ελληνική μουσική
    749 online   ·  210.869 μέλη

    Αναφέρετε πράξεις...

    Liza32
    02.01.2008, 12:05
    καλές ή κακές που κάνατε τον προηγούμενο χρόνο. Ξεκινάω εγώ. Η πιο καλή μου πράξη ήταν, που μπόρεσα να μιλήσω με άτομα που μου έκαναν κακό για χάρη του αγαπημένου μου. Η πιο κακή μου πράξη ήταν, και συνεχίζει να είναι, ότι δεν μπόρεσα ούτε θα μπορέσω να τους συγχωρέσω, άσχετα αν μιλάμε τυπικά.
    tolaruba
    02.01.2008, 12:35
    Μια πράξη που με έκανε να νιώσω περήφανη για το είναι μου και για τον ίδιο μου τον εαυτό,ασχέτως αν ήταν καλή ή κακή(άλλωστε είναι άκρως υποκειμενικό αυτό),είναι το γεγονός οτι πολλές φορές σταμάτησα εκεί που έπρεπε,μίλησα εκεί που έπρεπε.Μια πράξη που θα χαρακτήριζα κακή είναι η προσκόλληση σε κάποια πράγματα τα οποία η ίδια κατακρίνω.
    Stroumfita456
    02.01.2008, 14:03
    Δεν μπορω να κατηγοριοποιησω τις πράξεις μου γιατι πραγματικα δεν ξέρω αν ειναι καλές ή κακες,αυτο θα φανεί στην πορεια!!!Λοιπον,η πραξη που με εκανε να δω τα πράγματα με αλλο ματι ηταν οταν εβαλα στην θέση τους μερικους που πραγματικά το άξιζαν!
    CROSS
    02.01.2008, 16:35
    Μια καλή πράξη που τελικά δεν έπρεπε να είχα κάνει ήταν όταν ένα άτομο που βρισκόταν στο χείλος του ''γκρεμού'', μου ζήτησε να του δώσω το χέρι μου για να τον βοηθήσω να αναίβει και αντί γι'αυτό με τράβηξε και μένα κάτω!..Και τώρα η αναρρίχηση είναι πολύ δύσκολη........
    stal1a
    02.01.2008, 19:20
    μια καλη πραξη .. εξαρταται τι θεωρει ο καθενας καλο κ κακο..
    λογω της δουλειας μου (νοσηλευτρια) εκανα πολλες καλες πραξεις, αλλα τις εκανα απο αγαπη κ αναγκη..Αναγκη να βοηθησω καποιους που με ειχαν αναγκη κ οχι απο υποχρεωση γιατι το απαιτει η δουλεια μου..τωρα πρεπει να πουμε κ τα κακα???? θεωρω σαν κακη πραξη την συμπεριφορα μου.. μετανιωνω που φερθηκα ασχημα σε καποιους ειτε το αξιζαν ειτε οχι.. δεν μπορουμε να ειμαστε καλοι σε ολους κ αυτο καμοια φορα με στεναχωρει...

    Bgre
    07.01.2008, 21:08
    Αμα πώ τις κακές μου πράξεις λέτε ο Αγιος Βασίλης να τις ξεχάσει μέχρι τα άλλα Χριστούγεννα?
    marakiasteraki
    08.01.2008, 20:31
    Καλή πράξη: έδωσα χρήματα για φιλανθρωπικό σκοπό
    Κακή πράξη: τσακώθηκα με κάποια άτομα και δεν τα συγχωρώ εώς και σήμερα....
    WC
    10.01.2008, 23:22
    σκότωσα.... πεταξα απο το μπαλκόνι έναν ανθρωπο που με εσπαγε τα νεύρα... επνιξα το σκύλο μου μεσα στη λεκάνη της τουαλετας, ξεριζωσα τα μαλλια της φιλης μου. α! και μια μερα πρωτου μπει ο χρονος βρεθηκα κι εγω σε ένα σκοτωμο ανθρώπων....οταν τελειωσε το πανιγυρη και ο ξυλοδαρμός πηρα το μαχαίρι και εβγαλά τα εντερα και τα συκωτια απο τα σώματα των "πτωμάτων" που δυστυχως σταθηκαν ατυχοι σε εκεινη τη μοιρεα συναντηση.....! ωστόσο τα όργανα τους τα κρατάω για το πασχα να τα βάλω στη μαγειριτσα μου! αυτα τα λιγα περισυ.....φετος είμαι καλο παιδι εχω γεμισει το σπιτι με σοκολατακια και τρωω σαν ζωο πινοντας το καφε μου με ηρεμια αναζητωντας τις παλιες καλες στιγμες! : νταλικα με σοκολατακια θα καταντησω!!!!! αντε και του χρονου με υγεια!
    freak
    05.04.2016, 06:10

    Χθες μου συνεβη κατι ασυνηθιστο.
    Μια κυρια εβγαινε βιαστικα απο το τρενο, και της επεσαν γυρω στα 200 ευρω χωρις να το αντιληφθει.
    Τα μαζεψα.
    Οι πιο πολλοι γνωριζετε την οικονομικη μου κατασταση.
    Η κυρια αυτη, μιας καποιας ηλικιας, εκανε μπαμ πως ηταν μεγαλοαστη μονο και μονο απο αυτα που φορουσε. Ημουν σιγουρος πως τα 200 ευρω δεν θα της ελειπαν, που σε μενα λειπουν καργα.
    Ηταν διλημμα. Ουτε την ηξερα ουτε με ηξερε.
    Δεν ειμαι ο τυπος που θα απλωσει το χερι να σουφρωσει παρολο που ιδεολογικα συμφωνω με το τραγουδι του Παυλου Σιδηροπουλου "αντε και καλη τυχη μαγκες" που μιλαει για μια παρεα που ληστεψε μια τραπεζα, αλλα εδω δε μιλαμε για τραπεζα.
    Τελικα την εψαξα και της τα εδωσα παιρνοντας ενα ξερο ευχαριστω. Εφυγε με το αυτοκινητο της που ειχε αφησει εξω απο τον σταθμο.
    Δεν περιμενα καμια ανταποδοση και δε με ενοιαξε καθολου αν θα μου ελεγε ευχαριστω η οχι.
    Απλα με προβληματισε η φαση.


