαρινια.
    Τι μου λετε τωρα?
    Για να μη πει κανεις τωρα οτι τον γουσταρω.
    Εγω απο ελληνικα ακουω Περιδη, Μαλαμα, Λυδακη κλπ, παλια ρεμπετικα...τετοια.
    Καμια σχεση με Ρουβα.
    Αλλα αυτο που βλεπω και ακουω θα το πω.
    Τωρα αν πει κανεις οτι τα λεω για γλυψιμο στο Σακη....
    Πολυ που τον νοιαζει τον Σακη τη γνωμη εχουμε γι'αυτον.
    Εχει τοσους φαν που δεν χρειαζεται την "αγαπη μας".
    Εγω γι'αυτον ειμαι ενα εργαλειο.
    Οπως και αυτος για μενα ειναι μια δουλεια.
    Αν δεν ειναι αυτος θα ειναι καποιος αλλος.

    Φιλικα delta66.

    Υ.Γ 1 Στην συναυλια στο Λυκαβητο δεν θα παιζω εγω, οποτε μην πειτε οτι κοιταζω μην μου κοψουν απο το μεροκαματο (χαχα)


    Εν οιδα οτι ουδεν οιδα.

    http://www.myspace.com/spyrosdelta

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : delta66 στις 06-09-2007 02:35 ]


    Spotlight_Dancer
    06.09.2007, 08:57
    Παράθεση:

    Το μέλος delta66 στις 06-09-2007 στις 02:31 έγραψε...

    Παιδια ολο λετε για τη "φωναρα" του Σακη.
    Εγω θα πω την αληθεια απο πρωτο χερι.
    Ηχογραφησα μαζι του για πρωτη φορα στο τραγουδι "Καϊρο".
    Λοιπον, μπηκε μεσα και το ειπε ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ. ONE-TAKE που λεμε.
    Ουτε ενα φαλτσο!!!!!!!
    Ειχα μεινει.
    Εχω δει ιερα τερατα (να μη πω ονοματα γιατι θα πεσουν τα ντουβαρια) να κανουν 20 takeς για ενα στιχακι. Εγω ο ιδιος εχω δει να κανει ηχοληπτης auto-tune (για οποιον δεν καταλαβε : αυτοματο κουρδισμα της φωνης) στη μεγαλυτερη τραγουδιστρια σημερα της ελλαδας, οπως λενε και συμφωνω και γω, υστερα υστερα.

    http://www.myspace.com/spyrosdelta

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : delta66 στις 06-09-2007 02:35 ]




    Επιτελους βρεθηκε ενας Χριστιανος να πει τα πραγματα ετσι οπως ειναι.Αντε γιατι εχουμε γεμισει Μουσικολογους και Μουσικοκριτικους της εξεδρας εδω μεσα.
    sea_like_eyes
    06.09.2007, 16:15
    Παράθεση:

    Το μέλος Spotlight_Dancer στις 06-09-2007 στις 08:57 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος delta66 στις 06-09-2007 στις 02:31 έγραψε...

    Παιδια ολο λετε για τη "φωναρα" του Σακη.
    Εγω θα πω την αληθεια απο πρωτο χερι.
    Ηχογραφησα μαζι του για πρωτη φορα στο τραγουδι "Καϊρο".
    Λοιπον, μπηκε μεσα και το ειπε ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ. ONE-TAKE που λεμε.
    Ουτε ενα φαλτσο!!!!!!!
    Ειχα μεινει.
    Εχω δει ιερα τερατα (να μη πω ονοματα γιατι θα πεσουν τα ντουβαρια) να κανουν 20 takeς για ενα στιχακι. Εγω ο ιδιος εχω δει να κανει ηχοληπτης auto-tune (για οποιον δεν καταλαβε : αυτοματο κουρδισμα της φωνης) στη μεγαλυτερη τραγουδιστρια σημερα της ελλαδας, οπως λενε και συμφωνω και γω, υστερα υστερα.

    http://www.myspace.com/spyrosdelta

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : delta66 στις 06-09-2007 02:35 ]




    Επιτελους βρεθηκε ενας Χριστιανος να πει τα πραγματα ετσι οπως ειναι.Αντε γιατι εχουμε γεμισει Μουσικολογους και Μουσικοκριτικους της εξεδρας εδω μεσα.



