ελληνική μουσική
    869 online   ·  210.851 μέλη
    dionysia7
    30.01.2008, 23:53
    Κεφαλονια.....Το νησι των κουρλων (τρελων).....Ειναι το νησι μου, ο τοπος μου, το μερος μου και το αγαπαω οσο τιποτα...

    Θα θελα να γραψετε ο,τι θελετε ο,τι νιωθετε για τον τοπο σας....(αλλα και γι αλλα μερη) εκφραστειτε ελευθερα........

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dionysia7 στις 31-01-2008 19:15 ]


    sylviaki
    31.01.2008, 00:44
    Κερκυρα..το νησι των βουρλισμενων(τρελων)..ειναι το δικο μου νησι,το οποιο λατρευω ακομα και αν εχει τα μειονεκτηματα του ως μικρη κοινωνια.
    Το νησι που λατρεψα μετα την κερκυρα ειναι οι παξοι.οι ομορφιες του ειναι απιστευτες, και θα προτεινα σε ολους να το επισκεφτουν(μετα την κερκυρα φυσικα!!)
    etsiaplakelly
    31.01.2008, 16:18
    Κρητη...το νησι των κουζουλων (τρελων)....ειναι το νησι μου ο τοπος μου.....αγαπητη Διονυσια αυτο θα γινεται σε αυτο το ποστ? ο καθενας το νησι του....και εστω οτι γινεται....(καλα πανικος θα γινει)....Γιατι ομως ο τιτλος λεει Κεφαλλονια....τι μας λες? θα γραψω εγω για την Κρητη σε ποστ με τιτλο ΚΕφαλλονια? εγωιστικο....η μου φαινεται???
    dionysia7
    31.01.2008, 19:14
    Παράθεση:

    Το μέλος etsiaplakelly στις 31-01-2008 στις 16:18 έγραψε...

    Κρητη...το νησι των κουζουλων (τρελων)....ειναι το νησι μου ο τοπος μου.....αγαπητη Διονυσια αυτο θα γινεται σε αυτο το ποστ? ο καθενας το νησι του....και εστω οτι γινεται....(καλα πανικος θα γινει)....Γιατι ομως ο τιτλος λεει Κεφαλλονια....τι μας λες? θα γραψω εγω για την Κρητη σε ποστ με τιτλο ΚΕφαλλονια? εγωιστικο....η μου φαινεται???



    Δεν ξερω πως μου ρθε....Απλα εγραψα το ονομα του νησιου μου...Γιατι εγωιστικο δεν καταλαβαινω!! Αλλα οκ...Αν ειναι ρε παιδι μου τοσο "κακο" να τ αλλαξω!!
    etsiaplakelly
    31.01.2008, 20:44
    ελα τωρα...ολοι γνωριζουμε τον καταλυτικο ρολο ενος τιτλου..αν ο αλλος μπει σε ενοτητα με τιτλο "κεφαλλονια" και δει μεσα εκατο αναφερες σε διαφορα νησια, φευγοντας ποιο νησι θα του μεινει στα μυαλο?????? Κεφαλλονια....προπαγανδιστικες σκοπιμοτητες για διαφημιση του νησιου σου.....λοιπον αυτα στη Κρητη δεν παιρνανε....!!!!!
    dionysia7
    31.01.2008, 22:48
    Xαχαχαχα..... Καταλαβες το σκοπο μου.....να φερω τουρισμο στην Κεφαλονια.....
    Paraskevikefalonia
    02.02.2008, 15:03
    Το μέρος που ζω.........Λέγετε Κεφαλονιά!!! Το νησί με τα απίστευτα καταπράσινα βουνά μαγευτικές παραλίες με καταγάλανα νερά… Έχει καλή νυχτερινή ζωή και .. είναι το ιδανικό νησί για ηρεμία και γαλήνη !!
    etsiaplakelly
    02.02.2008, 15:23
    Δεν θα το αντεξω αυτο!!!!!! Συνεννοηθηκαν οι Κεφαλλονιτες να διαφημισουν το νησι τους???? ε???? ο τοπος μου...η Κεφαλλονια!! Αλλος κανεις δεν γεννησε μονο η Μαριω το Γιαννη!!!!!! Που ειναι η Agnes-5 kai ο fearlessangel να ολοκληρωσουν τη προπαγανδα???





    Υ.Γ τα υπολοιπα μελη δεν εχουν τοπο καταγωγης?????? Θα μας φαει η Κεφαλλονια???
    dionysia7
    02.02.2008, 15:36
    Δεν ειναι μονο αυτα τα παιδια απο κεφαλονια εδω μεσα!! Με προκαλεις τωρα να βαλω ολους τους Κεφαλονιτες που ξερω ν απαντησουν!!

    ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΟ ΚΥΜΑ ΝΑ ΣΕ ΒΓΑΛΕΙ ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΙ. ΔΕΣ ΠΩΣ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΧΑΡΑΞΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΟΡΕΙΑ.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dionysia7 στις 02-02-2008 15:38 ]


    blackdragon
    02.02.2008, 15:53
    Κεφαλονιά Κεφαλονιά Κεφαλονιά Κεφαλονιά Κεφαλονιά !!!!!!!!!

    Κι εγώ από εκεί έχω ρίζες... Όποιος την επισκεφθεί μένει άναυδοςςςςς....

