ελληνική μουσική
    876 online   ·  210.854 μέλη

    Ρωτήστε τους Ενδελέχεια

    Termite
    25.12.2007, 11:22
    Οι Ενδελέχεια είναι ενα γκρούπ με μοναδικό ήχο και στύλ ειδικά επάνω στη σκηνή.

    Στο πρόσφατο live που έκαναν στο after dark, ο anastasisk και ο υποφαινόμενος, τους μιλήσαμε για τα σχεδια τους, για την παράσταση, για την μπαντα και την δουλειά της και συμφωνήσαμε να τα βάλουμε όλα κάτω σε μια αποκαλυπτική συνέντευξη αμέσως μετά την πρωτοχρονιά.

    Περιμένουμε λοιπόν τις ερωτήσεις σας προς το γκρούπ (μας υποσχέθηκαν οτι ΑΝ ξυπνήσουν θα είναι όλοι εκει!!!) μέχρι και τις 04/01/08
    anastasisk
    25.12.2007, 19:18
    Vamos !!!!



    alexia-vicky
    25.12.2007, 23:02
    Σαααααααααααααααααας παρακαλώ κύριοι υποφαινόμενοιιιιιιι και εγώ θα κάνω Ο,ΤΙ θέλετε ( ) ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΑΖΙ??? ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΦΑΙΝΟΜΑΙ!!!!



    Ερώτηση:
    Το στυλ τους παραμένει αναλλοίωτο τόσα χρόνια, με "κοφτερό" στίχο που σε καμία περίπτωση δεν χαϊδεύει αυτιά και συνειδήσεις. Πόσο δύσκολο ήταν και είναι να παραμείνουν έτσι?
    seras
    26.12.2007, 12:24
    Μπράβο στα μέλοι που έκλεισαν την συνέντευξη!!
    Λοιπόν..
    Ερώτηση 1): Που ήταν το καλύτερο Live που έχουν κάνει?

    Ερώτηση 2) Μπορούν οι νέες μπάντες να στηρίξουν και να κρατήσουν σε υψηλό επίπεδο το ελληνικό rock?
    MPara
    27.12.2007, 16:18
    Εγώ θα σας παρακαλούσα να υποβάλλετε μια ερώτηση στον τραγουδιστή του συγκροτήματος,η οποία είναι η εξής:

    Όταν τραγουδάει,τον βοηθάει να κοιτάζει κάποιο πρόσωπο μέσα στο κοινό,ή δεν έχει σημασία?

    Σας ευχαριστώ a priori....

    Μάρα

    Deos
    28.12.2007, 01:01
    Υπάρχει περίπτωση να γυρίσει ξανά στο συγκρότημα ο Παναγιώτης Κατσιμάνης?

    Ποια είναι η ιστορία του Τι Τραγούδι Να Σου Πω?
    Peace18
    29.12.2007, 07:07
    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 28-12-2007 στις 01:01 έγραψε...

    Ποια είναι η ιστορία του Τι Τραγούδι Να Σου Πω?



    Αυτό το έχω κι εγώ απορία!!!!

    drapetis7
    01.01.2008, 15:18
    Οι ΕΝΔΕΛΕΧΕΙΑ είναι ένα από τα λίγα ελληνικά ρόκ συγκροτήματα,που έχουν φανατικό κοινό (2 με 3 ελληνικά ρόκ συγκροτήματα έχουν κοινό)!Πώς αισθάνονται γι'αυτό;
    Που το αποδίδουν;Δηλ σε δύσκολες εποχές που κυριαρχεί το σκυλάδικο και η κουλτούρα της πίστας,οι ΕΝΔΕΛΕΧΕΙΑ έχουν κοινό και μάλιστα φανατικό!!