    για μουσικοφιλους παλι....ουτε λογος!
    JaNick
    06.09.2007, 17:07
    Καλα το οτι το είπε one take δεν σημαίνει τίποτα...Είναι τοσο απαιτητικό το κομμάτι?? Απλα έχει εμπηρία το παιδί...Και ταλέντο δε λεω...Σ'αυτο που κάνει είναι μοναδικός αλλα αυτο που κάνει δεν είναι για 65€...Και πάλι ρε παιδια...Ο Σάκης είναι έλληνας καλλιτέχνης και είναι απο τους πλέον έυκολους να πάς και να τον δείς...Δεν είναι σαν τον George Michael που σήμερα τον είδες αντε ξανά μετα απο 10 χρόνια...Αυτο νομίζω είναι το πιο βασικό στην τιμή του εισητηρίου...Η σπανιότητα...Να ο Αλκίνοος στη Θέρμη είχε 15€ και μοιράστικαν και πολλές προσκλήσεις...Αφού περιοδεύουν σε όλη την Ελλάδα, αν τον χάσεις εδώ, μπορείς να πάς σε μια κοντινή πόλη να τον δείς...
    ChristieSR
    12.09.2007, 17:10
    Για να μπουν ορισμενα πραγματα στην θεση τους να πουμε οτι τα εισητηρια ειχαν επισημα 20 ευρω για αρενα και 35 για καθισματα και αυτο δεν χωραει καμια αμφιβολια-αν υπαρχει καποιος που να εχει αποκομμα που να γραφει "τιμη εισητηριου 65 ευρω" ας το δειξει αλλωστε....

    Απο εκει και περα θα πρεπει να ξερετε οτι η συναυλια ηταν καθαρα για φιλανθρωπικο σκοπο και ο Σακης δεν πηρε μια οποτε ειτε 20 ειτε 30 ειτε 100 υρω το εισητηριο δεν ηταν για κερδος δικο του,ετσι για να μην υπαρχουν καποιοι που πιστευουν οτι εκμεταλλευται καταστασεις και κοινο.Μαλιστα οσοι ησασταν εκει θα ειδατε που στην αρχη βγηκαν και ειπαν απο την ομαδα των εθελοντων αιμοδοτων δυο λογια και μαλιστα ειπαν πως μερος των χρηματων θα πανε στους πυροπληκτους.

    Αλλα ακομα και 100 ευρω υποχρεωτικο οπως διαβασα που σωστα εγραψε και καποιος αλλος δεν ηταν να παει κανεις....

    ωστοσο απ εξω απο το θεατρο ακουσα παρα πολλα για τα εισητηρια τα οποια ομως αφορουν μονο τα μετροπολις.Πιο συγκεκριμενα πολλοι πηγαινοντας για εισητηρια τις τελευταιες κυριως 2 μερες στα μετροπολις τους λεγαν τα εισητηρια των 35 ευρω πως στοιχιζουν 40 ενω δεν ισχυε.Τωρα αν καποιοι ειχαν παρει εισητηρια και τα πουλουσαν στην..."μαυρη αγορα" 65 και 100 δεν μπορω να το ξερω....

    Μπραβο και στο χρηστη delta66 που εγραψε σχετικα με την φωνη του Σακη χωρις κομπλεξ οπως αλλοι και δεν ειπε μονο "τι κορμι που εχει" η "τι show που κανει".Επειδη πολλοι θεωρουν πως ο Σακης ειναι μονο για 15χρονα κοριτσακια να πουμε πως ο Σακης αξιζει πολλα,αλλωστε αν δεν αξιζε δεν θα υπηρχαν τοσοι ανθρωποι να τον αγαπουν.

    Το παιζουν ολοι πλεον ανωτερου επιπεδου και εντεχνου στυλ.Στο κατω κατω δικαιωμα και προσωπικη γνωμη του καθενος ειναι να ακουει απο ραπ μεχρι οπερα.

    Ο Σακης εχει τραγουδησει καταπληκτικα τραγουδια με φοβερο στιχο τα οποια καποιοι επειδη ειναι "made by sakis" τα σνομπαρουν.Ο Σακης ομως εξελισσεται γινεται καλυτερος ψαχενται ωριμαζει και δοκιμαζει και αλλα στυλ μουσικης,δεν παραμενει στασιμος οπως πολλοι αλλοι ελληνες τραγουδιστες που επαναπαυονται απλα με το να βρουν το "κλειδι" της επιτυχιας κανοντας ενα η δυο "σουξε".



    Αυτα!



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ChristieSR στις 12-09-2007 17:14 ]