ελληνική μουσική
    678 online   ·  210.857 μέλη

    Ένα γράμμα γι' αυτόν τον χαμογελαστό γεράκο με την άσπρη γενιάδα...

    Peace18
    16.12.2007, 23:20
    Έχουμε μεγαλώσει όλοι αρκετά ώστε να πιστεύουμε ακράδαντα ότι δεν υπάρχει Αϊ Βασίλης!!!... Αλλά ας ξαναγίνουμε για λίγο παιδιά και ας σκεφτούμε... Τι θα του γράφαμε σ' ένα γράμμα?? Τι θα του ζητούσαμε?
    seras
    16.12.2007, 23:23
    Αγιε Βασίλη...πότε θα ξυριστείς???
    Peace18
    17.12.2007, 03:06
    Λοιπόν Άγιε Βασίλη θέλω να μάθω πόσων χρονών είσαι!!!
    Liza32
    17.12.2007, 08:41
    Αγαπητέ Άγιε Βασίλη...

    το μόνο που ζητάω για μένα είναι δικαιοσύνη. Θέλω να λάμψει η αλήθεια στα πέρατα της γης, και όσοι έκαναν κακό να το πληρώσουν. Αλλά θέλω επίσης, να μου φέρεις μαζί με τον καινούριο χρόνο, υγεία, αγάπη, οικογένεια και καριέρα. Είτε με τον ένα τρόπο είτε με τον άλλο, θέλω επιτέλους να ζήσω αυτά που δικαιούμαι. Θα ήθελα να δώσεις σε όλα τα φτωχά παιδάκια του κόσμου ενα καλύτερο μέλλον, ώστε να γνωρίζουν ότι υπάρχει κάποιος για να ακουμπήσουν, και ότι δεν είναι μόνα τους στον κόσμο. Θα ήθελα να μαλακώσεις την καρδιά των πλούσιων, διότι ειδικά αυτές τις μέρες γίνονται δεύτεροι Σκρούτζ. Θα ήθελα να υπάρχουν δουλειές για όλους όχι μόνο για τους <εκλεκτούς>. Να υπάρχει ισότητα μεταξύ των ανθρώπων, και να πάψουν όλες αυτές οι δολοπλοκίες που γίνονται απο μέρους κάποιων πονηρών προκειμένου να πετύχουν τους σκοπούς τους. Θα ήθελα να ανοίξεις τα μάτια ορισμένων ανθρώπων, ώστε να βλέπουν και πίσω από την επιφάνεια. Αλλά επίσης, να βλέπουν καθαρά όταν έχουν ένα άνθρωπο δίπλα τους που αξίζει, και να μην τον διώχνουν με τη συμπεριφορά τους. Γιατί το σίγουρο είναι ότι δεν θα ξαναγυρίσει ποτέ. Θέλω να αλλάξει ο νόμος για τις υιοθεσίες, ώστε όλες οι γυναίκες που δεν είχαν ποτέ παιδιά, αλλά και αυτές που τα έχασαν να χαρούν επιτέλους τη μητρότητα. Διότι δεν έχει σημασία αν είσαι πλούσιος στο πορτοφόλι αλλά στην καρδιά. Άλλωστε, δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις που αρκετοί πλούσιοι γονείς κρίθηκαν ακατάλληλοι για τα παιδιά τους, επειδή κάποιοι απο αυτούς έκαναν παιδιά μόνο για να πουν ότι έχουν παιδιά, αλλά στην ουσία ποτέ δεν ασχολήθηκαν μαζί τους, με αποτέλεσμα άλλα να καταλήξουν στα ναρκωτικά, και άλλα στο δρόμο. Θα ήθελα οι χριστιανοί που πάνε στην εκκλησία να κάνουν και χριστιανικές πράξεις όλο το χρόνο, όχι μόνο στις γιορτές. Τέλος να υπάρχει ειρήνη και αγάπη σε όλη τη γη.

    Δεν ζήτησα πάρα πολλά, έτσι δεν είναι; Τα περισσότερα είναι πολύ απλά. Γι΄αυτό περιμένω με ανυπομονησία να πραγματοποιηθούν.

