ελληνική μουσική
    772 online   ·  210.851 μέλη

    Βασίλης Παπακωνσταντίνου στη Διεθνή Έκθεση Θεσ/νίκης.

    mike-railse
    13.09.2007, 01:29
    ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 12 ΤΟΥ ΜΗΝΑ, ΗΜΕΡΑ ΣΑΒΒΑΤΟ Η
    ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΟΥ "BILLΑΚΟΥ" ΣΤΗ ΔΕΘ...

    ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΜΙΑ ΚΣΕΓΝΙΑΣΤΗ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΩΤΙΚΗ ΒΟΛΤΑ ΣΤΗΝ
    ΕΚΘΕΣΗ.. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ
    ΕΝΑΣ ΑΘΛΙΟΣ ΠΕΡΙΠΑΤΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΜΠΟΡΕΙΣ
    ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΦΥΣΤΙΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙΣ ΤΟΝ ΠΥΡΓΟ ΤΟΥ
    ΟΤΕ, ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ....

    ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΝΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΦΕΡΕ ΣΤΟ 2007
    ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΑΛΛΙΕΣ ΩΡΑΙΕΣ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ
    ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΚΤΕΛΕΣΗ...

    Ο ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ ΕΞΩ
    Η ΒΙΟΛΙΣΤΡΙΑ ΕΞΩ
    Ο ΜΠΑΣΙΣΤΑΣ ΕΞΩ
    Ο ΠΛΗΚΤΡΑΣ ΕΞΩ
    Ο ΝΤΡΑΜΕΡ ΕΞΩ
    ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΕΛΑΑΑΑ ΕΛΑΑΑΑ....
    ΒΓΑΙΝΕΙ Ο BILL ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΓΛΕΝΤΙ...

    Η ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΕ ΚΑΛΟ ΗΧΟ...
    ΤΟ ΞΥΛΟ ΜΑΣ ΤΟ ΦΑΓΑΜΕ...
    ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΗ!!!

    ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΦΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ...
    ΜΠΥΡΕΣΣΣΣΣΣ

    ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΔΙΚΙΕΣ ΣΑΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΓΙΑ
    ΟΣΟΥΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΑΥΤΗ...

    ΚΑΙ ΓΙΑ ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ ΗΜΟΥΜ ΣΤΗ 4 ΣΕΙΡΑ ΚΑΓΚΕΛΟ (ΕΚΕΙ ΠΟΥ
    ΠΕΦΤΕΙ ΞΥΛΟ)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mike-railse στις 13-09-2007 01:32 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 13-09-2007 02:13 ]


    ariadni0909
    13.09.2007, 02:03
    Για μενα η συναυλια αυτη ηταν μια ψιλο-απογοητευση....Ο Βασιλης ηταν καλος αλλα η κοπελια διπλα του...δεν αντεχοταν βρε παιδακι μου...
    Τετοια προωθηση σε καλλιτεχνη πρωτη φορα βλεπω...Ασε που δεν ειναι και τιποτα το ιδιατερο....
    dessypris
    13.09.2007, 13:09
    Εγώ έχω να πω ένα πράγμα...
    Ένας άνθρωπος που έχει, είτε το θέλουμε, είτε όχι, για χρόνια "χορηγό" το ΚΚΕ, δεν δίνει συναυλία στην εκδήλωση της ΔΕΘ, που, παρ ότι υποτίθεται ότι είναι υπερ-κομματική, στην ουσία οργανώνεται από το εκάστοτε κόμμα που κυβερνα, ενώ απ έξω διαδηλώνει το ΠΑΜΕ!
    (Αυτό δεν σημαίνει ότι εγώ ψηφίζω ΚΚΕ, αλλά το γράφω σαν γενική αντίληψη)
    Γνωρίζω ότι μέσα στο Μusic Heaven δεν αναφερόμαστε σε πολιτικές τοποθετήσεις, αλλά εδώ δεν αναφέρομαι σε κόμματα, αλλά σε θέσεις ζωής και αντιλήψεων...
    Θα μπορούσαν τα πράγματα να είναι και αντίθετα, με αντίθετα εκλεγμένους πολιτευτές, αλλά και αντίθετα τοποθετημένους, για πάνω από 40 χρόνια καλλιτεχνες...
    Λέω τώρα, αν και μου φαίνεται ότι ονειροπολώ, εξιδανικεύω και παραμιλάω, παραβλέποντας την αλήθεια του μοναδικού Ελληνικού Θεού που ονομάζεται Χρήμα!
    spiroos
    13.09.2007, 13:12
    Τραγούδησε και στο Φεστιβάλ Μπύρας στο Φάληρο. (Αλλά δεν ανοίχτηκε τόπικ για αυτό...) Που είναι το μέτρο του πια;
    ariadni0909
    13.09.2007, 13:25
    Παράθεση:

    Το μέλος dessypris στις 13-09-2007 στις 13:09 έγραψε...

