ελληνική μουσική
    918 online   ·  210.856 μέλη

    Oποιος θέλει Πορτογαλία ας δει καλύτερα Ραλλία!

    falimento
    28.06.2004, 17:05
    Μετά τις επιτυχίες της Εθνικής μας Ομάδος που μας έκανε όλους υπερήφανους σκέφτηκα ότι το να κάθομαι στον δερμάτινο καναπέ και να βλέπω τα παιχνίδια δεν με ολοκληρώνει.. Διότι χάνεις όλη αυτή τη πανηγυρική ατμόσφαιρα, τη χαρά την αγωνία..

    Τι υπέροχο συναίσθημα να βρίσκεσαι μέσα στα γεγονότα όταν γράφεται ιστορία που στη προκειμένη περίπτωση γράφτηκε με τη νίκη απέναντι στη Πρωταθλήτρια κόσμου και Ευρώπης.. Σε πιάνει δέος μόνο που το συλλαβίζεις..

    Δεν έχω τρέλα με το να παρακολουθώ μπάλα, ούτε πάω στο γήπεδο. Με τα χάλια που έχει το ελληνικό ποδόσφαιρο δεν με παρακινεί τίποτα,ούτε καν να δω την ομάδα μου γιατί ξέρω ότι, είτε θα είναι στημένο το παιχνίδι, είτε θα μου έρθει κανένα καδρόνι στο κεφάλι..

    Αλλά στα διεθνή παιχνίδια δεν έχει χώρο ο χουλιγκανισμός, οι ύβρεις. Αντιθέτως ακούγεται ο εθνικός μας ύμνος ξανά και ξανά (κάποιοι τον είχαν ξεχάσει) και όλο το έθνος γίνεται μια γροθιά! Όλοι μας ανεξαιρέτως ομάδος, κόμματος, χαιρόμαστε για την Ελλάδα μας..

    Ορμώμενος λοιπόν απ' τα πατριωτισμό και επειδή τυγχάνει να έχω ένα καλό Πορτογάλο φίλο στο Οπόρτο ο συνδυασμός αυτός φαινομενικά ιδανικός δεδομένης της φιλοξενίας και παραμονής στη πορτογαλική πόλη και για διακοπές, τριγυρνάει στο μυαλό μου και με ωθεί στην αναζήτηση εισιτηρίου..

    ΌΜΩΣ ΌΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΟΥΧΙ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ!!!

    Κι αυτό γιατί υπάρχουν μόνο πτήσεις charter με αποτέλεσμα να πρέπει αναγκαστικά να γυρίσεις την ίδια μέρα (αν επιλέξεις μονοήμερη μετακίνηση) είτε να παραμείνεις 3 μέρες πληρώνοντας ξενοδοχείο μέχρι τον τελικό (αν επιλέξεις να μείνεις)..

    Αν δεν προκριθεί η Ελλάδα σε πηγαίνουν tour και δε βλέπεις τελικό εκτός αν θέλεις να αλλάξεις ταυτότητα και το παίξεις Τσέχος ή ξάδερφος του Nedved..

    Στή μονοήμερη πληρώνεις 690 ευρώ ενώ στη τριήμερη 1100 χωρίς το εισιτήριο του τελικού!!! Plus τα έξοδα εκεί που θα κάνεις..

    Τώρα ποιος με εξασφαλίζει ότι δεν θα χάσω το παιχνίδι με τη πτήση charter? Προχθές που έχασε η Αγγλία και την επομένη παίζαμε εμείς, μία φίλη μου είχε πάει με πτήση charter καθυστέρησε ώρες ατέλειωτες διότι φεύγαν σωρρηδόν οι Εγγλέζοι μετά την ήττα και έχασε το παιχνίδι.. Το είδε σε απέναντι καφετέρια!

    Η ΕΠΟ βέβαια καμία βοήθεια ή διευκόλυνση.. Καλά όχι ότι περιμέναμε κάτι.. Θεωρώ λοιπόν δύσκολο να πάω εύκολα και να δώσω 700 ευρώ για μια μέρα που και πάλι κανείς δεν με εξασφαλίζει οτί θα δω σίγουρα το παιχνίδι..

    Απόψεις δικιές σας




    "De profundis clamo te domine"


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: falimento on 28-06-2004 17:06 ]