ελληνική μουσική
    814 online   ·  210.853 μέλη

    live windows messenger απορία

    Liza32
    18.09.2007, 07:24
    Μέχρι χτές, είχα το παλιό msn στον pc μου/. Ξαφνικά μου βγάζει με το έτσι θέλω το καινούριο το live! Δεν μπορούσα με τίποτα να μπώ, αν δεν το ενεργοποιούσα! Μήπως μπορείτε να μου πείτε, γιατί; Εγω για παράδειγμα, ίσως να ήθελα το παλιό! Πως γίνεται κάποιοι να ελέγχουν το ίδιο μας το pc;
    Zefuros
    18.09.2007, 14:38
    Xωρις να μου εχει τυχει η περιπτωση που αναφερεις, ωρες ωρες οι αυτοματες αναβαθμίσεις ειναι ενοχλητικες. Συνηθως ομως σε ρωταει. Μηπως πατσηες ναι σε καποια ερωτηση περι αναβαθμισης?
    Astron
    18.09.2007, 14:54
    Παράθεση:

    Το μέλος Liza32 στις 18-09-2007 στις 07:24 έγραψε...

    Πως γίνεται κάποιοι να ελέγχουν το ίδιο μας το pc;



    Καλά, έτσι όπως το λες ακούγεται πολύ συνωμοσιολογικό...
    Στην πραγματικότητα είχες απλά βάλει να γίνονται αυτόματα οι ενημερώσεις στα windows και σου ανανέωσε το messenger για λόγους ασφαλείας (οι νέες εκδόσεις κλείνουν συνήθως τις τρύπες των προηγουμένων).
    uNick
    18.09.2007, 15:08
    Παράθεση:
    Το μέλος Astron στις 18-09-2007 στις 14:54 έγραψε...
    Παράθεση:
    Το μέλος Liza32 στις 18-09-2007 στις 07:24 έγραψε...

    Πως γίνεται κάποιοι να ελέγχουν το ίδιο μας το pc;

    Καλά, έτσι όπως το λες ακούγεται πολύ συνωμοσιολογικό...
    Στην πραγματικότητα είχες απλά βάλει να γίνονται αυτόματα οι ενημερώσεις στα windows και σου ανανέωσε το messenger για λόγους ασφαλείας (οι νέες εκδόσεις κλείνουν συνήθως τις τρύπες των προηγουμένων).

    ...και επιπλέον info...

    Δεν ελέγχουν το pc σου! Αυτό που βλέπεις όταν συνδέεσαι δεν υπάρχει στο pc σου αλλά είναι σελίδα στο διαδίκτυο.

    Όσο για την "παλιά" εμφάνιση (νομίζω την αναφέρει ως "classic"), αν θέλεις μπορείς να την επιλέξεις μέσα από το Options που έχεις πάνω δεξιά...



    MarakiVas
    18.09.2007, 15:23
    Το ίδιο αντιμετώπισα κι εγω.Καλό είναι και το καινούριο msn!
    Όσο γι'αυτό που αναφέρει ο Unick δεν το γνώριζα.Θα το κοιτάξω..
    KIT_KAT
    18.09.2007, 16:32
    Παράθεση:

    Το μέλος Astron στις 18-09-2007 στις 14:54 έγραψε...

    Στην πραγματικότητα είχες απλά βάλει να γίνονται αυτόματα οι ενημερώσεις στα windows και σου ανανέωσε το messenger για λόγους ασφαλείας (οι νέες εκδόσεις κλείνουν συνήθως τις τρύπες των προηγουμένων).



    Όχι Παύλο, έχει δίκιο η Λίζα. Δεν μπορούσες να κάνεις sign in αν δεν κατέβαζες το windows live messenger. Κι εμένα μου έτυχε την Παρασκευή και το έκανα επειδή βιαζόμουν, αλλά το εν λόγω exe μου φάνηκε λίγο ύποπτο, και ο όλος τρόπος που σε υποχρέωνε να το κατεβάσεις. Αν δεν ήξερα πως το pc μου θέλει έτσι κι αλλιώς φορμάτ δεν θα το εκτελούσα. Επίσης εγώ δεν είχα το 8 (windows live messenger) αλλά το msn 7 λόγω του ότι το 8 δημιουργούσε πρόβλημα στο pc μου, ακόμα και μετά το προηγούμενο φορμάτ. Και τώρα φυσικά κάνει τα ίδια (συγκεκριμένα συνδέεται και αποσυνδέεται στο msn κάθε 1 λεπτό περίπου κι όλοι έχουμε σηκώσει τα χέρια ψηλά). Δεν είναι λογικό να μην έχω δικαίωμα να τρέχω την προηγούμενη έκδοση. Εδώ τα μισά pc τρέχουν ακόμα windows98
    uNick
    18.09.2007, 17:08
    Αυτό που λέει η Κατερίνα είναι σωστό. Κι εγώ το msn7.5 είχα τόσο καιρό, αλλά εδώ και 2 μέρες μου ζητάει να εγκαταστήσω το νεότερο...

    Παιδιά, να διευκρινίσω ότι από βιασύνη νόμιζα στην αρχή ότι μιλούσαμε για το Hotmail Live... Στο msn messenger είναι όντως έτσι όπως το λέτε... Συγνώμη για το λάθος.

    Astron
    18.09.2007, 18:36
    Προφανώς οι servers της Microsoft δεν υποστηρίζουν πια τις παλιές versions...