    Εγώ έχω να πω ένα πράγμα...
    Ένας άνθρωπος που έχει, είτε το θέλουμε, είτε όχι, για χρόνια "χορηγό" το ΚΚΕ, δεν δίνει συναυλία στην εκδήλωση της ΔΕΘ, που, παρ ότι υποτίθεται ότι είναι υπερ-κομματική, στην ουσία οργανώνεται από το εκάστοτε κόμμα που κυβερνα, ενώ απ έξω διαδηλώνει το ΠΑΜΕ!
    (Αυτό δεν σημαίνει ότι εγώ ψηφίζω ΚΚΕ, αλλά το γράφω σαν γενική αντίληψη)
    Γνωρίζω ότι μέσα στο Μusic Heaven δεν αναφερόμαστε σε πολιτικές τοποθετήσεις, αλλά εδώ δεν αναφέρομαι σε κόμματα, αλλά σε θέσεις ζωής και αντιλήψεων...
    Θα μπορούσαν τα πράγματα να είναι και αντίθετα, με αντίθετα εκλεγμένους πολιτευτές, αλλά και αντίθετα τοποθετημένους, για πάνω από 40 χρόνια καλλιτεχνες...
    Λέω τώρα, αν και μου φαίνεται ότι ονειροπολώ, εξιδανικεύω και παραμιλάω, παραβλέποντας την αλήθεια του μοναδικού Ελληνικού Θεού που ονομάζεται Χρήμα!





    Μεγαλο δικιο εχεις σ'αυτο....Δεν ηθελα κι εγω να το αναφερω αλλα καλα εκανες...Εχει αρχισει να χαμηλωνει τον πυχη....
    mike-railse
    13.09.2007, 17:25
    Παράθεση:

    Το μέλος ariadni0909 στις 13-09-2007 στις 02:03 έγραψε...

    Για μενα η συναυλια αυτη ηταν μια ψιλο-απογοητευση....Ο Βασιλης ηταν καλος αλλα η κοπελια διπλα του...δεν αντεχοταν βρε παιδακι μου...
    Τετοια προωθηση σε καλλιτεχνη πρωτη φορα βλεπω...Ασε που δεν ειναι και τιποτα το ιδιατερο....



    h kopelia ayti exei fwnara kai polu kalo skhnikh parousia...
    ase pou den exei tragoudisei mono ston papakwnstantinou
    alla kai allou...

    tespa esu pou vriskosoun??
    Xrononaytis
    13.09.2007, 17:50
    Imera Savvato kapou to ekanes lathos den pirazi extes itan , itan oraia dinamika oi Dicken zoo omos gia mena einai aisxos den kolane me ton Basili pezoun ta song tou Basili ena tono kato kai kati allo ean prosexes elipe o Zouganelis o Zouganelis kalos ximour alla troi xrono apo ton Basili otan eina stin skini .

    I Tania foveri fonara kai kormara skili , exi bgali kainourio cd legete Disi Anatoli o Basilis kani tin paragogi aftou tou diskou . Einai arketa kalo sa to protino kai stixous eki grafi o Stamatis Mesimeris kai o Basilis Gianopoulos .








    Panos72
    13.09.2007, 20:19
    Παράθεση:

    Το μέλος dessypris στις 13-09-2007 στις 13:09 έγραψε...

    Εγώ έχω να πω ένα πράγμα...
    Ένας άνθρωπος που έχει, είτε το θέλουμε, είτε όχι, για χρόνια "χορηγό" το ΚΚΕ, δεν δίνει συναυλία στην εκδήλωση της ΔΕΘ, που, παρ ότι υποτίθεται ότι είναι υπερ-κομματική, στην ουσία οργανώνεται από το εκάστοτε κόμμα που κυβερνα, ενώ απ έξω διαδηλώνει το ΠΑΜΕ!
    (Αυτό δεν σημαίνει ότι εγώ ψηφίζω ΚΚΕ, αλλά το γράφω σαν γενική αντίληψη)
    Γνωρίζω ότι μέσα στο Μusic Heaven δεν αναφερόμαστε σε πολιτικές τοποθετήσεις, αλλά εδώ δεν αναφέρομαι σε κόμματα, αλλά σε θέσεις ζωής και αντιλήψεων...
    Θα μπορούσαν τα πράγματα να είναι και αντίθετα, με αντίθετα εκλεγμένους πολιτευτές, αλλά και αντίθετα τοποθετημένους, για πάνω από 40 χρόνια καλλιτεχνες...
    Λέω τώρα, αν και μου φαίνεται ότι ονειροπολώ, εξιδανικεύω και παραμιλάω, παραβλέποντας την αλήθεια του μοναδικού Ελληνικού Θεού που ονομάζεται Χρήμα!



