ελληνική μουσική
    677 online   ·  210.857 μέλη

    Γιάννης Νικολάου - Δισκοπαρουσίαση στο Αθηναίων Πολιτεία

    Deos
    01.04.2008, 22:23
    Χτες 31 Μαρτίου έγινε η επίσημη παρουσίαση του νέου προσωπικού δίσκου του Γιάννη Νικολάου "Δε φταίω εγώ που μεγαλώνω", που κυκλοφορεί από τη LYRA. Σε ένα όμορφο και οικείο χώρο, στο "Δέος" (!!), τρίτο επίπεδο του Αθηναίων Πολιτεία στο Θησείο, συγκεντρώθηκαν παλιοί και νέοι φίλοι για να γιορτάσουν τα 20 χρόνια του Γιάννη Νικολάου στο τραγούδι. Ο νέος δίσκος περιλαμβάνει 14 τραγούδια, 4 καινούρια και 10 διασκευές, μεταξύ των οποίων του Αυγούστου Η Φωτιά, Δε Φταίω Εγώ Που Μεγαλώνω (συμμετοχή Πάνου Κατσιμίχα), Ίχνος, Ανησυχώ, Τ'Άγρια Πουλιά, ενώ την ερμηνεία στο Νύχτα Γλυκιά Καλοκαιριού μοιράζονται από κοινού Γιάννης Νικολάου & Παντελής Θαλασσινός.



    Αν και ο κόσμος ήταν αρκετός, παρέα με τη sunnybeach καταφέραμε και διακρίναμε το Γιάννη Γιοκαρίνη, τον Παντελή Θαλασσινό (που μας τραγούδησε), το Σωτήρη Καραούλια (μπασίστα των 2002 GR), το στιχουργό Μιχάλη Αβατάγγελο, τον τραγουδοποιό Σταμάτη Μεσημέρη, τον Οδυσσέα Τσάκαλο (drummer των Φατμέ), τον τραγουδιστή Κώστα Μάντζιο, την τραγουδίστρια Αγνή, το Γιώργο Ντρες (Domenica) και πολλούς ραδιοφωνικούς παραγωγούς και δημοσιογράφους ανάμεσα στους οποίους οι Θ. Ρακιντζής, Π. Δραγουμάνος, Γ. Λεκάκης, Γ. Μουχταρίδης , Δ. Κανελλόπουλος , Φ. Βασιλάκη.
    Η βραδυά και η παρουσίαση των τραγουδιών στέφθηκαν με επιτυχία, με το Γιάννη Νικολάου πάντα χαμογελάστο κι ευδιάθετο σαν να είχε οργανωθεί ένα πάρτυ για φίλους σε σπίτι.



    Στην παρέα επίσης ήταν ο Orfeus και η alena, ενώ πολλά συγχαρητήρια αξίζουν στη marylin που συνέβαλε ποικιλοτρόπως στη σωστή διεκπεραίωση και την αποκλειστική οργάνωση της βραδυάς!

    Φωτογραφίες έρχονται πολύ σύντομα!





    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Deos στις 02-04-2008 00:01 ]


    marylin
    01.04.2008, 23:59
    Ήταν πραγματικά πολύ ωραία και πιστεύω ότι έμειναν όλοι ευχαριστημένοι!



    Σας ευχαριστούμε πολύ που μας τιμήσατε και ιδιαίτερα τη γλυκούλα sunnybeach για την πολύτιμη βοήθειά της!


    Deos
    02.04.2008, 00:39

    Ο Γιάννης Νικολάου επί το έργον με τον ενορχηστρωτή του δίσκου Τάσο Ζαφειρίου



    Λαθρεπιβάτες!




    Αγνή και Παντελής Θαλασσινός




    Σωτήρης Καραούλιας (2002 GR) με τον Μιχάλη Αβατάγγελο (στα αριστερά), στιχουργό του Δεν Είσαι Έρωτας Εσύ.




    O Orfeus με το Γιάννη Γιοκαρίνη




    Μαζί με το Γιάννη Νικολάου, μετά το τέλος της παρουσίασης




    Με την τραγουδίστρια Μάρα Ρέπα, η οποία συμμετέχει φωνητικά στο δίσκο


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Deos στις 02-04-2008 01:38 ]


    Orfeus
    02.04.2008, 00:50
    Ήταν πολύ όμορφη βραδιά, αλλά φωτογραφίες δεν βλέπω!!!!


    Orfeus
    02.04.2008, 01:47
    ....βλέπω!!!!!


    alena
    02.04.2008, 10:40
    Όμορφα ήταν.
    Και ο οικοδεσπότης της βραδιάς ιδιαιτέρως χαμογελαστός και ευγενικός.

    Υ.Γ. να ζητήσω και μια συγγνώμη από τη sunny που έφυγα βιαστικά μετά την παρουσίαση, χωρίς να καληνυχτίσω!
    μα πού εξαφανίστηκες και συ βρε πουλάκι μου?????
    marylin
    02.04.2008, 16:29
    Γειτονάκι μου ο Γιάννης μου είπε να σου μεταφέρω ότι χάρηκε πολύ που γνωριστήκατε, σ' ευχαριστεί πολύ και μου είπε επίσης ότι είσαι ένα γλυκό κι ευγενικό παιδί!

    Για τις εντυπώσεις του δεν είχα καμία αμφιβολία!!!!!!!!!!!


    Deos
    02.04.2008, 16:42
    Ευχαριστώ πολύ γειτονάκι μου!
    Τα χαιρετίσματά μου!
    dres
    02.04.2008, 21:42
    Ευχαριστουμε τον Γιαννη για την ομορφη βραδια που μας χαρισε!!
    ilio
    03.04.2008, 11:48
    Ευχαριστούμε γείτονα και sunnybeach για το ρεπορτάζ και τις όμορφες φώτο

    Επίσης,πολλά μπράβο στην Μαιρούλα για την διοργάνωση
    Καλή συνέχεια στον Γιάννη Νικολάου λοιπόν!!
    marylin
    03.04.2008, 15:31
    Γιώργο και Ερατούλα μας, ευχαριστούμε πολύ!

    Καλή συνέχεια βεβαίως στους ΠΛΟΕΣ και πολλές ευχές για τα γενέθλιά του που είναι σήμερα!!!!!


    Σας στέλνει την αγάπη του!
    ilio
    04.04.2008, 12:04
    Ω!!!Χρόνια του πολλά!!!Καθυστερημένα βέβαια αλλά
    δεν πειράζει ε??Πολύχρωμος !!!