ελληνική μουσική
    1042 online   ·  210.853 μέλη
    ATHINA26
    30.10.2007, 11:42
    Γραφω στίχους για τραγούδια και ψάχνω ατομο να γράψει τη μουσική.Οποιος ενδιαφέρεται ας μου απαντήσει.Θα ήθελα επίσης να μου πει όποιος ξέρει πως μπορώ να τα προωθήσω.
    marylin
    30.10.2007, 12:10
    Πρόσεχε γιατί κυκλοφορούν πολλοί απατεώνες!
    Τίποτα άλλο κοπελιά μου...
    ATHINA26
    30.10.2007, 12:28
    Το ξέρω και ήδη τα έχω κατωχηρώσει σε συμβολαιογράφο, αν αυτό εννοείς.Αν όμως είναι και κατι άλλο σε παρακαλώ ενημερωσέ με σχετικά.Σε ευχαριστώ όμως για το προηγούμενο μηνυμα.
    marylin
    30.10.2007, 12:38
    Ασφαλώς και δεν εννοώ μόνο αυτό ματάκια μου...
    Θα σε ενημερώσω σε δυο ωρίτσες το πολύ που θα έχω χρόνο.

    marylin
    30.10.2007, 15:09
    Έχεις ΠΜ!
    StavmanR
    09.11.2007, 22:09
    Συγνώμη ρε σεις παιδιά και με το συμπάθιο κιόλας...αλλά...μετά τον παραπάνω διάλογο περιμένετε κάποια απάντηση στο ποστ; Αυτά τα πράγματα λέγονται κάψιμο ενός ποστ γι' αυτό και τα αποφεύγουμε δημόσια... Τέλος πάντων, προσωπικά με ενδιαφέρουν όλα τα είδη της τέχνης, πόσο μάλλον της ποιήσεως, αλλά πλέον διστάζω να το εκφράσω με άνεση δημόσια.
    marakiasteraki
    24.11.2007, 19:48
    Γράφω στίχους και θα ήθελα μεγαλώνοντας να γίνω στιχουργός...Δε γράφω δική μου μουσική και σίγουρα θα χρειαστώ κάποιον που να ξέρει
    DEROS
    24.11.2007, 21:43
    Να εχεις εμπιστοσυνη σε πολλα ατομα...Οπως εσυ ψαχνεις συνθετη ετσι και αυτοι ψαχνουν στιχους...Η καλυτερη λυση για τα δικαιωματα ειναι με τα ΕΛΤΑ...Συστημενος φακελος στον εαυτο σου, αλλα να προσεξεις να μην τον ανοιξεις...Να κανεις ενα μπλοκ και να δειξεις τους στιχους, θα δεις οτι συντομα θα σου ζητησουν καποιο απο τα "παιδια" σου...Τωρα για να τα προωθησεις ειναι αλλο θεμα..Τυχη και παλι τυχη...Τα σεβη μου !!!!
    marylin
    25.11.2007, 09:51
    Παράθεση:

    Το μέλος StavmanR στις 09-11-2007 στις 22:09 έγραψε...

    Συγνώμη ρε σεις παιδιά και με το συμπάθιο κιόλας...αλλά...μετά τον παραπάνω διάλογο περιμένετε κάποια απάντηση στο ποστ; Αυτά τα πράγματα λέγονται κάψιμο ενός ποστ γι' αυτό και τα αποφεύγουμε δημόσια... Τέλος πάντων, προσωπικά με ενδιαφέρουν όλα τα είδη της τέχνης, πόσο μάλλον της ποιήσεως, αλλά πλέον διστάζω να το εκφράσω με άνεση δημόσια.



    Αγαπητέ μου StavmanR κανείς δεν εμποδίζει το διάλογο κι ούτε φυσικά θέλει το κάψιμο του ποστ.
    Απλά θέλοντας να πω κάτι ιδιαίτερο στην κοπελιά της έστειλα ΠΜ γιατί είναι κάποια πολύ λεπτά θέματα που για προσωπικούς λόγους δε θα ήθελα να δημοσιευτούν.
    Ο κάθε ένας ασφαλώς καταθέτει την άποψή του, απλά στη συγκεκριμένη περίπτωση που πρόκειται για μικρό παιδί καλό είναι να ξέρει κάτι παραπάνω για να μη μπει σε περιπέτειες τόσο εκείνη όσο ίσως και η οικογένειά της....