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΑΝΤΟΚΡΑΤΟΡΑΣ... διορθώνω... και προσθέτω....
    Νταλάρας, Θεοδωράκης, Ανδρουλάκης....
    Δυστυχώς ονειροπολείς, ευτυχώς έχεις παρέα... κι όσο έχουμε παρέα, υπάρχει μια ελπίδα να κρατηθούν οι αξίες ζωντανές!
    ariadni0909
    13.09.2007, 21:12
    Παράθεση:

    Το μέλος mike-railse στις 13-09-2007 στις 17:25 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος ariadni0909 στις 13-09-2007 στις 02:03 έγραψε...

    Για μενα η συναυλια αυτη ηταν μια ψιλο-απογοητευση....Ο Βασιλης ηταν καλος αλλα η κοπελια διπλα του...δεν αντεχοταν βρε παιδακι μου...
    Τετοια προωθηση σε καλλιτεχνη πρωτη φορα βλεπω...Ασε που δεν ειναι και τιποτα το ιδιατερο....



    h kopelia ayti exei fwnara kai polu kalo skhnikh parousia...
    ase pou den exei tragoudisei mono ston papakwnstantinou
    alla kai allou...

    tespa esu pou vriskosoun??




    Φωναρα η κοπελια αλλα ασχετη με το κλιμα...η ταπεινη μου αποψη....Τρια χρονια τωρα αυτη μ'αποτρεπει απο το να πηγαινω σε συναυλιες του Βασιλη!!!
    Βρισκομουν καπου στη μεση του πληθους...Διπλα σε μια κοπελια με ενα χρυσοψαρο σε ενα κουτι....που για να δει αν ζουσε το χε κανει φραπε!!!
    sea_like_eyes
    13.09.2007, 21:55
    Εγώ ήμουν δίπλα σ’ενα Σκαντζόχοιρο που έπαιζε φλογέρα…
    Επεσε και ξυλο…???Καλη φαση…80’s λεμεεεεε

    ariadni0909
    13.09.2007, 21:59
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 13-09-2007 στις 21:55 έγραψε...

    Εγώ ήμουν δίπλα σ’ενα Σκαντζόχοιρο που έπαιζε φλογέρα…
    Επεσε και ξυλο…???Καλη φαση…80’s λεμεεεεε





    Καλε σοβαρα μιλαω!!!!!Ασε χαλια το χρυσοψαρο...με ναυτια εφυγε! !!!!
    Tsouxtra-is-back
    14.09.2007, 15:43
    Μετά την ΔΕΘ και στο πανηγύρι των Άνω Κρεμαστών να τον καλέσουν θα πάει. Εχει πια δικά του μέτρα (χιλιόμετρα) και σταθμά. Ο παράς να πέφτει και να η αριστερή ιδεολογία μέσα στην δεξιά τσέπη.
    Στα 50φεύγα του να τον φωνάζουν "θεό" οι σημερινοί πιτσιρικάδες όπως και οι χθεσινοί , είναι μεγάλη ντόπα όπως και να το κάνουμε κι ας το ονομάζει ο Βασιλάκης "δύναμη να συνεχίσω" .
    Πόσοι μείναν σταθεροί σ αυτον τον τόπο για να το κάνει κι αυτός? Άλλοι στη βουλή, άλλοι ιδιοκτήτες, άλλοι συνταξιούχοι επαναστάτες....ο μύλος να γυρίζει.
    Με "χορηγό" το ΚΚΕ.....πολλοί ανεβαίνουν στη σκηνή και χτυπανε την κιθαρούλα τους εναντίον της κοινωνίας της άδικης, της πλουτοκρατίας, των ΜΜΕ, της χαύνωσης... Αλλα "ταξιδεύουν πρώτη θέση" ....



    Φιλικα και με πολύ όρεξη....γιατρέ μου




    Fler
    14.09.2007, 15:49
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 13-09-2007 στις 21:55 έγραψε...

    Εγώ ήμουν δίπλα σ’ενα Σκαντζόχοιρο που έπαιζε φλογέρα…