ελληνική μουσική
    855 online   ·  210.851 μέλη
    Stroumfita456
    17.12.2007, 20:26
    Ποιο ειναι το εμποδιο σας στην ζωη σας?στην εκπληρωση των ονείρων σας????και τι κανετε για να το προσπερασετε?
    Liza32
    17.12.2007, 21:27
    Δεν θα το πιστέψεις, αλλά είναι το επίθετό μου! Λόγο του ότι μεγάλωσα με θετό μπαμπά, και μάλιστα είναι ο καλύτερος μπαμπάς του κόσμου, αλλά κάποιοι στην οικογένεια μου δεν το γνωρίζουν, είναι πρόβλημα, διότι παρόλο που εγώ και ο μπαμπάς μου κάναμε ενέργειες για να αλλάξω το επίθετό μου και να πάρω το δικό του, η φιλόλογος μου είπε ότι δεν γίνεται, διότι ότι κατάφερα μέχρι τώρα, θα είναι σα να μην έγινε ποτέ! Καταλαβαίνεις τι εννοώ. Ο μεγαλύτερος καημός μου είναι, ότι δεν έχω το επίθετο του θετού μου μπαμπά...Και εκείνος το ήθελε όσο τίποτα άλλο στον κόσμο...Αλλά για χάρη της οικογένειας μου, θυσιάζω μια πολλά υποσχόμενη καριέρα, ίσως στον καλλιτεχνικό τομέα. Μπρός γκρεμός και πίσω ρέμα! Ξέρεις πόσο ήθελα να φωνάξω, χωρίς να με νοιάζει για τη γνώμη αλλονών, αυτός ο άνθρωπος δεν είναι αίμα μου, αλλά είναι ο μπαμπάς μου, ο καλύτερος του κόσμου; Μακάρι να μπορούσα να αλλάξω επίθετο και να πάρω το δικό του, αλλά πως θα γίνει μια που δεν γίνεται να αλλάξουν και τα υπόλοιπα χαρτιά μου;
    oulion
    17.12.2007, 23:40
    Προς το παρον δεν ειναι κανενα!
    Ποτε δεν ξερεις ομως!
    noizreduction
    18.12.2007, 10:25
    Ο εαυτος μου...
    Πιστευω πως κανενα εμποδιο δεν μπορει να σε σταματησει απο το να πετυχεις το ονειρο σου ( καλα, δεν μιλαμε για περιπτωσεις 'θελω να γινω αστροναυτης΄). Ακουγεται σαν Παολο Κουελιο, ομως πραγματικα εαν θες κατι παρα πολυ ( και οχι επιφανειακα ), καποια στιγμη το πετυχαινεις...
    Tren
    18.12.2007, 11:59
    Αυτη η ολισθηρη γλιτσα που δημιουργουν οι συνανθρωποι συχνα με σαλια και λασπη.

    Προσπαθω να σφουγγαριζω οσο πιο συχνα γινεται
    okanenas
    18.12.2007, 18:34
    Εμπόδιο… όλοι η ζωή μου είναι ένα εμπόδιο

    και τι κάνω να το ξεπεράσω? …. υπεμονή και...
    kamelia8
    17.02.2008, 17:35
    Η αναποφασιστικότητά μου καμία φορά!
    Με νευριάζει ο εαυτός μου εκείνες τις στιγμές!
    Eliza21
    17.02.2008, 20:33
    Το ένα και μοναδικο εμποδιο που έχω και θα έχω (δυστυχώς) ειναι οι κρισεις που παθαινω πολλές φορές και πέφτει η αυτοπεποιθηση μου στα Τάρταρα............και αυτό δεν αλλάζει όσο και αν έχω προσπαθήσει..........
    sylviaki
    17.02.2008, 20:45
    Παράθεση:

    Το μέλος Eliza21 στις 17-02-2008 στις 20:33 έγραψε...

    Το ένα και μοναδικο εμποδιο που έχω και θα έχω (δυστυχώς) ειναι οι κρισεις που παθαινω πολλές φορές και πέφτει η αυτοπεποιθηση μου στα Τάρταρα............και αυτό δεν αλλάζει όσο και αν έχω προσπαθήσει..........



    Και εγώ το έχω αυτό!Οχι μόνο όσον αφορά στην εξωτερική μου εμφάνιση αλλά και στις ικανότητες μου.Δεν πιστεύω στον εαυτό μου και βλέπω το ποτήρι μισοάδειο.
    Eliza21
    17.02.2008, 21:29
    Παράθεση:

    Το μέλος sylviaki στις 17-02-2008 στις 20:45 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Eliza21 στις 17-02-2008 στις 20:33 έγραψε...

    Το ένα και μοναδικο εμποδιο που έχω και θα έχω (δυστυχώς) ειναι οι κρισεις που παθαινω πολλές φορές και πέφτει η αυτοπεποιθηση μου στα Τάρταρα............και αυτό δεν αλλάζει όσο και αν έχω προσπαθήσει..........



    Και εγώ το έχω αυτό!Οχι μόνο όσον αφορά στην εξωτερική μου εμφάνιση αλλά και στις ικανότητες μου.Δεν πιστεύω στον εαυτό μου και βλέπω το ποτήρι μισοάδειο.





    Ακριβώς αυτό.....βλέπω το ποτηρι μισοάδειο, δεν μένω ικανοποιημένη με τις σπουδές μου.......εμένα εκει μου τη βαράει......με την εμφάνιση ειχα το κώλλημα πριν 4 χρονια.....τώρα ειναι οι σπουδές μου, οτι τιποτα δεν έχω πετυχει κλπ.....
    oomarioo
    20.02.2008, 16:40
    Όλο ενδιαφέρον θεματάκια βάζεις!!!
    Το εμπόδιο στη ζωή μου μέχρι τώρα
    είναι η ντροπαλότητά μου!
    Ορισμένες φορές(π.χ ένα κοπλιμέντο,ένα χαμόγελο)
    από κάποιον, με κάνουν και γίνομαι κόκκινη σαν παντζάρι!
    marakiasteraki
    15.01.2009, 19:49

    Παράθεση:

    Το μέλος Eliza21 στις 17-02-2008 στις 20:33 έγραψε...

    Το ένα και μοναδικο εμποδιο που έχω και θα έχω (δυστυχώς) ειναι οι κρισεις που παθαινω πολλές φορές και πέφτει η αυτοπεποιθηση μου στα Τάρταρα............και αυτό δεν αλλάζει όσο και αν έχω προσπαθήσει..........

    Κρίσεις του στυλ μήπως δεν είμαι τόσο καλή όσο θα έπρεπε;

    Το μεγαλύτερο για μένα εμπόδιο είναι η γκρίνια που με πιάνει κατά διαστήματα....