    Rigoutsos
    03.12.2007, 03:30
    Γράφω μουσική... ψάχνω για στίχους... αν κάποιος έχει στίχους και θέλει να τους μελωποιήσει, εγώ μπορώ ευχαρίστως να γράψω τη μουσική... όποιος θέλει ας απαντήσει...
    ATHINA26
    03.12.2007, 15:27
    Πως μπορώ να επικοινωνήσω μαζί σου?
    Rigoutsos
    03.12.2007, 23:26
    Γειά σε όλους...

    ATHINA26 για να επικοινωνίσεις μαζί μου στείλε στο email: maestroslr@yahoo.gr
    sakiskot
    17.02.2008, 21:57
    ψαχνω στιχους για να προσπαθησω να βαλω μουσικη.
    αν ενδιαφερεσαι στειλε μου μυνημα :
    fisaras
    05.03.2008, 16:24
    exw polla komatia mousika, kyriws rock kai mpalantes, ti eidous stixous grafeis? an thes kanoume ena test drive :)
    mousikovagelis
    16.03.2008, 15:09
    Να τα καταχωρίσεις στην δημοτική εθνική βιβλιοθίκη.Ετσι δεν θα μπορούν να πάρουν ούτε την ιδέα τών θεμάτων που γραφείς.
    Θα ήθελα να έβλεπα κάνα στοίχο να σου πω για την μουσικοτητά των λέξεων.

    ATHINA26
    24.03.2008, 09:50
    Σας ευχαριστώ που ενδιαφέρεστε για τους στίχους μου.Θα ήθελα να μου στείλετε τα e-mail σας ή κάποιον άλλο τρόπο που μπορώ να επικοινωνήσω μαζί σας.Θα προσπαθήσω να το κάνω το συντομότερο δυνατό μιας και κάποια σοβαρά προβλήματα δεν με αφήνουν να ασχοληθώ με κάτι άλλο, ούτε δυστυχώς να δώσω την δέουσα προσοχή.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση,
    Kaikman
    03.06.2012, 21:45
    γεια σας γραφω στιχους και ψαχνω ατομο για μουσικη η να συνθεσουμε μαζι μουσικη,κυριως ραπ γραφω αλλα δεν ξερω πως να τα προωθησω επισης.ευχαριστω.
    sofer
    14.08.2012, 14:53
    Καλησπέρα και από μένα. Εγώ ασχολούμαι με τη σύνθεση μουσικής μέσω υπολογιστή και γράφω μουσικές κυρίως hip hop. Όποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει μαζί μου μέσω e-mail matoulasyo@gmail.com
    DONARAKONTINTINA
    06.10.2012, 20:43

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ,,,ΓΡΑΦΩ ΣΤΙΧΟΥΣ  ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΤΟΧΥΡΩΜΕΝΟΥΣ ΣΕ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟ,ΚΑΙ ΑΝΑΖΗΤΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΟΥΣΙΚΟΣΥΝΘΕΤΗ,ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ, ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ , ΚΑΙ ΣΤΟ FACEBOOK, ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ INFO,,,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..


    DONARAKONTINTINA
    08.10.2012, 14:45
    Σου χάρισα τα αστέρια,
    μια βραδιά,
    και έγραψα στη άμμο,
    τ'ονομά σου,
    σου έδωσα τον ήλιο,
    συντροφιά,
    για να ζεστένει,
    τ'ονειρά σου.


    Σου άφησα το δάκρυ,
    για παρέα,
    και την αγάπη που έχω,
    στην καρδιά
    ευχήθηκα για να περνάς,
    ωραία,
    να μην γνωρίσης τη είναι,
    μοναξια.


    Σου έγραψα στ'αστέρια,
    σ'αγαπώ,
    ζωγράφισα καρδιά σε δυό, 
    κομμάτια,
    θλιμμένο σου τραγούδισα,
    σκοπό,
    κοιτώντας σε με δακρυσμένα,
    μάτια..

    ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥΣ ΜΟΥ ΣΤΙΧΟΥΣ..{#emotions_dlg.inlove}