ελληνική μουσική
    990 online   ·  210.857 μέλη

    Τυφλές ελπίδες...θα κερδίσω όλες μου τις βάρδιες μέχρι το τέλος του έτους;;

    KIT_KAT
    10.04.2008, 08:23
    Ρε παιδιά,

    έχω εδώ ένα συνάδελφο που λέει πως το "Τυφλές Ελπίδες" το πρωτοείπε η Ρένα Κουμιώτη

    Επιμένει κιόλας, και λέει πως ΣΙΓΟΥΡΑ το έχει σε mp3...

    Υπάρχει περίπτωση να είμαι τόοοοοοοοσο πλανεμένη;; Πείτε μου γιατί παίζεται καλό στοίχημα...

    Εγώ στο google πάντως δε βρήκα τίποτα... Ό,τι ήξερα, Θαλασσινός, Κανά, Κότσιρας, και γράφτηκε πρόσφατα.
    jorge
    10.04.2008, 10:19
    Στοίχημα πως το μπλέκει με το "Πρώτη Φορά"
    melkat06
    10.04.2008, 10:21
    Το τραγούδι είναι γραμμένο από τον Πέτρο Δουρδουμπάκη
    και η πρώτη εκτέλεση ήταν από την Μελίνα Κανά.
    Έπειτα ακολούθησαν Θαλασσινός, Κότσιρας και όλοι οι υπόλοιποι....
    Αυτές ήταν οι τρεις πρώτες εκτελέσεις.
    Καλημέρα...
    kwstasagas
    10.04.2008, 16:59
    ΚΙΤ - ΚΑΤ ..... Συγχαρητήρια, το κέρδισες το στοίχημα. Σε καλή μεριά [αν, φυσικά, πρόκειται για στοίχημα με λεφτά]

    melkat06 ..... Μπράβο σου που ανέφερες τον δημιουργό αυτού του ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΥ τραγουδιού, τον ΠΕΤΡΟ ΔΟΥΡΔΟΥΜΠΑΚΗ [έχει γράψει και τη μουσική και τους στίχους]. Βλέπετε, παρόλο που ο πολύς κόσμος ξέρει ότι το τραγούδι το έχει τραγουδήσει η Μελίνα Κανά ή ο Γιάννης Κότσιρας, δεν γνωρίζει ποιος είναι ο δημηιουργός του. Κι όμως, ο δημιουργός του είναι ένας ταλαντούχος υπερ - ευαίσθητος τραγουδοποιός που έχει τη - σπάνια στις μέρες μας - ικανότητα να γράφει υπέροχες στέρεες μελωδίες, γεμάτες ευγένεια, πατώντας με τον καλύτερο τρόπο στα μονοπάτια του λαϊκού μας τραγουδιού. Κι επειδή είμαι θαυμαστής του κ. Δουρδουμπάκη ...... ως εκεί που δεν πάει άλλο, τού άνοιξα και ιδιαίτερο ιδιαίτερο topic εδώ στο Music Heaven στη θεματική ενότητα "Δημιουργοί" ........
    kithara-woman
    10.04.2008, 23:11
    Φοβερό κομμάτι!Με κάλυψε η melkat06.Ετσι ακριβώς.Πρώτη εκτέλεση Μ.Κανά οι υπόλοιπες μεταγενέστερες,ο Κότσιρας στο live cd του,και ο Θαλασσινός το είπε πολύ όμορφα,με πιάνο.Ο Δουρδουμπάκης έχει γράψει ωραία τραγούδια.