ελληνική μουσική
    430 online   ·  210.886 μέλη

    Έρχεται σιγά σιγά και ο τελευταίος δίσκος των Led Zeppelin!!!

    mike-railse
    12.10.2007, 11:02
    Πλησιάζει για τελευταία φορά και ο τελευταίος δίσκος των Led Zeppelin!!
    Θα κυκλοφορίσει με το όνομα "mothership" και θα περιέχει τις μεγαλύτερες
    επιτυχίες του συγκροτήματος!!
    Επι της ευκαιριας πλησιάζει και μια απο τις μεγαλύτερες συναυλίες των τελευταίων χρόνων... οι Led Zeppelin έρχοντε στο Λονδίνο για τι μοναδική και τελευταία τους
    συναυλία!! Τα εισιτήρια πωλούντε μονο απο κλήρωση και η τιμή τους κιμενεται
    απο 180 εως 200 ευρά!! Στη θέση του John Bonhan θα παίξει ο γιος του
    Jason Bonham!!


    rory166
    12.10.2007, 11:20
    Παράθεση:

    Το μέλος mike-railse στις 12-10-2007 στις 11:02 έγραψε...

    απο 180 εως 200 ευρά



    τζαμπα
    sea_like_eyes
    12.10.2007, 12:54
    Παράθεση:

    Το μέλος rory166 στις 12-10-2007 στις 11:20 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mike-railse στις 12-10-2007 στις 11:02 έγραψε...

    απο 180 εως 200 ευρά



    τζαμπα



    εεε τωρα στα γεραματα εχουν κι εξοδα (σου-ροπια,πιεσομετρα,χαπια κτλ.)
    vero
    12.10.2007, 12:59
    whaaaaaaaaaat?

    sorry paidia ti exei synaulia kai theloun tosa????????

    Ε Λ Ε Ο Σ

    Eχω ενα κομπο στο λαιμο
    και μια θηλια που όλο στενευει
    Ελα και κανε μουσικη
    την τρελα που με διαφεντευει

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vero στις 12-10-2007 13:04 ]


    jacamar
    12.10.2007, 13:02
    Δεν κοστίζει 200 το cd re vero είπαμε...!
    Τι είναι αυθεντική πλατίνα???
    vero
    12.10.2007, 13:05
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 12-10-2007 στις 13:02 έγραψε...

    Δεν κοστίζει 200 το cd re vero είπαμε...!
    Τι είναι αυθεντική πλατίνα???



    to xerw............


    sorry eimai tou ypnou ws sinithws to diorthwsa....
    bon_scott
    12.10.2007, 17:29
    Εχουν βγαλει τα απειρα λεφτα απο τη φοβερη μουσικη τους..
    Μας εχουν προσφερει δισκους ανεκτιμητης μουσικης αξιας..
    Γιατι θελουν να καταστρεψουν το μυθο που δημιουργησαν κανοντας μια συναυλια αποκλειστικα για τα φραγκα????
    dramerman
    12.10.2007, 18:00
    Zeppelin forever φίλε μου, αν και οι τιμές των εισιτηρίων είναι κάπως ακριβές,
    Παραμένουν πάντα οι θρύλοι του rock.
    Αν μπορούσα να πετάξω για να πάω θα το έκανα!!

    esta
    15.10.2007, 16:52
    Παράθεση:

    Το μέλος bon_scott στις 12-10-2007 στις 17:29 έγραψε...

    Εχουν βγαλει τα απειρα λεφτα απο τη φοβερη μουσικη τους..
    Μας εχουν προσφερει δισκους ανεκτιμητης μουσικης αξιας..
    Γιατι θελουν να καταστρεψουν το μυθο που δημιουργησαν κανοντας μια συναυλια αποκλειστικα για τα φραγκα????


    Σωστή η ερώτηση...
    Xrononaytis
    15.10.2007, 17:01
    Fantasou poso tha kanane ta eisitiria ama erxontousan oi Zepelin stin Ellada 200 evro po re si pai poli
    rompa
    12.12.2007, 21:49
    Νέο album για Led Zeppelin;

    Στο νέο κύμα των comeback συναυλιών, έρχονται να προστεθούν και οι Led Zeppelin που σε λίγο καιρό μπορεί να έχουν και νέο album.