    Επίσης παρακολουθώ το forum του συγκροτήματος και πραγματικά το μόνο που έχω να πώ είναι ότι τα σπάει...κανονίζουν συναντήσεις,τα χώνουν κτλπ!!Τι σημαίνει γι'αυτούς και τι συμβολίζει το forum του συγκροτήματος;
    Ο κόσμος τους και αυτά τα παιδιά έπαιξαν κάποιο ρόλο σε κάποια ίσως δύσκολη στιγμή του group;

    Aυτά από εμένα!!
    seras
    01.01.2008, 15:27
    Έχω άλλη μια..και δεν είναι καθόλου σπάνια..
    Μαζί με ποιά ξένη rock ή metal μπάντα θα ήθελαν να παίξουν?
    palianthrwpos
    02.01.2008, 00:23
    Ρωτηστε τους με ποια συγκροτηματα τους Ελληνικου ροκ θα ηθελαν να συνεργαστουν
    και ποια ειναι αυτα που γουσταρουνε...
    kontras
    03.01.2008, 13:54
    Ρωτήστε τους πώς και ρίξανε τα μούτρα τους... Σόρι παιδιά και με όλο το σεβασμό στα μέλη του φόρουμ αυτού, αλλά βαρέθηκα να βλέπω έκπτωτα ελληνικά συγκροτήματα μόλις ξεκαβαλήσουν το καλάμι της ψωνάρας τους λόγω επιτυχίας, και πιάσουν πάτο, τότε να θυμούνται τους φίλους τους.
    Και τί φανατικό κοινό έχουν, αστειεύεστε; Κάνανε 3-4 επιτυχίες, μπράβο τους που ασχολούνται με τη μουσική και τα καταφέρνουν όπως τα καταφέρνουν στον ελληνικό χώρο, αλλά προσωπικά δεν θα ψαρώσω μετά από 10 χρόνια να πω μα τι γκρουπάρα είναι αυτή και πόσο ευτυχισμένος είμαι που θα δω συνέντευξή τους.
    Συχωράτε με για αυτά που γράφω, απόψεις μου είναι και δεν επιθυμώ να θίξω τα μέλη
    drapetis7
    03.01.2008, 14:39
    Φίλε σέβομαι τις απόψεις σου,αλλά καλό είναι πρίν λές κάτι να τα διασταυρώνεις και να μην γράφεις αερολογίες και πράγματα που δεν ισχύουν!!

    Οι ΕΝΔΕΛΕΧΕΙΑ ψωνάρες;;;Τώρα θυμήθηκαν το κοινό τους;Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος φίλε,οι ΕΝΔΕΛΕΧΕΙΑ ανέκαθεν επικοινωνούσαν με τον κόσμο τους!!Εδώ και πολλά χρόνια και συνεχίζουν να το κάνουν!!
    Είναι απλοί άνθρωποι και γουστάρουν την επικοινωνία με τον κόσμο...και μπορείς πολύ απλά να το διασταυρώσεις σε κάποιο live τους!!Πήγαινε μίλησέ τους και θα καταλάβεις!!

    Και ναι έχουν φανατικό κοινό φίλε μου...δές στο forum τους και όπου αλλού θέλεις!!Δεν ξεκινάνε παιδιά τυχαία για να τους δούν από την άλλη άκρη της Ελλάδας!!

