ελληνική μουσική
    702 online   ·  210.851 μέλη

    Δειξε μου τον φίλο σου....

    Stroumfita456
    26.12.2007, 21:59
    να σου πω ποιος εισαι...Πιστευετε σε αυτη την έκφραση?
    xristos_rock
    27.12.2007, 01:13
    Δείξε μου το φίλο σου να σου πω ποιός είσαι... Ανοίγεις τεράστιο θέμα και καλά κάνεις...Οπωσδήποτε ο φίλος σου, και ιδιαίτερα ο κολητός σου, είναι ο καθρέφτης του εαυτού σου...Εϊναι ο άνθρωπος που συμπληρώνει τον εαυτό σου(πέρα από το "ταίρι" σου). Κάποτε δεν το πίστευα, όμως τώρα πια που ξέρω ότι έχω κάποιον φίλο πραγματικό, το πιστεύω ...απίστευτα!!
    Liza32
    27.12.2007, 10:28
    Και όμως, αυτή η φράση ισχύει και με το παραπάνω! Δεν είναι τυχαίο, ότι αποφεύγω να κάνω παρέα άτομα που δεν μου ταιριάζουν. Άλλωστε το ζητούμενο είναι, να περνάω καλά, και αυτό το επιδιώκω και στις φιλίες μου. Και για να περάσω καλά, πρέπει οι απόψεις μου αλλά και οι αρχές μου, να συμπίπτουν με τα άτομα που διάλεξα για φίλους. Επίσης, δεν είναι τυχαίο, που έχω 2 φίλες απο τα παιδικά μου χρόνια μέχρι σήμερα. Αυτές οι γυναίκες είναι, το αντικαθρέφτισμα του εαυτού μου. Προέρχονται απο καλή οικογένεια, είναι δυναμικές, εξωστρεφείς, καλλιτεχνικά στοιχεία, αλλά και με μια επιτυχημένη καριέρα, σ΄αυτό δυστυχώς υπολείπομαι. Στην πορεία της ζωής μου, γνώρισα πολλές <φίλες>, αλλά μόνο με τις παιδικές μου φίλες είμαι κολλημένη τόσα χρόνια, επειδή είναι ψυχούλες, και με στηρίζουν σε όλα! Άλλωστε είναι οι μόνες που δεν θέλουν να πάρουν από μένα, αλλά μόνο να δώσουν, άσχετα αν εγώ πάντα τους το ανταποδίδω και με το παραπάνω!
    catherine91
    27.12.2007, 13:57
    Αγαπητή Στρουμφίτα, κάποτε πίστευα σε αυτή τη φράση, αλλά η ζωή μου απέδειξε πως αυτό τελικά δεν ισχύει!!!! Ίσως και να ισχύει γενικότερα, αλλά στις δικές μου προσωπικές εμπειρίες, έχω παρατηρήσει πως δε με εκφράζει και τόσο!!!! Τώρα, τι να σου πω... Αυτή είναι η γνώμη μου!!!
    tolaruba
    27.12.2007, 15:11
    Φυσικά και όχι.Έτσι και αλλιώς κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός.
    Προσωπικά ζήτημα να έχω έναν η δύο φίλους που να έχουμε τα ίδια γούστα και την ίδια συμπεριφορά.Όμως αυτό δε με κάνει να τους αγαπώ λιγότερο.Στη τελική εγώ τους επέλεξα,τον καθένα για διαφορετικό λόγο.


    punkster
    27.12.2007, 18:42
    Παράθεση:

    Το μέλος tolaruba στις 27-12-2007 στις 15:11 έγραψε...

    Φυσικά και όχι.Έτσι και αλλιώς κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός.
    Προσωπικά ζήτημα να έχω έναν η δύο φίλους που να έχουμε τα ίδια γούστα και την ίδια συμπεριφορά.Όμως αυτό δε με κάνει να τους αγαπώ λιγότερο.Στη τελική εγώ τους επέλεξα,τον καθένα για διαφορετικό λόγο.





    Συμφωνω!
    Παρολο που ταιριαζο με τους φιλους μου σε πολλα πραγματα, στον χαρακτηρα ειμαστε πολυ διαφορετικοι!

    Εχω και προσωπικο παραδειγμα, με δυο παιδια που ξερω που ειναι κολλητοι και ειναι η μερα με την νυχτα! (Κονσπιρατους, με πιανεις??)


    stella145
    27.12.2007, 19:12
    Στρουμφιτάκι μου το πιστεύω απόλυτα αυτό!!!!
    Αν κρίνω από τη φίλη που έχω.....
    Kassandra87
    29.12.2007, 17:10
    Συμφωνώ με την αποψή!Αλλά δεν είναι πάντα έτσι τα πραγματα!Πρέπει να εξετάζεται ο καθένας για τον εαυτό του πρώτα... !!!!!!!
    kamelia8
    17.02.2008, 17:31
    Ναι, στο μεγαλύτερο ποσοστό, ισχύει!
    Sweet-Killer
    23.02.2008, 21:49
    Παράθεση:

    Το μέλος kamelia8 στις 17-02-2008 στις 17:31 έγραψε...

    Ναι, στο μεγαλύτερο ποσοστό, ισχύει!



    Συμφωνω με την παραπάνω ρήση!!!