    Άσσος, Μύρτος, Φισκάρδο..... Μέρη μαγευτικά !!! Τα δικά σας μέρη;;
    etsiaplakelly
    02.02.2008, 15:57

    agnes-5
    02.02.2008, 20:39
    Αφού ήθελες τόσο πολύ να γράψω, θα γράψω και εγώ για το πανέμορφο νησί μου που λέγεται ΚΕΦΑΛΟΝΙΑnull. Είναι το πιο όμορφο νησί που ξέρω και δεν θα το άλλαζα με κανένα.



    ΥΓ. Όταν δω τν fearlessangel θα του πω να γράψει και αυτος τπτ.

    Conspiratus
    02.02.2008, 22:58
    Επειδη πεθαναμε απο την πολυ Κεγαλονια και ολα τα αλλα νησια...εγω λεω πω για τον τοπο που μενω και δεν εχει θαλασσα...
    Πευκη και παλι Πευκη...ολη την μεχρι τωρα ζωη μου εδω την περασα...οσο να ναι...ειναι μεσα στην καρδια μου!
    Stroumfita456
    03.02.2008, 13:50
    Τωρα αν πω εγω ΤΡΙΠΟΛΗ θα χαλασω ολο το σκηνικο ε???
    dionysia7
    03.02.2008, 14:52
    Χαχαχαχα......
    Οχι Στρουμφιτα παιδι μου.....Δε χαλας τιποτα.....
    Ο σκοπος αυτου του τοπικ ηταν και ειναι να γραψει ο καθενας ο,τι θελει για τον τοπο του!!
    Εεεε, οι μικρες αντιπαλοτητες παντα ειναι στο προγραμμα......
    etsiaplakelly
    03.02.2008, 15:00
    Παράθεση:

    Το μέλος dionysia7 στις 03-02-2008 στις 14:52 έγραψε...

    Χαχαχαχα......
    Οχι Στρουμφιτα παιδι μου.....Δε χαλας τιποτα.....
    Ο σκοπος αυτου του τοπικ ηταν και ειναι να γραψει ο καθενας ο,τι θελει για τον τοπο του!!
    Εεεε, οι μικρες αντιπαλοτητες παντα ειναι στο προγραμμα......



    Nαι ναι! Ακριβως αυτος ηταν ο σκοπος! Ασχετα που επεσαν ολοι οι Κεφαλλονιτες να μας φανε!! Ενα μονο θα πω: ο αρχικος τιτλος του τοπικ ηταν "ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑ"...

    τα συμπερασματα δικα σας..
    dionysia7
    03.02.2008, 15:55
    Παράθεση:

    Το μέλος etsiaplakelly στις 03-02-2008 στις 15:00 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος dionysia7 στις 03-02-2008 στις 14:52 έγραψε...

    Χαχαχαχα......
    Οχι Στρουμφιτα παιδι μου.....Δε χαλας τιποτα.....
    Ο σκοπος αυτου του τοπικ ηταν και ειναι να γραψει ο καθενας ο,τι θελει για τον τοπο του!!
    Εεεε, οι μικρες αντιπαλοτητες παντα ειναι στο προγραμμα......



    Nαι ναι! Ακριβως αυτος ηταν ο σκοπος! Ασχετα που επεσαν ολοι οι Κεφαλλονιτες να μας φανε!! Ενα μονο θα πω: ο αρχικος τιτλος του τοπικ ηταν "ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑ"...

    τα συμπερασματα δικα σας..





    Αααααα ελεος ρε παιδια!! ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ με ενα λ!! Η ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑ θελει 2!!! Ελεος!!
    Αλλα και τι μ αυτο ρε συ Κελυ;; Δεν ηθελες να τ αλλαξω;; εεε τ αλλαξα!!! Οι σποντες και τα καρφια γιατι συνεχιζουν να πεφτουν;;
    (Στο κατω-κατω οποιος δεν θελει δεν γραφει!!!)
    (Χωρις να θελω να προσβαλλω κανεναν!!)
    mariza18
    03.02.2008, 18:34
    Παράθεση:

    Το μέλος etsiaplakelly στις 02-02-2008 στις 15:57 έγραψε...






    εγώ ψηφίζω το νησί σου πάντως σαν τη Κρήτη κανένα νησί!!!!!
    etsiaplakelly
    03.02.2008, 18:49
    Παράθεση:

    Το μέλος mariza18 στις 03-02-2008 στις 18:34 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος etsiaplakelly στις 02-02-2008 στις 15:57 έγραψε...






    εγώ ψηφίζω το νησί σου πάντως σαν τη Κρήτη κανένα νησί!!!!!




    ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωω...υπαρχει δικαιοσυνη τελικα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    panoulis17
    03.02.2008, 19:27
    kai ego tha grapso gia to nhsi mou,einai to nhsi dipla sthn kefallonia,to panemorfo lhksouri,tou dhmou palikh,hliolousto,me kataplhktikh thea(oxi san to argostoli).einai ena meros me diashmous anthropous ton grammaton kai ksexorizei apo thn kefalonia se pollous tomeis opos o politismos.epishs ginontai anafores ston dhmo palikhs kai sthn iliada tou omhrou.........kataplhktikh perioxh,episkefteite thn..............xaxaxaxa!!

    MAKRIA APO TO ARGOSTOLI!!XAXAXA!