    Με εκτίμηση, Α.
    Stroumfita456
    17.12.2007, 09:21
    Αγαπητε Αγιε Βασιλη,
    γεια σου!!!τι κανεις?βασικα δεν θελω πολλα δωρα!Λοιπον,αρχιζω!θελω ενα Honda civic,ενα καινούργιο κινητο γτ το δικο μου τα παιξε(κατα προτιμηση το Nokia N76),εναν Η/Υ γτ αυτος ειναι για τα μπάζα...Θελω ολα τα ονειρα μου και τις επιθυμιες μου να τις πραγματοποιησεις και επισης θελω και αυτα τα Χριστουγεννα να να περασω οσο καλύτερα μπορω....!!!Τι αλλο>???Α!θελω και ολα τα αγαπημενα μου προσωπα να ειναι υγιη και ευτυχισμενα!!!Αυτα.....

    ΠΟλλα φιλάκια,να προσεχεις και οχι πολλα πολλα με τους ταρανδους....
    Με αγαπη.

    Δημητρα!!!!
    uNick
    17.12.2007, 09:41
    Έχω ήδη απαντήσει............ εδώ!!!



    Termite
    17.12.2007, 13:29
    Αγιε Βασίλη το ξέρεις οτι ο ΠΑΟΚ εχει 20 χρόνια χωρίς πρωτάθλημα;
    koukli
    17.12.2007, 17:22
    Αγαπητέ Άγιε Βασίλη,

    ήμουν πολύ καλό παιδί φέτος, αν έχις αντίρρηση να με ενημερώσεις. Δε θα σου ζητήσω πολλά πράγματα... Ένα διαμέρισμα χωρίς τη μάνα μου πακέτο, κοντά στο #@^$#% σχολείο μου, όχι τίποτα ιδιαίτερο, στην ανάγκη να μην έχei wc. Επίσης, θέλω να μου φέρεις το κινητό, ξέρεις εσύ ποιο.Θέλω ένα δικό μου λάπτοπ γτ η μάνα μου δεν αντέχεται με τίποτα. Ακόμα, θέλω μία καινούρια σύνδεση 24mbps δικιά μου μόνο κι η μάνα μου να μείνει με το 1mbps. Αν μπορείς κάνε να μπει κατευθείαν την Πρωτοχρονιά! Μην ξεχάσω και το κυριότερο: Σε πρακαλώ Αϊ-Βασίλη εξαφάνισε τη Γιώτα. Στην ανάγκη χάρισε την σε καμιά άτεκνη οικογένεια... Τέλος, δε θα ζητήσω λεφτά, αλλά 5+1 αριθμούς... Του Τζόκερ. Και επειδή είσαι πάρα πολύ καλός, θα μου τους πεις, ε?

    Με εκτίμηση,
    Δάφνη,pikapsu,koukli,afteros_aggelos, boubou, bouboukaki.
    Peace18
    17.12.2007, 18:39
    Παράθεση:

    Το μέλος Termite στις 17-12-2007 στις 13:29 έγραψε...

    Αγιε Βασίλη το ξέρεις οτι ο ΠΑΟΚ εχει 20 χρόνια χωρίς πρωτάθλημα;



    Ε? Ερυθρόλευκε Αγιε Βασίλη??? Ή μοίπως είναι τυχαίο? Λινάτσα, ε λινάτσα... Παιδί του Κόκαλη! Λοιπόν.. μπορείς να μου κάνεις τη χάρη να μην ξανάρθεις στη Σαλονίκη??? Δεν σε θέλουμε ρε! Έχουμε τον Αγιο Δημήτριο εδω!!!!

    χαχαχαχαχαχχαχαχα Τερμιτάκο....

    Παρένθεση (Για όσους μπερδεύτικαν...): (Είναι ένας τηλεφωνικός διαλογος -μονόλογος- Παοκιού και Αϊ Βασίλη!)
    seras
    17.12.2007, 19:22
    Παράθεση:

    Το μέλος Liza32 στις 17-12-2007 στις 08:41 έγραψε...

    Αγαπητέ Άγιε Βασίλη...

