ελληνική μουσική
    772 online   ·  210.851 μέλη

    Ανέβασμα τραγουδιού στο διαδίκτυο...

    oneirofermenos
    21.10.2007, 02:04
    Πρόσφατα άκουσα ένα τραγούδι από έναν φίλο. Δικοί του στίχοι και μουσική, γραμμένο σε μικρόφωνο στον υπολογιστή του, όχι σε στούντιο. Ακούγεται βέβαια ικανοποιητικά όμορφα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ακουστεί στο διαδίκτυο? Δωρεάν τοποθεσία για upload ή κάτι τέτοιο..? Ή μέσω του musicheaven?
    Όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει...
    Ευχαριστώ...
    sakisgouzonis
    21.10.2007, 09:25

    Καλημέρα!

    Για να κάνεις upload μουσικά κομμάτια σου στο musicheaven, θα πρεπει να αποκτήσεις μια Music Page, η οποία, όμως, δεν είναι δωρεάν. Ανάλογα με το πακέτο που θα επιλέξεις, πληρώνεις και το αντίστοιχο ποσό.

    Για δωρεάν upload μπορείς να επισκεφτείς το www.myspace.com και να ανεβάσεις εκεί τη μουσική σου, δημιουργώντας παράλληλα το καλλιτεχνικό σου Profile, όπου θα έχεις τη δυνατότητα να γράφεις τα νέα σου, τις δραστηριότητές σου, να ανεβάζεις φωτογραφίες σου, να δημιουργήσεις το δικό σου fan club, κλπ., κλπ..

    Εκεί έχω και εγώ δική μου Μουσική Σελίδα. Μπορείς να την επισκεφτείς και να πάρεις μια ιδέα για το πώς ακριβώς λειτουργεί.

    Η Σελίδα μου στο MySpace είναι εδώ ( κάνε αριστερό κλικ πάνω στη λέξη εδώ )

    Φιλιά στην πατρίδα και πανέμορφη Θεσσαλονίκη!!!

     

    Official MySpace Music Page

     


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sakisgouzonis στις 16-09-2008 17:51 ]


    marylin
    21.10.2007, 11:28
    Πολύ μου άρεσαν και τα δύο κομμάτια σου, μπράβο!
    sakisgouzonis
    21.10.2007, 11:35
    Παράθεση:

    Το μέλος marylin στις 21-10-2007 στις 11:28 έγραψε...

    Πολύ μου άρεσαν και τα δύο κομμάτια σου, μπράβο!




    Χαίρομαι που σου άρεσαν τα 2 κομμάτια μου που ανέβασα.

    Αυτή είναι η πραγματική ανταμοιβή μου ως συνθέτης. Αυτό που δημιουργώ να αγγίζει και να δημιουργεί όμορφα συναισθήματα στους ανθρώπους.

    Καλή σου μέρα και καλή επιτυχία σε ό,τι κάνεις!
    okanenas
    21.10.2007, 13:43
    Μπράβο sakisgouzonis μου άρεσαν πολύ και εμένα οι μουσικές σου


    sakisgouzonis
    21.10.2007, 20:38
    Παράθεση:

    Το μέλος okanenas στις 21-10-2007 στις 13:43 έγραψε...

    Μπράβο sakisgouzonis μου άρεσαν πολύ και εμένα οι μουσικές σου





    Χαίρομαι που σου αρέσει η μουσική μου.
    Εύχομαι να περάσεις ένα όμορφο βράδυ!

    dimko
    21.10.2007, 22:18
    Παράθεση:

    Το μέλος oneirofermenos στις 21-10-2007 στις 02:04 έγραψε...

    Πρόσφατα άκουσα ένα τραγούδι από έναν φίλο. Δικοί του στίχοι και μουσική, γραμμένο σε μικρόφωνο στον υπολογιστή του, όχι σε στούντιο. Ακούγεται βέβαια ικανοποιητικά όμορφα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ακουστεί στο διαδίκτυο? Δωρεάν τοποθεσία για upload ή κάτι τέτοιο..? Ή μέσω του musicheaven?
    Όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει...
    Ευχαριστώ...



    Άλλη μια πρόταση, λιγότερο sophisticated από το my space, και για αυό πιο πρακτική είναι το http://www.soundclick.com/
    marylin
    21.10.2007, 22:44
    Kι εσύ να είσαι πάντα καλά και να έχεις πολλές επιτυχίες!
    Sound1
    07.11.2007, 09:25
    http://www.betarecords.com/