    Hastaroth
    05.04.2016, 15:06

    Παράθεση:

    Το μέλος freak στις 05.04.2016, 06:10 έγραψε...

    Η κυρια αυτη, μιας καποιας ηλικιας, εκανε μπαμ πως ηταν μεγαλοαστη μονο και μονο απο αυτα που φορουσε.

    Ημουν σιγουρος πως τα 200 ευρω δεν θα της ελειπαν, που σε μενα λειπουν καργα.

    Πώς ήσουν τόσο σίγουρος;

    Ξέρεις πόσος κόσμος που εσύ νομίζεις  ότι είναι "μεγαλοαστοί" αντιμετωπίζει οικονομικά προβλήματα;

    Πώς κρίνεις την οικονομική κατάσταση κάποιου "μονο και μονο απο αυτα που φορουσε";

    Σού θυμίζω τί τραγούδαγαν οι POLL την δεκαετία τού '70:

    Φορούσα ρούχα παλιά

    και κρινόμουν μοναχά απ'αυτά

    Παράθεση:

    Το μέλος freak στις 05.04.2016, 06:10 έγραψε...

    παρολο που ιδεολογικα συμφωνω με το τραγουδι του Παυλου Σιδηροπουλου "αντε και καλη τυχη μαγκες" που μιλαει για μια παρεα που ληστεψε μια τραπεζα,

    Δέν είναι μόνο οι εκατομμυριούχοι που έχουν "λεφτά στίς τράπεζες".

    Την σήμερον ημέραν,η μισθοδοσία τών περισσοτέρων μισθωτών γίνεται μέσω τραπεζών.Οπότε ληστεύοντας μιά τράπεζα,υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να στερήση ο ληστής το "μηνιάτικο" από έναν φουκαρά που δουλεύει ίσως και δωδεκάωρο γιά να συντηρήση οικογένεια,σπίτι,ίσως και μικροσυνταξιούχους γονείς,παρά να αφαιρέση κάποια χρήματα από κάποιον οικονομικώς εύπορο που θεωρεί αυτά τα χρήματα "μικροποσό".

    Παράθεση:

    Το μέλος freak στις 05.04.2016, 06:10 έγραψε...

    Απλα με προβληματισε η φαση.

    Γιά ποιόν λόγο;

    Ξεκολλήστε όλοι απ'τίς αριστεράδικες ιδεοληψίες σας.

    Και γιά να επανέλθουμε στο θέμα μας:το καλοκαίρι,ενώ ήμουν σε μιά παραλία στην Σαλαμίνα γιά μπάνιο,πέρασε από δίπλα μου μία κοπέλα τής οποίας έπεσε το σάλι (ή όπως αλλιώς το λένε αυτό) που είχε τυλιγμένο γύρω απ'τον λαιμό της.Ευτυχώς την πρόλαβα πρίν απομακρυνθή πολύ και τής το έδωσα,λέγοντας:"ξέρετε,αυτά δέν φυτρώνουν άμα τα σπείρης κάπου".Η απάντησή της ήταν "δυστυχώς,γιατί άν φύτρωναν,τώρα θα είχα καμμιά χιλιάδα από δαύτα"....

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Hastaroth, 05-04-2016 15:13 ]


    tallos
    05.04.2016, 18:06
    εγω χθες, γυρνώντας από τη δουλεια με τη Βεσπα μου,σταματησα στο φαναρι και ηρθε από πισω ένα αυτοκινητο που δεν προλαβε να φρεναρει και με πεταξε καμια πεντε,εξι μετρα παραπερα,η Βεσπα εγινε κοματια ,εγω στο ασθενοφορο, οι αστυνομικοι με ρωτησαν αν θελω να κανω μυνηση στον οδηγο αλλα εγω ειπα όχι.
    Hastaroth
    06.04.2016, 09:04

    Εχει το ΙΚΑ ασθενοφόρα με wi-fi;

    Σύμφωνα με αυτά που λές,πρέπει να έχης τραυματιστεί σοβαρά,οπότε δέν θα μπορούσες να γράφης μηνύματα στο MH τώρα.

    Και πές πως έγινε έτσι.Γιατί αρνήθηκες να κάνης μήνυση στον οδηγό τού αυτοκινήτου;Αφού αυτός έφταιγε..


    DrLove
    06.04.2016, 12:49
    Ήθελα να κλάσω μπροστά σε κόσμο, αλλά κρατήθηκα.
    tallos
    06.04.2016, 18:40
    εγδαρα μονο τα γονατα μου τελικα,και το αριστερο μου χερι.δεν εχει ΙΚΑ στη γερμανια.Δεν ηθελα να κανω μυνηση γιατι ηταν ατύχημα,δεν ηθελε να με σκοτωση.