    Όσο για τις 3,4 επιτυχίες που κάνανε δεν θα το σχολιάσω!!
    Μάλλον για εσένα επιτυχία είναι αυτό που προβάλεται στα ΜΜΕ...δυστυχώς μερικοί θέλουν γκλαμουριά και εύκολη και μασημένη τροφή...οι ΕΝΔΕΛΕΧΕΙΑ όμως ποτέ δεν ζούσαν εκεί και ποτέ δεν χαιδεύανε αυτιά και συνειδήσεις!!!
    kontras
    03.01.2008, 14:54
    ok man. Σεβαστά αυτά που γράφεις, αλλά μην με κατηγορείς για αερολογίες. ΓΙα να τα γράφω, έχω πολλά πράγματα υπόψιν μου. Τέλος πάντων, δεν αποσκοπώ στο να καταλήξει η προσπάθεια αυτή σε flamming, καλή συνέχεια με το ζήτημα και καλή συνέντευξη
    drapetis7
    03.01.2008, 15:04
    Λοιπόν επειδή έχεις πολλά στα υπόψην όπως λές...και αφού αποφάσισες να γράψεις και να εκθέσεις τις απόψεις σου δημόσια...γράψε μας εδώ τι εννοείς...όχι μπαίνουμε γράφουμε κάτι που δεν το στηρίζουμε με επιχειρήματα και την κάνουμε με ελαφρά πηδηματάκια...τέσπα για να μην γαμήσουμε και το θέμα (άμα θές στείλε μου πμ)!!
    kontras
    03.01.2008, 15:17
    Δεν έχω σκοπό ούτε να την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια, ούτε να πω απλά κάτι. Όπως επίσης δεν έχω και σκοπό να θάψω τους ενδελέχεια ή οποιουσδήποτε ενδελέχεια. Έχω όμως σκοπό να μην χαλάσω το ποστ με οποιουδήποτε είδους off topic υλικό. Σου απάντησα και στο πμ σου
    Termite
    03.01.2008, 15:21
    Επειδή εγώ ειμαι αυτός που θα μιλήσει με το γκρούπ, νομίζω οτι πρέπει να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους.

    Εδω ειναι ενα section που γράφουμε ερωτήσεις για την συνέντευξη και μόνο. Δεν ειναι τόπος να κατηγορούμε και να εκφράζουμε την γνώμη μας. Αν θέλεις να πεις κάτι για τους Ενδελέχεια υπάρχει ειδικό τόπικ σε άλλο μέρος του φόρουμ.

    Δικαίωμα σου kontras να μη θές να δεις συνέντευξη τους. Οταν δημοσιευθεί μη τη διαβάσεις.

    Επίσης (σχολιάζοντας αυτά που είπες) να έχεις υπόψη σου οτι η ημιμάθεια ειναι χειρότερη απο την αμάθεια. Αυτα που λές οτι γνωρίζεις (αμφιβάλλω πραγματικα ως αναφορά στο τι ξερεις και τι οχι για το γκρούπ) δε τα μοιράζεσαι μαζί μας μπας κ κάνουμε μια ωραία συζητησούλα; Γιατι το να πετάς ενα καρφί και μετά να μην γράφεις τπτ ειναι πέρα για πέρα δειλό.
    kontras
    03.01.2008, 15:29
    έχεις δίκιο σχετικά με το off topic σχόλιό μου και συγνώμη στα μέλη. Δεν θέλω να μοιραστώ μαζί σας πολλά από τους ενδελέχεια γιατί δεν αφορούν το φόρουμ. θες για αυτό να με κατηγορίσεις ως ημιμαθή ή δειλό; Κανένα πρόβλημα. Καλή επιτυχία και καλή ανάγνωση
    Termite
    03.01.2008, 15:32
    Τότε γιατι το ξεκίνησες;
    kontras
    03.01.2008, 15:37
    δεν το ξεκίνησα εγώ αδερφέ, ο φίλος δραπέτης θεώρησε ότι λέω αερολογίες και στην προσπάθειά μου να μην ξεκινήσουμε μια κουβέντα του στυλ ξέρω αυτό κι αυτό κι εγώ το άλλο και το παράλλο και γίνει της δρούζα, περιορίστηκα σε αυτά που είπα. Εξαρχής δήλωσα ότι δεν θέλω να καταλήξει το ποστ σου και η προσπάθειά σου σε flamming, και εξακολουθώ να το πιστεύω.
    drapetis7
    03.01.2008, 15:47
    Σου είπα φίλε σε πμ κάποια πράγματα!!Βγάλε λοιπόν τα συμπεράσματά σου!!Δεν τα ήξερες όλα αυτά!!!Αυτά που μου είπες δεν σημαίνουν τίποτα και είναι πραγματικά άδικα για τα μέλη του συγκροτήματος!!