ελληνική μουσική
    674 online   ·  210.857 μέλη

    Ο Γιάννης Πάριος δισκογραφικά και πάλι κοντά μας...

    sillia
    12.04.2008, 03:57
    Καινούργια δουλειά του Γιάννη Πάριου με τίτλο "ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΜΕΤΑ"μας έρχεται και όλοι περιμένουμε να ακούσουμε τι έχει να μας πει μέσα από την δουλειά αυτή, που ακόμα δεν ξέρουμε(εγώ ακόμα όχι) και ποιός έχει γράψει στίχους και μουσική...
    Οπως και ο ίδιος έχει πει, τα καλύτερα τραγούδια του τα έχει πει σε χρονικές περιόδους, που δεν πάνε και τόσο καλά τα "μέσα" του...
    Απ όσα γνωρίζουμε ενας καινούργιος έρωτας τον κάνει ευτυχισμένο αυτήν την περίοδο, και ας ελπίσουμε όλοι να μην είχε κακή επιρροή ...και το ρίξουμε στο τσιφτετέλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    χιχιχιχιχιχιιιιι....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 12-04-2008 03:59 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 15-04-2008 22:17 ]


    sillia
    13.04.2008, 13:21
    Oι πληροφορίες λένε πως σε αυτή την δουλειά έχουν η" οικογένεια" βάλει χεράκι σε στίχους και μουσική.....
    θα δείξει......
    VOICETEACHER
    13.04.2008, 17:37
    Καλοs ο Παριοs στα νιατα του.Οχι τωρα που ακουγεται η μασελλα.......
    fotini19
    13.04.2008, 23:00
    Παράθεση:

    Το μέλος VOICETEACHER στις 13-04-2008 στις 17:37 έγραψε...

    Καλοs ο Παριοs στα νιατα του.Οχι τωρα που ακουγεται η μασελλα.......




    Συμφωνώ απόλυτα! Πάνε οι εποχές που ο Πάριος ζωγράφιζε με τη φωνή του.
    Να τον ακους να λέει ''το καναρίνι'' ή το ''σαν τα πουλιά σκορπίσανε'' ....αχ άλλες εποχές...



    ζωή είναι μάτια μου, ζωή θα περάσει...


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fotini19 στις 13-04-2008 23:04 ]


    sillia
    14.04.2008, 12:12
    Μετά από ένα που κυκλοφόρησε παιδιά και το άκουσα
    συμφωνώ μαζί σας!!!!
    Ο καλλιτεχνης που σέβεται τον εαυτό του όταν δεν έχει να δώσει ξεκουράζεται!!!
    Το άσμα που άκουσα είναι το σουξε"¨ΤΟ ΠΟΥΛΑΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.....πόσο δεν μας λέει!!!
    Εχω την αίσθηση ότι αυτό το cd δεν θα είναι στη συλλογή μου(((

    Υ.Γ Και τα λέω εγώ που άνοιγα ματάκια και τα έκλεινα με τα τραγούδια του!!!!!!! τώρα
    pokopik
    14.04.2008, 18:58
    Παράθεση:

    Το μέλος fotini19 στις 13-04-2008 στις 23:00 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος VOICETEACHER στις 13-04-2008 στις 17:37 έγραψε...

    Καλοs ο Παριοs στα νιατα του.Οχι τωρα που ακουγεται η μασελλα.......




    Συμφωνώ απόλυτα! Πάνε οι εποχές που ο Πάριος ζωγράφιζε με τη φωνή του.
    Να τον ακους να λέει ''το καναρίνι'' ή το ''σαν τα πουλιά σκορπίσανε'' ....αχ άλλες εποχές...




    ζωή είναι μάτια μου, ζωή θα περάσει...


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fotini19 στις 13-04-2008 23:04 ]





    Ή το "Σαν την πικροδαφνη" ,το "Καπου στα πετραλωνα" (τ'αδικημενα του ασματα..)
    Εκτος απο την μασελα του,μ'ενοχλει πλεον και το ξεχειλωμενο του βιμπρατο!
    καλα το ρεπερτοριο του,τα τελευταια 15 χρονια ειναι αθλιο (με εξαιρεση '"η μοναξια μεσα απ τα ματια μου")
    mariachi
    15.04.2008, 00:06
    Αν εξαιρέσουμε κάποιες ατυχείς δισκογραφικές του επιλογές-κατ'εμέ-τα τελευταία δέκα χρόνια,ο Πάριος αποτελεί αναμφισβήτητα έναν από τους 5 καλύτερους Έλληνες τραγουδιστές των τελευταίων 35 χρόνων.Μια ανεπανάληπτη φωνή

    ''Η ζωή είναι ωραία αν τη ζείς''

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mariachi στις 15-04-2008 00:06 ]


    sillia
    15.04.2008, 01:44
    Οταν ένας Γιάννης Πάριος στις 4 τελευταίες κυκλοφορίες του, μας έδωσε 3-4 συμπαθητικά τραγούδια, για μας που τον αγαπήσαμε και τον αγαπάμε είναι μια πίκρα!!!!
    Σαφώς και ο Πάριος είναι μια μεγάλη αξία στον μουσικό μας χώρο ...κανείς δεν το αμφισβητεί αυτό!!!!Μας στενοχωρεί όμως το γεγονός πως μετά από έναν μήνα, κά8ε δουλειάς του, τα τραγούδια του τα ξεχνάμε(μιλάω για τις τελευταίες δουλειές του)ενώ αντιθέτως μας ενδιαφέρει πάρα μα πάρα πολύ αν επιτέλους βρήκε το ταίρι του!!!!!!!!!
    Παραμονή σήμερα, του "που πάμε μετά" και βλέπουμε, μάλλον ακούμε τι μας έχει στείλει κι αυτή την φορά!!!
    Φιλάκια του στέλνουμε ....

