ελληνική μουσική
    557 online   ·  210.851 μέλη

    8 διπλές προσκλήσεις για τα μέλη του MusicHeaven!

    jorge
    02.11.2007, 19:07
    Το MusicHeaven σε συνεργασία με την Musicom (www.musicom.gr), σας προσφέρουν 8 διπλές προσκλήσεις, για 4 διαφορετικές παραστάσεις.

    Πως θα κερδίσετε: Παρακάτω θα βρείτε πληροφορίες για κάθε μία από τις 4 παραστάσεις. Δύο τυχεροί που θα δηλώσουν συμμετοχή για κάθε παράσταση απαντώντας σε αυτή τη συζήτηση, κερδίζουν μια διπλή πρόσκληση (2 είσοδοι με 2 ποτά).

    Οι ημερομηνίες για τις προσκλήσεις είναι:

    ΑΦΑΝΕΙΣ: 8/11
    ΔΙΠΥΛΟΝ: 16/11
    OXYGONO LIVE: 15/11
    ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΠΟΤΑΜΙ: 9/11

    ΠΡΟΣΟΧΗ: Μην δηλώσετε απλά το nickname σας! Να αναφέρετε οπωσδήποτε και την παράσταση για την οποία δηλώνετε συμμετοχή! Αν δεν αναφέρετε την παράσταση, η συμμετοχή σας ακυρώνεται.

    Μην ξεχνάτε να παρακολουθείτε το topic αυτό, ώστε να μάθετε ποιοί θα είναι οι 8 τυχεροί, οι οποίοι θα προκύψουν με κλήρωση που θα γίνει στο chat. Οι τυχεροί θα πάνε στο μαγαζί και θα δηλώσουν το nickname τους, καθώς και το οτι είναι μέλη του MusicHeaven (πχ "γειά σας, είμαι το μέλος του MusicHeaven o Tasos")



    Ακολουθούν τα Δελτία Τύπου, ώστε να διαλέξετε παράσταση!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 02-11-2007 19:12 ]


    jorge
    02.11.2007, 19:09


    Η περσυνή παρέα μεγάλωσε...Οι δύο φίλοι κάλεσαν έναν ακόμα και κάνουν μια καινούργια αρχή, όπως δηλώνει και ο τίτλος της φετεινής παράστασης
    που ξεκινάει στις 18/10 και κάθε Πέμπτη, Παρασκευή & Σάββατο στο ΟΞΥΓΟΝΟ live.
    Εκεί, θα παρουσιάζουν ένα πρόγραμμα όπου οι ατάκες και τα πειράγματα διαδέχονται τα τραγούδια, οι καθημερινοί προβληματισμοί οδηγούν σε γέλια και μουσικές που αγαπήσαμε και τραγουδάμε άλλοτε δυνατά κι άλλοτε τις ψιθυρίζουμε. Σημερινά τραγούδια, που κινούνται από το σύγχρονο ξένο ρεπερτόριο στο ελληνικό ροκ και έντεχνο.
    Μια παράσταση μουσικοθεατρική, δυνατή & νεανική, με video-art παρεμβάσεις, με τρεις νέους αλλά έμπειρους καλλιτέχνες γεμάτους διάθεση, ταλέντο και ιδέες που ευτυχώς ρισκάρουν να τις πραγματοποιούν επί σκηνής!


    Οξυγόνο live: Βούρβαχη & Κορυζή 4, Ν.Κόσμος
    μεταξύ Συγγρού & Καλλιρόης τηλ. 210-9240740
    jorge
    02.11.2007, 19:10


    O κορυφαίος Κρητικός ερμηνευτής Βασίλης Σκουλάς ανεβαίνει από τα Ανώγεια στην Αθήνα, με φρέσκο υλικό από τον καινούργιο δίσκο του «΄Ασπρο μαντήλι ανέμιζε» σε μουσική Μάριου Τόκα και στίχους Κώστα Φασουλά που έχει ήδη κάνει επιτυχία και έχει λάβει πολύ θετικές κριτικές από τα Μέσα...
    Εδώ, θα συναντήσει τον αγαπημένο του φίλο Γεράσιμο Ανδρεάτο δημιουργώντας ένα εξαιρετικό πρόγραμμα που περιδιαβαίνει ιδιαίτερες πτυχές από το Ελληνικό τραγούδι, με αγαπημένους ήχους από την Κρήτη να συνυπάρχουν αρμονικά και διασκεδαστικά με πολλά αγαπημένα λαϊκά και έντεχνα τραγούδια.
    Στις παραστάσεις αυτές θα συμμετάσχουν φιλικά
    2-3/11 ο Παντελής Θαλασσινός
    9 -10/11 ο Μίλτος Πασχαλίδης
    16-17/11 η Καίτη Κουλλιά & η Μαρία Καναβάκη
    23-24/11 o Γιάννης Χαρούλης
    δίνοντας στην κάθε βραδυά ένα ξεχωριστό τόνο...

    jorge
    02.11.2007, 19:14


    Κάθε Πέμπτη...κι άλλη παρέα
    από 1/11 και κάθε Πέμπτη στους
    «ΑΦΑΝΕΙΣ» στου Ψυρρή


    Αρχές του 2007 η Μαρία Καναβάκη και ο Χρήστος Παύλης υλοποιούν το όνειρό τους και παρουσιάζουν στο κοινό την πρώτη τους δισκογραφική δουλειά με τίτλο “Παράξενο τοπίο”, με εξαιρετικές κριτικές και αποδοχή. Τα τραγούδια του δίσκου κινούνται στο χώρο του «έντεχνου» τραγουδιού με φανερές επιρροές από άλλα μουσικά ιδιώματα.
    Τέλη του 2007 με αρχές του 2008 η Μαρία και ο Χρήστος έχουν ετοιμάσει μια παράσταση μέσα από την οποια θα ακούσουμε κομμάτια από το «Παράξενο Τοπίο» αλλά και μια σειρά επεξεργασμένων τραγουδιών από ένα μεγάλο φάσμα του ελληνικού ρεπερτορίου.
    Στην παράστασή τους θα φιλοξενούν κάθε Πέμπτη και από έναν ή δύο καλούς φίλους και συνεργάτες, οι οποίοι θα συμμετέχουν δίνοντας το δικό τους ιδιαίτερο στίγμα στις βραδυές σε ερμηνείες όχι αναμενόμενες: ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΑΝΔΡΕΑΤΟΣ, ΠΕΜΗ ΖΟΥΝΗ, ΚΩΣΤΑΣ ΘΩΜΑΪΔΗΣ, ΔΟΜΝΑ ΚΟΥΝΤΟΥΡΗ, ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΜΕΣΗΜΕΡΗΣ, ΓΙΩΤΑ ΝΕΓΚΑ, ΔΑΝΑΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ, ΜΑΝΟΣ ΠΥΡΟΒΟΛΑΚΗΣ, ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ, HAIG YAZDJIAN.
    Η πρώτη guest εμφάνιση 1 Νοεμβρίου από τη Δόμνα Κουντούρη, μια εξαιρετικά ταλαντούχα ερμηνεύτρια της νέας γενιάς, που έχει ξεχωρίσει για την μεστή φωνή της και την εκφραστικότητα της πάνω στην σκηνή.

    Ραντεβού στους ΑΦΑΝΕΙΣ Αριστοφάνους 13, Ψυρρή τηλ.: 210 – 32 25 008
    jorge
    02.11.2007, 19:15


    Παρασκευή 2, 16 & 30 Νοεμβρίου 2007
    Το γκρουπ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΚΡΟΥΣΤΑ
    με τον Βασίλη Βασιλάτο…


    …αρχίζει τη χειμερινή του δραστηριότητα με τρεις εμφανίσεις –μέσα στο Νοέμβριο- στη μουσική σκηνή του Πολυχώρου “Δίπυλον”.
    Με αφετηρία και επίκεντρο τα κρουστά, η Ελληνική και η Βαλκανική παράδοση συναντιούνται με την ethnic jazz και το Ελληνικό τραγούδι και φιλτράρονται μέσα από τον σύγχρονο ήχο του γκρουπ.
    Ένα μικρό σύνολο, που συνδυάζει νταούλια, congas, vibrephone, cajon και κάθε λογής κρουστά, με κουβάδες, λεκάνες κι’ άλλα χρηστικά αντικείμενα και όλα αυτά μαζί με το ακορντεόν, το κλαρινέτο, τα έγχορδα και τις φωνές, δημιουργούν την ιδιαίτερη ατμόσφαιρα του γκρουπ “Ιστορίες για Κρουστά” - μέρος της οποίας γίνεται και το ίδιο το κοινό- κατά τη διάρκεια των συναυλιών.
    Στο “Δίπυλον” λοιπόν το Νοέμβριο με καινούργια τραγούδια - απ’ την επερχόμενη δισκογραφική παρουσία -της ομάδας, διασκευές από την Ελληνική, Βαλκανική και Μεσογειακή παράδοση και πολλά-πολλά κρουστά.

