ελληνική μουσική
    662 online   ·  210.857 μέλη

    Πως σας φαίνεται το παρακάτω drum set;

    winlowoo
    30.10.2007, 19:38
    TO ΠΑΡΑKATO DRUMS THELEI NA TO AGORASEI ENAS FILOS MOU GIA PROTOTOU KAI TO THELEI ME LIGA LEUTA THA ITHELA GNOMESBASIX - Drum Set Dynamic black - DRUM SET

    EUXARISTW



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 30-10-2007 20:14 ]


    επισυναπτόμενα: 3628.jpg 
    cobal
    30.10.2007, 20:14
    το μονο σιγουρο ειναι οτι με λιγα θα παρεις λιγα, ξερω πως δεν σε βοηθαω ετσι αλλα...
    Αν ο φιλος σου ασχολειται για πρωτη φορα με τυμπανα καλα θα κανει να παρει κατι φτηνο γιατι υπαρχει το ενδεχομενο να τα παρατησει και να πανε τα λεφτα του χαμενα.
    Απο την αλλη ενα μετριο τυμπανο ειναι σαφως καλυτερο απο τα καυσοξυλα των 300 ευρω ακομη κι οταν ξεκιναει καποιος να παιξει
    Pearl_Scorpion
    31.10.2007, 15:24
    Δεν ξερω αν αργησα να απαντησω, ευχομαι πως οχι
    ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΕΙ
    τα ξερω και τα συγγεκρημενα δεν εχοθν ουτε καν κοντραπλακε αντι για ξυλο, εχουν πολτοποιημενο χαρτι!!!! κατι σαν ξυλο δλδ αλλα οχι ξυλο.

    Και το πρωτο του σετ τυμπανα να ειναι δεν θα προλαβει να τα χαρει...θα του χαλασουν απο την αρχη τοσο το hardware οσο και το τυμπανο καθεαυτο.
    Για να παρει τυμπανα αρχαριου τα καλυτερα νομιζω ειναι το μοντελο rydden της yamaha αν εχει ομως λιγα χρηματα παραπανω αφου κοστηζει 800ευρω αλλιως σε οτι πιο οικονομικο η combo jazz της ludwig στα 400ευρω...
    Skyliner
    01.11.2007, 22:26
    Για τα λεφτα τους ειναι οτι πρεπει, ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΛΕΦΤΑ ΔΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΥΜΠΑΝΑ!!! οτι τυμπανα και να παρει με τοσα λεφτα δεν θα προλαβει καλα καλα να παιξει, ασε που ο ηχος θα ειναι πραγματικα αθλιος και τα τυμπανα θα φευγουν απο την θεση τους. Εγω θα προτεινα καποιο σετ τησ premier η της ludwig η της ταμα (ανβρει) κοντα στα 500-700 ευρω. οσο για τα basix με τα 300 ούτε να το σκεφτει. ελπιζω να βοηθησα
    Skyliner
    01.11.2007, 22:40
    αυτο το σετ εχω εγω και ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του (660 ευρω με πιατινια-πριν ενα χρονο-)



    επισυναπτόμενα: 367_rock22_main.JPG 
    McJohn
    05.11.2007, 15:05
    Βασικα γαμησετα μη τα παρει.Το πιο οικονομικο set σε αποδοση και τιμη ειναι νομιζω TAMA rockstar η stagestar.Νομιζω ειναι η ιδια σειρα αλλα αλλαξε ονομα στην πορεια...Μια απο τις δυο λοιπον.500 ευρω το μπουγιουρτι(χωρις πιατινια ομως...)(Εννοειται το βασικο σετακι με 5 τυμπανα).Αυτα τα Premier ομως που λεει ο skiliner φαινονται καλα.Εγω ετσι κιαλλιως προτιμω premier απο tama και γενικοτερα ειναι μια εταιρια που διεκδικει μια απο τις τρεις πρωτες θεσεις.Tεσπα ας chackarei αυτα τα δυο και ας κανει οτι νομιζει καλυτερο.Στο κατω κατω δικα του ειναι τα λεφτακια...
    KapiosMouFageToNickName
    04.12.2007, 22:08
    φίλε εγώ το είχα αυτό το σετάκι και είναι καλο για κάποιον που είναι εντελώς αρχάριος. Εμένα μου ήρθε με χαλασμένη βάση hihat , τα πιατίνια στράβωσαν σε 2 βδομάδες , τα πόδια της κάσσας έσπασαν και όλα τα δέρματα έχουν κοπεί. Για την ποιότητα των υλικών και του ήχου μίλησε κάποιος παραπάνω οπότε δεν θα επαναλάβω. Θα σου πρότεινα να το πάρεις ΜΟΝΟ αν δεν έχεις ξανάρθει σε επαφή με drums και αν το πάρεις , ετοιμάσου να το αλλάξεις σε 5-6 μήνες το πολύ.

    Αυτά απο μένα