ελληνική μουσική
    878 online   ·  210.851 μέλη

    Ωραία μέρη για τις εξόδους μας ...

    rompa
    30.03.2008, 19:16
    Σκέφτηκα ότι θα ήταν χρήσιμο να προτείνουμε μέρη που έχουμε πάει και έχουμε περάσει καλά - είτε για καφέ, είτε για ποτό , είτε για φαγητό .

    Να ξεκινήσω εγώ προτείνοντας την καφετέρια " Όστρια " στα Εξάρχεια
    το ειστιατόριο Tike στην Κηφισιά όπου θα φάτε του σκασμού
    και για ποτάκι Σκουφάκι στο Κολωνάκι

    Sweet-Killer
    31.03.2008, 16:54
    Πάρα πολύ ωραίο θέμα!!! Να μαθαίνουμε κι εμείς που δεν ξέρουμε και πολλά...
    Για καφέ λοιπόν προτείνω την καφετέρια Alea[ στο Αιγάλεω και για φαγητό την ταβέρνα Λαδόκολλα και την Πίτα του παππού που υπάρχουν σε πολλά μέρη, εγώ προσωπικά πήγα στο Παγκράτι και στη Ν.Φιλαδέλφεια αντίστοιχα. Επίσης, το κινέζικο Far East στις αρχές της Σταδίου. Αν πάντως δεν έχετε ξαναφάει κινέζικο, πάτε κάπου πιο χαλαρά για πρώτη φορά, εγώ όταν πήγα δεν είχα ξαναφάει και έπεσα ολίγον στα βαθιά...
    punkster
    31.03.2008, 18:07
    Για υπεροχα γερμανικα λουκανικα και κ-α-τ-α-π-λ-η-κ-τ-ι-κ-ο κοτσι και για προσβαση στις καλυτερες μπυρες του κοσμου, ενα ειναι το μερος: Beer Academy!
    Για επισης υπεροχο φαγητο και τεραστιες μεριδες σε πολυ καλες τιμες προτεινω τη μοναδικη ταβερνα Μαιστραλι στο Λουτρακι!
    Τι αλλο???
    Χμμμ....
    Για ποτακι προτεινω Τιθωρα στα Ανω Πατησια (βαζει ωραια μουσικη), ή αν ειναι χειμωνας το Ρακομελιο στο Ν.Ηρακλειο για ρακομελα!
    Α, ναι! Επισης ωραιο μερος για ποτακι και ροκ καταστασεις ειναι το Blueprint στο Μαρουσι!


    rompa
    01.04.2008, 09:44
    Παράθεση:
    αν ειναι χειμωνας το Ρακομελιο στο Ν.Ηρακλειο για ρακομελα


    Moυ ακούγεται πολυ καλό αυτό
    Για ρακόμελα επίσης μπορείς να πας και στο Θησείο . Οι Μορφές είναι ωραίο μαγαζάκι που σερβίρει ρακόμελα αλλά και τα υπόλοιπα τριγύρω .
    rompa
    05.04.2008, 10:48
    Playhouse καφετέρια στα Εξάρχεια με επιτραπέζια παιχνίδια και ειδικά διαμορφωμένα τραπεζάκια . Τεράστια η ποικιλία σε επιτραπέζια και μαζεύει πάρα πολύ κόσμο