    Κρουστά : Βασίλης Βασιλάτος
    Ακορντεόν : Ζαχαρίας Βαμβακούσης
    Κλαρινέτο-φωνή: Έλλη Βασιλάτου
    Βιολί: Δημήτρης Κουζής
    Κιθάρα-φωνή: Γιάννης Σιφναίος
    Μπάσο : Σταύρος Ράπτης
    συμμετέχουν : "EMPercus-octet"

    Πολυχώρος «Δίπυλον»: Καλογήρου Σαμουήλ 2 & Διπύλου, Ψυρρή (πλ. Κουμουνδούρου)
    Τηλ.: 210 3229771 - 210 3228881
    είσοδος : 10 ευρώ - ωρα εναρξης: 10.30 μ.μ.

    -Sadahzinia-
    03.11.2007, 11:22
    Μα καλα ρε παιδια....ουτε μια παρασταση στη θεσσαλονικη??? Ουτε μια?? ουφφφφφ!
    Panos72
    03.11.2007, 12:52
    Ενώ εμείς που είμαστε Αθήνα... ε???
    Τέσσερις παραστάσεις και ΟΛΕΣ καθημερινή... Εμείς που δουλεύουμε τα βράδια να μην πάμε...

    κλικ ΕΔΩ
    jorge
    03.11.2007, 22:38
    Δεν βγαίνετε ποτέ Παρασκευή; Δύο από τις τέσσερεις προσκλήσεις είναι για Παρασκευή!
    --Elena--
    04.11.2007, 12:49
    Jorge μου εγώ θέλω να δηλώσω συμμετοχή για το ΟΞΥΓΟΝΟ LIVE που είναι στις 15/11!!!!


    Katerina22
    04.11.2007, 12:52
    Για να ανεβαίνουν οι συμμετοχές!!!!Βάλε με κι εμένα για το ΟΞΥΓΟΝΟ LIVE!!!

    ΥΓ.Έλενα,μου φαίνεται ότι εμείς οι δύο θα πάμε!!!

    Lots of kisses...!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Katerina22 στις 04-11-2007 12:54 ]


    Panos72
    04.11.2007, 14:56
    Δυστυχώς... Παρασκευές είναι που ΔΕΝ μπορώ με τίποτα...

    ΚΛΙΚ ΕΔΩ
    -Sadahzinia-
    04.11.2007, 15:39
    μπου χου χου χου και εγω για το οξυγονο ηθελα....γιατι ο λεωνιδας μπαλαφας ειναι πολυ αγαπημενος μου....αλλα δεν μπορω να πεταξω για μια μερα στην αθηνα...((((((((!!!
    -Sadahzinia-
    04.11.2007, 15:39
    μπου χου χου χου και εγω για το οξυγονο ηθελα....γιατι ο λεωνιδας μπαλαφας ειναι πολυ αγαπημενος μου....αλλα δεν μπορω να πεταξω για μια μερα στην αθηνα...((((((((!!!
    CHE
    05.11.2007, 12:46
    Μπορείτε να με βάλετε στην κλήρωση για το Δίπλα στο Ποτάμι 9/11;

    Ευχαριστώ πολύ!
    --Elena--
    12.11.2007, 17:20
    Τελικά τι έγινε??....
    CHE
    13.11.2007, 11:17
    Κι εγώ αυτό αναρωτιέμαι...
    --Elena--
    14.11.2007, 14:07
    Μάλλον.....άκυρο...??
    jorge
    14.11.2007, 17:42
    Ζητώ συγνώμη για την αναστάτωση και την αργοπορία, αλλά ο στρατός είναι αμείλικτος αυτό τον καιρό!

    Οι προσκλήσεις ισχύουν, με μια μικρή όμως μετάθεση στις ημερομηνίες.

    Ορίστε και οι νικητές που κερδίζουν από 1 ΔΙΠΛΗ πρόσκληση σε τραπέζι:

    - Che (16.11 - ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΠΟΤΑΜΙ)
    - Eleana (15.11 - ΟΞΥΓΟΝΟ LIVE)
    - Katerina22 (15.11 - ΟΞΥΓΟΝΟ LIVE)
    --Elena--
    14.11.2007, 17:59
    H Eleana είμαι έγώ να υποθέσω!!??

    ΥΓ.Οπότε πάμε αύριο..και λέμε στην είσοδο ότι είμαστε από το ΜΗ και όλα είναι οκ!!??
    CHE
    15.11.2007, 11:00
    Ευχαριστούμε πολύ τον Jorge για τις προσκλήσεις. Θα δώσουμε το παρόν και θα πιούμε το ποτό στην υγειά του και στο καλό υπόλοιπο της θητείας του.
    Θυμήθηκα τον εαυτό μου, τότε που παρουσιάστηκα στο Ναύπλιο τον Σεπτέμβριο του 1988 (πω, πω, περάσανε σχεδόν 20 ολόκληρα χρόνια!!!!!).