    το μόνο που ζητάω για μένα είναι δικαιοσύνη. Θέλω να λάμψει η αλήθεια στα πέρατα της γης, και όσοι έκαναν κακό να το πληρώσουν. Αλλά θέλω επίσης, να μου φέρεις μαζί με τον καινούριο χρόνο, υγεία, αγάπη, οικογένεια και καριέρα. Είτε με τον ένα τρόπο είτε με τον άλλο, θέλω επιτέλους να ζήσω αυτά που δικαιούμαι. Θα ήθελα να δώσεις σε όλα τα φτωχά παιδάκια του κόσμου ενα καλύτερο μέλλον, ώστε να γνωρίζουν ότι υπάρχει κάποιος για να ακουμπήσουν, και ότι δεν είναι μόνα τους στον κόσμο. Θα ήθελα να μαλακώσεις την καρδιά των πλούσιων, διότι ειδικά αυτές τις μέρες γίνονται δεύτεροι Σκρούτζ. Θα ήθελα να υπάρχουν δουλειές για όλους όχι μόνο για τους <εκλεκτούς>. Να υπάρχει ισότητα μεταξύ των ανθρώπων, και να πάψουν όλες αυτές οι δολοπλοκίες που γίνονται απο μέρους κάποιων πονηρών προκειμένου να πετύχουν τους σκοπούς τους. Θα ήθελα να ανοίξεις τα μάτια ορισμένων ανθρώπων, ώστε να βλέπουν και πίσω από την επιφάνεια. Αλλά επίσης, να βλέπουν καθαρά όταν έχουν ένα άνθρωπο δίπλα τους που αξίζει, και να μην τον διώχνουν με τη συμπεριφορά τους. Γιατί το σίγουρο είναι ότι δεν θα ξαναγυρίσει ποτέ. Θέλω να αλλάξει ο νόμος για τις υιοθεσίες, ώστε όλες οι γυναίκες που δεν είχαν ποτέ παιδιά, αλλά και αυτές που τα έχασαν να χαρούν επιτέλους τη μητρότητα. Διότι δεν έχει σημασία αν είσαι πλούσιος στο πορτοφόλι αλλά στην καρδιά. Άλλωστε, δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις που αρκετοί πλούσιοι γονείς κρίθηκαν ακατάλληλοι για τα παιδιά τους, επειδή κάποιοι απο αυτούς έκαναν παιδιά μόνο για να πουν ότι έχουν παιδιά, αλλά στην ουσία ποτέ δεν ασχολήθηκαν μαζί τους, με αποτέλεσμα άλλα να καταλήξουν στα ναρκωτικά, και άλλα στο δρόμο. Θα ήθελα οι χριστιανοί που πάνε στην εκκλησία να κάνουν και χριστιανικές πράξεις όλο το χρόνο, όχι μόνο στις γιορτές. Τέλος να υπάρχει ειρήνη και αγάπη σε όλη τη γη.

    Δεν ζήτησα πάρα πολλά, έτσι δεν είναι; Τα περισσότερα είναι πολύ απλά. Γι΄αυτό περιμένω με ανυπομονησία να πραγματοποιηθούν.

    Με εκτίμηση, Α.



    Δεν είναι ο θεός ο άγιος bill είναι!!χαχα..ο άνθρωπος δουλειά delivery κάνει...Μην του ζητάμε και δύσκολα..!!
    Peace18
    18.12.2007, 23:44
    Παράθεση:

    Το μέλος koukli στις 17-12-2007 στις 17:22 έγραψε...

    Αγαπητέ Άγιε Βασίλη,

    ήμουν πολύ καλό παιδί φέτος, αν έχις αντίρρηση να με ενημερώσεις. Δε θα σου ζητήσω πολλά πράγματα... Ένα διαμέρισμα χωρίς τη μάνα μου πακέτο, κοντά στο #@^$#% σχολείο μου, όχι τίποτα ιδιαίτερο, στην ανάγκη να μην έχei wc. Επίσης, θέλω να μου φέρεις το κινητό, ξέρεις εσύ ποιο.Θέλω ένα δικό μου λάπτοπ γτ η μάνα μου δεν αντέχεται με τίποτα. Ακόμα, θέλω μία καινούρια σύνδεση 24mbps δικιά μου μόνο κι η μάνα μου να μείνει με το 1mbps. Αν μπορείς κάνε να μπει κατευθείαν την Πρωτοχρονιά! Μην ξεχάσω και το κυριότερο: Σε πρακαλώ Αϊ-Βασίλη εξαφάνισε τη Γιώτα. Στην ανάγκη χάρισε την σε καμιά άτεκνη οικογένεια... Τέλος, δε θα ζητήσω λεφτά, αλλά 5+1 αριθμούς... Του Τζόκερ. Και επειδή είσαι πάρα πολύ καλός, θα μου τους πεις, ε?

    Με εκτίμηση,
    Δάφνη,pikapsu,koukli,afteros_aggelos, boubou, bouboukaki.



