ελληνική μουσική
    702 online   ·  210.851 μέλη

    Αν αγαπούσατε πολύ κάποιο άτομο...

    Liza32
    18.04.2008, 21:17
    θα τον αφήνατε για να παντρευτείτε κάποιον άλλο που σας υποδικνύουν οι δικοί σας ως καλύτερο; Και αν σας έβαζαν λόγια προκειμένου να τον αφήσετε, εσείς θα ακούγατε τους δικούς σας ή την καρδιά σας; Γενικά πιστεύετε ότι στα θέματα καρδιάς, πρέπει να ακούμε τους άλλους; Η ερώτηση μου αφορά όλους σας.
    Stroumfita456
    18.04.2008, 21:55
    Κοίτα Λίζα,κατά την γνώμη μου,έμεις αποφασίζουμε για την ζωή μας και κάνουμε τις επιλογές μας,ακόμα και αν τα αγαπημένα μας πρόσωπα τις θεωρούν λανθασμένες.....εγώ πάντως θα ακουγα την καρδιά μου και ας έκανα κια λάθος....
    kamelia8
    19.04.2008, 00:18
    Θα εξέταζα πρώτα γιατί οι γονείς μου θέλουν κάποιον άλλον. Μήπως αυτός που αγαπώ δεν αξίζει;
    Αν καταλάβαινα ότι έχουν δίκιο, θα το ξανασκεφτόμουν.
    Vanna
    19.04.2008, 00:30
    Εαν μου έβαζαν λόγια θα έπεφταν πολύ στα μάτια μου. