ελληνική μουσική
    862 online   ·  210.851 μέλη

    Παρτιτουρα απο σειρα Autorgan?????

    alafras
    30.03.2008, 18:25
    Εχει κανεις το βιβλιο Αutorgan 4 (Ηταν ροζ οταν το χρησιμοποιουσα!). Ψαχνω το τελευταιο κομματι του βιβλιου. Νομιζω το ονομαζουνε Discoclassic ΙΙ . H kapvw etsi. Eiναι γνωστο το κομματι
    Rudess
    30.03.2008, 19:52
    Φίλε νομίζω πως το έχω αλλά δεν ξέρω πως να στο στείλω.Αλήθεια γιατι το θές?
    ma-gi
    30.03.2008, 20:22
    Είναι μια παραλλαγή του Fϋr Elise, το έχω στειλε ΠΜ.
    Αλλά πραγματικά από περιέργεια τι το θες?
    Rudess
    30.03.2008, 20:36
    Νομίζω υπήρχε και Discoclassic 1 σε προηγούμενο βιβλίο και εκεινο το ίδιο θέμα πρέπει να ειχε.Πάνε κάτι χρόνια δεν θυμάμαι.........
    ma-gi
    30.03.2008, 20:51
    Παράθεση:

    Το μέλος Rudess στις 30-03-2008 στις 20:36 έγραψε...

    Νομίζω υπήρχε και Discoclassic 1 σε προηγούμενο βιβλίο και εκεινο το ίδιο θέμα πρέπει να ειχε.Πάνε κάτι χρόνια δεν θυμάμαι.........



    Έχεις δίκιο το Ι ήταν το fur elise και είναι στο πρώτο τεύχος, το ΙΙ είναι παραλλαγή της Carmen! Αλλά όντως έχουν περάσει τόσα χρόνια από τότε και έχουμε σταματήσει και να τα διδάσκουμε πλέον! Αχ βρε alafra που τα θυμήθηκες? Τέλος των πάντων τα έχω και τα δύο περιμένω ΠΜ.


    incomplete_angel
    30.03.2008, 21:01
    Μπορεί κανείς να το ανεβάσει στο rapidshare?
    Rudess
    30.03.2008, 21:03
    Αλήθεια τι βιβλία διδάσκονται τώρα?
    Νόμιζα ότι δεν ήταν δα και τόοοσο παλιά.
    alafras
    31.03.2008, 02:55
    Το ψαχνω γιατι θελω να δω πως παει το κομματι σε ενα σημειο του.
    Δεν ξερω αν εχετε καταλαβει ποιο κομματι ψαχνω ακριβως. Αλλα νομιζω ειναι αυτο απο την οπερα της Αυστριας που παιζει στο τελος και τα σπανε ολοι!!
    Οποιος το εχει spid_x@yahoo.gr
    ευχαριστω.
    ma-gi
    31.03.2008, 10:25
    Discoclassic I&II


    Σαν βιβλία υπάρχουν ακόμα, αλλά συνήθως κάνουμε μόνο το 1ο τεύχος και μετά ξεκινάνε Bach, Czerny και κομμάτια με πεταλιέρα.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ma-gi στις 31-03-2008 10:29 ]




    [.... απο την οπερα της Αυστριας που παιζει στο τελος και τα σπανε ολοι!!....]

    Αν κατάλαβα σωστά εννοείς από την
    Link
    " TARGET="_blank">Πρωτοχρονιάτικη Συναυλία το οποίο είναι Johann Strauss - Radetzky March

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ma-gi στις 31-03-2008 17:10 ]


    alafras
    31.03.2008, 20:24
    Ευχαριστω πολυ οσους βοηθησαν.
    ma-gi μιλας για μαθηματα αρμονιου ή πιανου?
    Rudess
    01.04.2008, 00:11
    Πωπω αυτούς τους κλασσικούς ποτέ δεν τους συμπάθησα στο αρμόνιο .Όσο για πεταλιέρα ούτε που είδα ποτέ μου στα μαθήματα.
    ma-gi
    01.04.2008, 20:09
    Είμαι της κλασσικής σχολής τι να κάνω τώρα?????
    Αν δεν ακούσω ένα Bach την ημέρα κάτι παθαίνω!!!!!

    Πάντως για να ξεκαθαρίσω τα πράγματα και να μην δημιουργούνται παρεξηγήσεις, στα περισσότερα ωδεία υπάρχουν διαφορετικά τμήματα για κλασσικό ή μοντέρνο αρμόνιο, οπότε διαλέγεις και παίρνεις!

    Rudess
    02.04.2008, 20:04
    Θα γελάσω πάλι σ αυτό πικρά γιατί σε μας αυτά εννοώ στο Δ.Ωδείο είναι πολύ ωραία για αληθινά.Απ όσο ξέρω βέβαια.
    ma-gi
    04.04.2008, 12:05
    Έχουμε ξεφύγει από το θέμα, αλλά φού λύσαμε το πρόβλημα του alafra θεορώ πως δεν πειράζει,

    Παράθεση:

    Το μέλος Rudess στις 02-04-2008 στις 20:04 έγραψε...

    Θα γελάσω πάλι σ αυτό πικρά γιατί σε μας αυτά εννοώ στο Δ.Ωδείο είναι πολύ ωραία για αληθινά.Απ όσο ξέρω βέβαια.



    Αυτό τώρα το λες για καλό ή για κακό γιατί με μπέρδεψες!
    Θα ήθελες να είχες δει πεταλιέρα και χαλιέσαι που δεν την είδες?
    Rudess
    04.04.2008, 14:14
    Θέλω να πώ πως θα ήθελα να είχα διδαχθεί σύγχρονο αρμόνιο και τις λειτουργίες του.Τους μεγάλους κλασσικούς συνθέτες τους έχω συνδιάσει με το πιάνο(το οποίο μ αρεσει και αυτό αλλά λιγότερο).Τέλος είμαι παραπονεμένος γιατί έκανα 6,5 κοντά 7 χρόνια αλλά όχι με τον σωστό τρόπο και εξοπλισμό τουλάχιστον(εδώ κολλάει η πεταλιέρα.)

    Ελπιζω τα πράγματα να έχουν αλλάξει τώρα,προς το καλύτερο βέβαια.
    ma-gi
    04.04.2008, 15:04
    Φιλε Rudess τον εξοπλισμό θα τον βρεις σε ελάχιστα Ωδεία, και τα κουμπάκια δεν θα στα διδάξει κανείς όλα γιατι οι επιλογές που έχεις σε ένα keyboard (υποθέτω ότι αυτο σε ενδιαφέρει) είναι άπειρες ώστε και να ήθελε κάποιος να στα δείξει θα ήταν πολύ δύσκολο. Ο καλύτερος τρόπος είναι να αγοράσεις το όργανο που σου αρέσει και να αρχίσεις να πειραματίζεσαι και να ψάχνεις μόνος σου τι κάνει το κάθε κουμπάκι, όρεξη να έχεις και όλα γίνονται!!

    VaSOolA
    05.04.2008, 17:55
    εγω ειμαι στην autorgan 3......του χρονου που θα παρω και το 4 πολυ ευχαριστως να στο δωσω