ελληνική μουσική
    794 online   ·  210.857 μέλη

    Οι STOMP πάλι στην Ελλάδα !

    jorge
    15.04.2008, 15:12


    STO(M)P THE PRESS!
    ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ ΤΟΥ ΡΥΘΜΟΥ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ!

    1 έως 3 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
    Αθήνα - Θέατρο Λυκαβηττού

    8 έως 10 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
    Θεσσαλονίκη - Θέατρο Δάσους

    Οι STOMP δεν χρειάζονται πλέον συστάσεις. Γίνονται talk of the town κάθε φορά που επισκέπτονται τη χώρα μας και οι μέχρι σήμερα εμφανίσεις τους σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη έχουν σημειώσει ρεκορ προσέλευσης κοινού. Στην τελευταία τους επίσκεψή στην Ελλάδα το 2006, οι παραστάσεις τους πήραν παράταση λόγω μεγάλης ζήτησης και 30.000 θεατές έζησαν από κοντά την εμπειρία διασκέδασης που λέγεται STOMP.

    Οι STOMP αποτελούν πλέον παγκόσμιο φαινόμενο στο χώρο της show biz.

    Ο πηγαίος αυθορμητισμός και η ξέφρενη δημιουργικότητά τους, η λογική του ‘Παίξε μουσική με ό,τι βρεις μπροστά σου’, ενέπνευσε και καθιέρωσε έναν νέο τρόπο έκφρασης με φανατικούς οπαδούς σε ολόκληρο τον κόσμο. Οι STOMP είναι μια ομάδα μουσικών, χορευτών κι ηθοποιών με αστείρευτη ευρηματικότητα, ανεξάντλητη ενέργεια και ανατρεπτικό χιούμορ με γεύση βωβού κινηματογράφου. Όμως η επιτυχία τους δεν οφείλεται μόνο στο πρωτότυπο και μοναδικό concept του σόου. Όπως όσοι τους έχουν ήδη δει ξέρουν καλά, ο θεατής των STOMP δεν παραμένει θεατής για πολύ… Γίνεται συμμέτοχος, συμπρωταγωνιστής σ’ ένα ξέφρενο πάρτυ με βασιλιά το ΡΥΘΜΟ! «Χορέψτε με τη σκούπα σας, φλερτάρετε με την εφημερίδα σας, τραγουδήστε με το νεροχύτη σας, Ζήστε το!» είναι το σλόγκαν που έχει ξεσηκώσει τα τελευταία 20 χρόνια εκατομμύρια κόσμου και έχει καθιερώσει τους STOMP ως τη νούμερο 1 εμπειρία διαδραστικής διασκέδασης.

    Οι STOMP, το σόου-φαινόμενο των Luke Cresswell και Steve McNicholas, που γεννήθηκε το 1991 στο Brighton και έχει πλέο γίνει ένα από τα μεγαλύτερα blockbusters στον παγκόσμιο χάρτη της ψυχαγωγίας, επιστρέφουν στη χώρα μας τον Σεπτέμβριο, για έξι παραστάσεις σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη.

    Χρήσιμες Πληροφορίες:

    STOMP

    Αθήνα, Θέατρο Λυκαβηττού: 1, 2 & 3 Σεπτεμβρίου

    Θεσσαλονίκη, Θέατρο Δάσους: 8, 9 & 10 Σεπτεμβρίου



    Παραγωγή: MUSIC BOX PRODUCTIONS, www.musicboxproductions.gr

    Πληροφορίες: 210 6465000



    Εισιτήρια:

    Αγοράστε τώρα το εισιτήριά σας με έκπτωση 10 ευρώ.

    Οι τιμές ισχύουν για περιορισμένο αριθμό εισιτηρίων:

    Α Ζώνη (αριθμημένες θέσεις): 45 Ευρώ

    Β Ζώνη: 35 Ευρώ

    Γ Ζώνη: 25 Ευρώ



    Προπώληση:

    Virgin Megastores

    Village Cinemas
    sitzoune81
    15.04.2008, 19:15
    Τα ατομα ειναι ΘΕΟΙ !!!!!!!
    Τους εχω παρακολουθησει ηδη 2 φορες και ΕΝΝΟΕΙΤΕ θα ξαναπαω!!!
    ...αλλα παλι Σεπτεμβριο?!?!
    ας ειναι...!!!!!!

    sea_like_eyes
    15.04.2008, 20:53
    '' Όπως όσοι τους έχουν ήδη δει ξέρουν καλά, ο θεατής των STOMP δεν παραμένει θεατής για πολύ… Γίνεται συμμέτοχος, συμπρωταγωνιστής σ’ ένα ξέφρενο πάρτυ με βασιλιά το ΡΥΘΜΟ! ''

    Βασικα...και μονο που διαβασα το παραπανω μερος του κειμενου . . . ψήθηκα !Πραγματικα ομως , τι μπορει να εννοει ? Παλαμάκια , φωνες κι ετσι ? Πραγματικα ειμαι περιεργος !
    sitzoune81
    15.04.2008, 21:07
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 15-04-2008 στις 20:53 έγραψε...