    Βάλτε στόχο το φεγγάρι... έστω και αν δεν τον πετύχετε, τουλάχιστον θα βρεθείτε ανάμεσα στ' αστέρια...Πατάμε στέρεα στη γη, κοιτώντας ΨΗΛΑ...http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 15-04-2008 22:20 ]


    ISILINDIR
    15.04.2008, 11:37
    ΝΑΙ!!! ΝΑΙ!!! Επιτέλους ξανά κοντά μας ο τραγουδιστής του "αγνού" έρωτα!!!! Αααααααααχ Ρούλα....
    VOICETEACHER
    15.04.2008, 12:44
    Ασε που δεν τον χωνευω ,γιατι ειναι πολυ..γυναικαs.....
    sillia
    15.04.2008, 13:28
    Δεν τον κρίνουμε σαφώς για τις επιλογές του τις ερωτικές όμως έχει μια βάση αυτό που λέει η voiceteacher με την ένοια οτι....δεν μπορείς να υμνείς τον αγνό πραγματικό έρωτα στη μουσική σκηνή και όταν κατεβαίνεις απο αυτήν να μας λες άσματα γαβ γαβ.....

    Kinezes_trexoun_gimnes
    15.04.2008, 13:40
    Παράθεση:

    Το μέλος VOICETEACHER στις 15-04-2008 στις 12:44 έγραψε...

    Ασε που δεν τον χωνευω ,γιατι ειναι πολυ..γυναικαs.....


    Να υποθέσω ότι σας την έπεσε....
    sillia
    15.04.2008, 14:52
    Μετά την Αλεξάντρα που ξέρεις!!! Κάποια στιγμή έτσι που το πάει .... θα έρθει και η σειρά μας!!!!!!!
    Κι εγώ θα ενδώσω παιδιά !!!!!!!!!!!!!
    Μην πείτε ότα δεν σας το είπα χιχιχιχιχιιχιιχι
    VOICETEACHER
    15.04.2008, 16:13
    Οχι βεβαια,αλλα εχω ακουσει απο τουs ανθρωπουs του χωρου ,πολλα.Αν μoυ την επεφτε παντωs ποτε(αν και ειναι πιπινοκυνηγοs) ουτε με σφαιρεs.......
    mariachi
    15.04.2008, 16:47
    Παράθεση:

    Το μέλος VOICETEACHER στις 15-04-2008 στις 12:44 έγραψε...

    Ασε που δεν τον χωνευω ,γιατι ειναι πολυ..γυναικαs.....



    Και πού είναι το πρόβλημα??Πολύ καλό γι'αυτόν.Προνόμιο είναι,όχι αρνητικό...
    jorge
    15.04.2008, 21:13
    Σίγουρα λέγεται έτσι ο νέος δίσκος;

    Γιατί οι πληροφορίες μου λένε πως το εξώφυλλο είναι το παρακάτω:



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 15-04-2008 21:14 ]


    επισυναπτόμενα: parios.jpg 
    sillia
    15.04.2008, 22:14
    Εχεις δίκιο jorge .Την πληροφορία την είχα από το studio 2-3 μέρες πριν κυκλοφορήσει.Πριν λίγο μίλησα μαζί τους και επιβεβαίωσαν ΕΣΕΝΑ.Λυπάμαι ...να μάθω να μην βιάζομαι!!!!..... ελπίζω να υπάρχει στο cd του τουλάχιστον τραγούδι με αυτόν τον τίιτλο!!!!
    Θα διορθώσω αμέσως...
    Σ ευχαριστώ...


    sillia
    15.04.2008, 23:16
    «Που πάμε μετά..», το καινούριο album του Γιάννη Πάριου. Στο καινούριο του album την μουσική έχουν γράψει ο Χάρης Βαρθακούρης και ο Γιάννης Χριστοδουλόπουλος. Τους στίχους στα περισσότερα τραγούδια ο ίδιος Γιάννης Πάριος, σε 3 ο Νίκος Μωραϊτης, και σε ένα ο Χρήστος Κρετσόβαλης. Στο album υπάρχει και η συμμετοχή έκπληξη του Λάκη Λαζόπουλου στο τραγούδι «Αλλού η θάλασσα και αλλού το πλοίο». Το πρώτο single σε μουσική Γιάννη Χριστοδουλόπουλου και στίχους Νίκου Μωραΐτη, το «Το πουλάω το σπίτι», βρίσκεται ήδη στον αέρα των ραδιοφώνων της χώρας μας..!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Μάθαμε λοιπόν στιχουργούς και συνθέτες στό νέο cd του Γιάννη Πάριου!!!
    Ας του ευχηθούμε να πάει καλά, και να την χαρούμε κι αυτή όπως κάνουμε πάντα όταν μας στέλνει τραγούδια που αγγίζουν ψυχή!!!!
    επιμένω..... "το πουλάω το σπίτι" με αφήνει αδιάφορη!!!
    Ελπίζω στα υπόλοιπα...
    jorge
    16.04.2008, 01:46
    Δείτε και το www.yiannisparios.gr
    sillia
    16.04.2008, 02:10
    Ευχαριστούμε jorge
    Καταθέσαμε και εμείς την αγάπη μας!!!!!!!!!