    Λες ο Santa αν ήξερε τους τυχερούς αριθμούς του τζόκερ να τους έλεγε ή θα τους έπαιζε αυτό???
    nefeli87
    19.12.2007, 14:13
    uNick, τα Χριστούγεννα πρέπει να είναι οι αγαπημένη σου εποχή, ε?

    Εγώ θέλω μια δουλειά. Μια δουλειά που να μην πρέπει να ξυπνάω πρωί, να μην είναι πολύ κουραστική, να μην έχω επαφή με χαζούς ανθρώπους με ξινισμένη φάτσα, όλοι μου οι συνάδελφοι να είναι πολύ συμπαθητικοί και να γίνουμε αμέσως φίλοι, να μην με απασχολεί πολλές ώρες και μου τρώει τη μέρα, το αφεντικό μου να είναι άνθρωπος γεναιόδωρος και με κατανόηση και πάνω απ' όλα να έχει τρελά λεφτά. Αν δεν γίνονται αυτά, αγαπητέ Άγιε, στείλε μου απλώς ένα νέο, πλούσιο και όμορφο γαμπρό που να με λατρεύει και να ξοδεύει τα πάντα για πάρτυ μου.
    Ευχαριστώ και τα χαιρετίσματά μου στη σύζυγο!!
    punkster
    21.12.2007, 17:22
    Τι χαμπαρια γερο??
    Λοιπον, παππουλη, ανοιξε τα αφτια σου και δωσε βαση!
    Φετος ΑΠΑΙΤΩ να μου φερεις μια ολοκαινουρια καμερα με σκληρο δισκο, αναλυση πανω απο 3.0megapixel, x2000 ψηφιακο ζουμ και οθονη αφης! Επισης θελω μια σουπερ ντουπερ ουαου ηλ κιθαρα και τον πιο γαματο-τα-σπαω-ολα ενισχυτη, ενα αμαξακι, εναν ολοκαινουριο Η/Υ, ενα ταξιδι σε καποιο νησι της Καραιβικης (δεν εχω προβλημα, οποιο να ναι!), το sony-ericsson W580i σε ΜΑΥΡΟ χρωμα, ενα ταξιδι στον Αρη και πολλες πολλες καρτες What's up! Δεν ξερω τι θα κανεις, που θα τα βρεις, και ουτε με αφορα στην τελικη! Εγω απλως θελω τα δωρακια μου να τα βρω κατω απο το ελατο! Εξαλλου, τι σκατα Αγιος Βασιλης εισαι αν δεν μπορεις να φερεις εις περας μια απλουστατη παραγγελιουλα! Α, και σημιωσε τα καπου, μην ξεχασεις τιποτα, γιατι το Αλτζχαιμερ θεριζει στην ηλικια σου!
    Αυτα! Και κανονισε! Μην λειπει τιποτα.....!

    seriousstam
    02.01.2008, 01:05
    arxika:
    ena benzinokinito shaker, mia hlektrikh tsixla, mia automath ctrl-alt-deletiera giati dn thn paleuei to pc mou ollo crasharei, mia sfougkaristra diaspashs anti-ylhs, enan usb soublatzh, ena firewire soublatzidiko, ena pyriniko podilato, ena maxilari pou na einai gemismeno me poupoula tou donald, ena plhktrologio pou na diorthonei mono tou ta orthografika gia na mhn anagkazomai na grafw greeklish, enan apothermidoth pitogyrou, enan diakthnhsth me apeutheias syndesh me to ergostasio tou old horborn, ena zeugarh thlekateuthinomenes pantofles me pompo gps gia na tois briskw otan tois xanw, enan dekth gia ton pompo ths pantoflas, mia miniatoura ths menegakh h opoia tha milaei legontas tois gnostes M***alakies na gelaw xoris na enoxlei tous dipla pou dn thn goustaroun, enan apinidoth taxeias epanafortishs, enan agogo ypshlhs pieshs syndemeno me to ergostasio ths heineken, kai mia mplouza tou jimmi hendrix...


    PS: blouza jimmi exw faei ton kosmo kai dn exw brei pouthena
    loussi
    02.01.2008, 02:00
    seriousstam και να υπηρχε....θα σκεφτοταν πολυ σοβαρα να παραιτηθει μετα το γραμμα σου!
    seriousstam
    02.01.2008, 16:16
    htan polly apaititiko e??

    e ok as mhn ferei thn mplouza