    '' Όπως όσοι τους έχουν ήδη δει ξέρουν καλά, ο θεατής των STOMP δεν παραμένει θεατής για πολύ… Γίνεται συμμέτοχος, συμπρωταγωνιστής σ’ ένα ξέφρενο πάρτυ με βασιλιά το ΡΥΘΜΟ! ''

    Βασικα...και μονο που διαβασα το παραπανω μερος του κειμενου . . . ψήθηκα !Πραγματικα ομως , τι μπορει να εννοει ? Παλαμάκια , φωνες κι ετσι ? Πραγματικα ειμαι περιεργος !



    Φιλε μου sea, πραγματικα δεν εχεις ιδεα τι μπορει να συμβει και πως συμμετεχει καποιος...!!!!!!
    Ειδικα αν κατσεις καπου κοντα στη σκηνη!!!
    Οι τυποι παιζουν Μ Ο Υ Σ Ι Κ Η χωρις ουτε ενα ιχνος μελωδιας !!!!!
    Το καλυτερο μου!!! Αλλο που δεν θελω δηλαδη!!!
    Αφηνουν στον θεατη να ονειρευεται θεσπεσιες μελωδιες, μεσα απο το μελωδικο ρυθμο που βγαζουν τα χτυπηματα των νεροχυτων, των κουταλιων, της ξυστρας, μεχρι και απο το σφουγγαρι του μπανιου!!!!!!!!!! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΣΤ !!!!!!!!!

    Το αγαπημενο μου σημειο ειναι το τριψιμο της ξυλινης σκουπας που μου θυμιζει εντονα samples του ΘΕΟΥ Burial

    Εsea που ξερεις απο πολυ καλη ηλεκτρονικη μουσικη (οπως και απο καλο λαδι αλλωστε!!!! χεχεχε) θα με καταλαβεις και θα με θυμηθεις!!!!!!!

    Δες κι ενα -οχι και τοσο- αντιπροσωπευτικο βιντεακι...

    rompa
    15.04.2008, 22:00
    Τους είδα την προηγούμενη φορά που ήρθαν στην Ελλάδα και πραγματικά αξίζει!!!
    dimitrapan
    16.04.2008, 09:47
    Καταπληκτικοί πραγματικά τόσο μουσικά όσο και σκηνικά!

    Πήγα πέρσι και καλά να είμαστε θα ξαναπάω και φέτος! Όσοι δεν τους έχετε δει live, σας το συστήνω ανεπιφύλακτα.
    Katerina23
    23.04.2008, 21:08

    Σοβαρά έρχονται?????{#emotions_dlg.clap}

     

    ΤΕΛΕΙΑ......................................


    XeniaRodo
    24.04.2008, 16:50

    τους έχω δει 2 φορές και το συνιστώ ανεπιφύλακτα....


    barfly
    24.04.2008, 18:47

    {#emotions_dlg.clap}Είναι απίστευτοι!!!{#emotions_dlg.clap}


    Oceanborn
    25.04.2008, 16:22

    Πραγματικά καταπληκτικοί οι STOMP τους είχα δει την προηγούμενη φορά που ήταν στη Θεσ/νίκη. Το πρόγραμμά τους ήταν καταπληκτικό με πολλά χιουμοριστικά στοιχεία και πολύ εντυπωσιακό!!! Και φυσικά το ότι καταφέρνουν και κάνουν μουσική με καθημερινά χρηστικά αντικείμενα είναι κορυφαίο!!!!!

    Όσοι μπορούν να πάνε να μην το χάσουν, αξίζει με χίλια!!!! {#emotions_dlg.clap}

    Κρίμα που δεν μπορώ να ξαναπάω!!!!!{#emotions_dlg.sad}


    thaliey
    26.04.2008, 02:11

    egv den tous exo dei live pote alla polu tha ithela ap auta pou exo parakolouthisei...ta SPAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAANEEEEEEEEEEE k an mporeso n pao n tous do th pao....aksizei na t do to teleio dimiourgiko tou apotelesma k live...nomizo!!!!!!!!!!!


    spiridonas
    29.04.2008, 23:17

    gamatoi einai .tous exo dei treis fores sto theatro dasous

    kai tous eixa entopisei kapia xronia prin tous do apo  mia parousiasi pou eixe ginei gi autous stin tileorasi

    to mono provlimataki einai oti kai tis tesseris synolika fores ,eida to idio akrivos show.

    den nomizo na ksanapao kai fetos