    Οι Led Zeppelin ήταν την περασμένη Δευτέρα, 10 Δεκεμβρίου, στη σκηνή της διάσημης Ο2 Arena στο Λονδίνο όπου έπαιξαν για δύο ολόκληρες ώρες μπροστά σε χιλιάδες fans κλασικά κομμάτια τους όπως: "Black Dog", "Stairway To Heaven" και "Whole Lotta Love". Αυτή η μοναδική συναυλία έγινε προς τιμή του ιδρυτή της Atlantic Records και πολύ καλό τους φίλο, Ahmed Ertegun που πέθανε πέρσι. Και οι Led Zeppelin επιφύλαξαν σε αυτήν μια έκπληξη για το κοινό τους αφού παρουσίασαν για πρώτη φορά ένα νέο κομμάτι τους. Γι'αυτό και έκαναν όλους τους μουσικούς δημοσιογράφους αλλά και τους fans να αναρωτιούνται αν θα κυκλοφορήσουν νέο album. Το νέο τους κομμάτι ονομάζεται "For Your Life" και ο Robert Plant είπε για την παρουσίασή του "αυτή είναι η πρώτη μας live περιπέτεια με αυτό το κομμάτι".

    Προς το παρόν, οι Led Zeppelin δεν έχουν μιλήσει για το αν σχεδιάζουν να κυκλοφορήσουν νέο album. Πάντως ο Ian Astbury των The Cult είπε πρόσφατα σε συνέντευξή του ότι θα κάνει support σε live των Led Zeppelin που θα γίνουν το 2008. Είτε κάνουν live πάντως είτε όχι, όπως αναφέρει το μουσικό περιοδικό NME, οι πωλήσεις των albums των Led Zeppelin αυξήθηκαν κατά... 500% από τη μέρα που ανακοίνωσαν ότι θα παίξουν στην O2 Arena του Λονδίνου. Και σύμφωνα με αναφορές από το δισκοπωλείο HMV οι πωλήσεις του compilation album "Mothership" αυξήθηκαν κατά 50% μία μέρα μετά τη συναυλία

    www.mad.tv

    Vanna
    18.12.2007, 16:02
    Zeppelin...ζωντανοί μύθοι αλλά υπερβολικά τσιμπημένες οι τιμές!
    Είμαι επιφυλακτική με τέτοια reunion...
    Όσο για το cd...Χριστούγεννα έρχονται, όλο και κάποιος θα μου το φέρει!
    kwstasagas
    08.01.2008, 20:19
    Να σάς πω την αλήθεια συμφορουμίτες μου .... Μέχρι την ηλικία των 20 ετών δεν υπήρχε ούτε μια μέρα που να μην ακούσω τραγούδι των Zeppelin. Μιλάμε για χοντρό κόλλημα με αυτήν τη μπάντα !!! Από 20 χρονών κι εφεξής όμως .... δεν ξανάπαιξα ούτε δίσκο τους στο πικάπ μου, ούτε κασέτα τους στο κασετόφωνό μου. Αντίθετα, άλλα συγκροτήματα της εφηβείας μου τα ακούω μέχρι σήμερα (που είμαι 36 ετών) και μάλιστα με την ίδια ευχαρίστηση . Κι αυτό είναι κάτι που δεν μπορώ να το εξηγήσω ... ή, μάλλον, η εξήγηση είναι ότι στο βάθος με ενοχλεί το γεγονός ότι αυτήν τη ροκ μπάντα ΤΗΝ ΞΕΡΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΟΙ ΠΕΤΡΕΣ. Με ενοχλεί που αν ρωτήσεις τον πλέον άσχετο με τη ροκ μουσική "ξέρεις κανένα ροκ συγκρότημα ??" θα σού απαντήσει "ναι, ξέρω τους Led Zeppelin". Από την άλλη, όμως, προτείνω στους μικρούληδες, που δεν έχουν ανακαλύψει ακόμη τους Zeppelin, ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΝ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ !!! Όσα χρόνια κι αν περάσουν, η μουσική τους θα παραμένει φρέσκια, γεμάτη ζωντάνια και, κυρίως, ταυτόσημη της λέξης ΝΙΟΤΗ !!!

    "Αν μπορούσα να πετάξω για να πάω θα το έκανα!! ", έγραψε παραπάνω ο φίλος. Να σάς πω ... Εγώ πέταξα μέχρι Άμστερνταμ για να δω τους GOLDEN EARRING να παίζουν στο Heineken Music Hall. Πέταξα μέχρι Μόναχο για να δω σε ένα καταγώγιο τους ΜΕΓΙΣΤΟΥΣ Edgar Broughton Band. Πέταξα μέχρι Παρίσι για να δω στο Θέατρο Olympia τον John Forerty να παίζει τραγούδια των Revival. Αλλά οι Zeppelin .... ακόμη κι αν έπαιζαν στη γειτονιά μου θα το σκεφτόμουν πολύ να πάω να τους δω ....