ελληνική μουσική
    659 online   ·  210.857 μέλη

    Ψάχνω παρτιτούρα με νότες για το Φιλαράκι του Ρεμου

    anestis1992
    15.01.2008, 22:50
    Ψάχνω παρτιτούπα με νότες για το Φιλαράκι του Ρεμου

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 16-01-2008 02:09 ]


    Vasilis22
    15.01.2008, 23:53
    Παράθεση:

    Το μέλος anestis1992 στις 15-01-2008 στις 22:50 έγραψε...

    Ψάχνω παρτιτούπα με νότες για το Φιλαράκι του Ρεμου

    Το φιλαράκι είναι της Σοφίας Βόσσου μουσική/στίχοι και ερμηνεία...ο Ρέμος απλά το επανεκτέλεσε
    δε ξέρω αν σε βολέυει αυτό:
    e|-0-------0--------------0-3-0---------0-------0-------|

    B|---3-1-----3-1-0-0-1-3-------3-1-3-1---3-1-----3-1-0--|

    G|-------2---2--------|

    D|---|

    A|---|

    E|---|



    e|--------||

    B|--------||

    G|-2-0-2--||

    D|--------||

    A|--------||



    Am G F

    Στο τηλέφωνο φοβάμαι ·· ·· ···· ·· ··· ··

    G

    πόσο μό·· ·····

    Στους διαδρόμους του μυ···· ··· ···· ·· ·······

    με μεγά·· ····



    F G C G/B Am

    Δε την βρίσκω την άκρη που···· ··· ··· ··· ·· ·· ····

    F G C G/B Am

    Έχω γεμίσει ασφυκτικά με ····· ·· ······· ·· ·····

    Dm G C

    και ο χρόνος μου ······ ··· ····


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Vasilis22 στις 15-01-2008 23:58 ]


    Dimitra_Dem
    16.01.2008, 10:14
    ELEOS!!!!
    TOY REMOY TO FILARAKI???????
    AN EINAI DYNATON!AAAAAAAAAAAAAA!!!
    ANYWAY!!OTI THES APO PARTITOYRES ELLHNIKES STO "KITHARA.VU" KAI LEEI KAI TOYS ERMHNEYTES KAI TOUS STIXOYRGOYS KAI AYTOYS POY EGRAPSAN TH MOYSIKH!!!

    tago
    16.01.2008, 21:41
    Εντάξει, μη το φάτε το παιδί. Αν το 1992 που χρησιμοποιεί στο nick του είναι χρονιά γέννησης, τότε έχει γεννηθεί σχεδόν 10 χρόνια μετά την πρώτη ηχογράφηση του τραγουδιού. Είναι λογικό λοιπόν να γνωρίζει μόνο την επανεκτέλεση του Ρέμου μια και αυτή προτιμούν πλέον τα ραδιόφωνα. Βέβαια θεωρώ πως η εκτέλεση της Βόσσου είναι πολύ καλύτερη και καλά θα κάνει ο φίλος μας να ψάξει και να την ακούσει.
    Vasilis22
    17.01.2008, 00:30
    Μπα μη το λες, μια περίοδος ήτανε με τον Ρέμο
    πλέον ξαναπάιζει στα ραδιόφωνα με τη Βόσσου και ναι πράγματι αξίζει γιατί ξεχωρίζει..
    lefteris25
    24.05.2011, 13:31
    e|-0-------0--------------0-3-0---------0-------0-------| B|---3-1-----3-1-0-0-1-3-------3-1-3-1---3-1-----3-1-0--| G|-------2-------------------------------------2--------| D|------------------------------------------------------| A|------------------------------------------------------| E|------------------------------------------------------| e|--------|| B|--------|| G|-2-0-2--|| D|--------|| A|--------|| Am G F Στο τηλέφωνο φοβάμαι να σε πάρω να σου πω G πόσο μόνη νιώθω Στους διαδρόμους του μυαλού μου τώρα σε αναζητώ με μεγάλο πόθο F G C G/B Am Δε την βρίσκω την άκρη πουθενά και πες μου τι να κάνω F G C G/B Am Έχω γεμίσει ασφυκτικά με καπνό το δωμάτιο ως απάνω Dm G C και ο χρόνος μου γελάει σαν μωρό Πού να γείρω το κορμί μου όταν γυρνάω απ’ τα μπαρ κι απ’ τα ξενύχτια Πού να βρω ένα φιλαράκι να μου πει πως μ’ αγαπάει στ’ αλήθεια, αφού κι εσύ έχεις εξαφανιστεί Μοιάζει η νύχτα μακριά σου να ’ναι ερεθιστική σαν την αμαρτία Μα η μορφή σου δραπετεύει από κρυψώνα μυστική με χτυπά με βία Δε την βρίσκω την άκρη... Πού να γείρω... Κι ούτε συ έχεις τη λύση να μου δώσεις που γυρεύω τη λύση που ζητάω Μπλοκαρισμένος από χρόνια στα δικά σου τα γρανάζια που για μέρες τραγουδάω Δε την βρίσκω την άκρη... Πού να γείρω... Δε την βρίσκω την άκρη... Πού να γείρω...
    liker
    31.12.2011, 12:57
    Ki ego to psaxno ala ego thelo tis notes ke oxi tis sigxorides(gia kithara) :///