ελληνική μουσική
    860 online   ·  210.855 μέλη
    winlowoo
    14.10.2007, 23:11
    lew egw kai kati kolitimou na kanoume ena mikro sigrotima alla iparxouna pola provlimata .den exoume dramer , exoume 2 klasikes kithares 1 hlektriki ,ena mpaso kai piano auto simeni oti gia na vroume na paixoume ena komati oloi mazi einai poli diskolo
    eimaste oli arxaroioi ektos apo to piano .
    ti lete na to sinexisoume to sigrotima h oxi ? pia komatia tha mporousame na paixoume?


    Y.G<>


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 15-10-2007 18:55 ]


    Morpheus91
    15.10.2007, 12:08
    Αμα γουστάρεις όρμα !!!
    Τί είδος μουσικής θέλετε να παίξεται ακριβώς ???

    Stroumfita456
    15.10.2007, 13:22
    Αφου θέλετε βουρ στο γρουπακι.........Μπορειτε να παιξετε ροκ ποπ κομματια.......Αντε ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ.......
    twr
    15.10.2007, 14:37
    Θα σου πω, με τα όργανα που υπάρχουν στο συγκρότημα δύσκολα τα πράγματα...

    Βέβαια μπορείτε να μαζέυεστε αν γουστάρετε και να τζαμάρατε!! Μέχρι εκεί όμως...
    winlowoo
    15.10.2007, 14:42
    rock komatakia kai ama mporesoume na vgaloume kai metal
    twr
    15.10.2007, 15:00
    Φίλε δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δεν υπάρχει κανένα ροκ/μέταλ κομμάτι με μια ηλεκτρική, ένα μπάσο, ένα πιάνο και 2 κλασικές!!! Μόνο δικές σας διασκευές αν θέλετε...
    winlowoo
    15.10.2007, 15:04
    to xerw giauto lew tha gelasei kai to prdalo katsiki

    punkster
    15.10.2007, 15:12
    Καλη διαθεση και φαντασια να υπαρχει!!

    Αν υπαρχει πνευμα δημιουργιας(πως τα λεω ετσι η ατιμη!)μπορειτε να κανετε διασκευες σε οποιοδηποτε κομματι σας κατεβει, χρησιμοποιωντας τα οργανα που εχετε. Βεβαια, αυτο απαιτει καποιες μουσικες γνωσεις, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα!

    Βεβαια ακομα καλυτερο θα ηταν αν τις 2 κλασικες κιθαρες τις κανατε μια ακουστικη ή ηλεκτρακουστικη και το πιανο το κανατε πληκτρα! Και φυσικα αν βρισκατε ντραμερ!

    Κουραγιο και καλη συνεχεια!!
    punkster
    15.10.2007, 15:19
    Α, και κατι ακομα!!
    Μην ειστε κολλημενοι και επιμενετε στο οτι θελετε σωνει και καλα και με το ζορι να παιξετε καποιο συγκεκριμενο ειδος μουσικης! Μπορει να μην σας βγαινει βρε αδερφε! Δοκιμαστε να δειτε τι μπορειτε να παιξετε και τι υφος δινουν τα μουσικα οργανα και μην ειστε στενομυαλοι! Μπορει τελικα κι αυτο το "κατι αλλο" να σας αρεσει και να σας εκφραζει καλυτερα!

    Να σου πω και προσωπικη εμπειρια! Εγω ακουω κυριως ροκιες και πανκιες! Ελα μου ντε ομως που δεν μπορω με ΤΙΠΟΤΑ να γραψω ενα πανκ κομματι!!! Με καμια δυναμη!!! Και ετσι, ενω ξεκινησαμε την μπαντα μας θελωντας να παιξουμε πανκ και ροκ, καταληξαμε να παιζουμε κατι εντελως διαφορετικο:ποπ-ροκ! Κι ομως, δεν ειναι καθολου χαλια!!! Αυτο μπορουμε, αυτο κανουμε!


    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 15-10-2007 15:20 ]


    rory166
    15.10.2007, 15:31
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 15-10-2007 στις 15:19 έγραψε...

    Α, και κατι ακομα!!
    Μην ειστε κολλημενοι και επιμενετε στο οτι θελετε σωνει και καλα και με το ζορι να παιξετε καποιο συγκεκριμενο ειδος μουσικης! Μπορει να μην σας βγαινει βρε αδερφε! Δοκιμαστε να δειτε τι μπορειτε να παιξετε και τι υφος δινουν τα μουσικα οργανα και μην ειστε στενομυαλοι! Μπορει τελικα κι αυτο το "κατι αλλο" να σας αρεσει και να σας εκφραζει καλυτερα!

    Να σου πω και προσωπικη εμπειρια! Εγω ακουω κυριως ροκιες και πανκιες! Ελα μου ντε ομως που δεν μπορω με ΤΙΠΟΤΑ να γραψω ενα πανκ κομματι!!! Με καμια δυναμη!!! Και ετσι, ενω ξεκινησαμε την μπαντα μας θελωντας να παιξουμε πανκ και ροκ, καταληξαμε να παιζουμε κατι εντελως διαφορετικο:ποπ-ροκ! Κι ομως, δεν ειναι καθολου χαλια!!! Αυτο μπορουμε, αυτο κανουμε!


    www.myspace.com/xamenakormiaxk

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : punkster στις 15-10-2007 15:20 ]





    Στου δρομου τη μιζερια...στην Αθηνα καπου εκει....πλανιοταν το κοριτσι με....
    punkster
    15.10.2007, 16:36
    Παράθεση:

    Το μέλος rory166 στις 15-10-2007 στις 15:31 έγραψε...

    Στου δρομου τη μιζερια...στην Αθηνα καπου εκει....πλανιοταν το κοριτσι με....



    .....το ροζ βρακι!
    konvoulis
    21.02.2009, 20:52

    Λεω να παω να φορεσω τη ρομπα μου...χαχαχαχα


    marakiasteraki
    22.02.2009, 15:47

    Πού κολλάει η ρόμπα με τον αν θα κάνουν συγκρότημα τα παιδιά;;;;;;; Τι ακούω Χριστούλη μου και δεν αυτογαργαλιέμαι! Καλή επιτυχία, παιδιά, αφού έχετε κότσια όλα θα πάνε περίφημα!!!!


    konvoulis
    22.02.2009, 20:29

    Συγμωμη αυτο που εγραψα αλλα λεει Λεω να... θα επρεπε να ειναι η ερωτηση στα αναλαφρα θαματα!!!Καλη επιτυχια και το συγκροτημα σας!!!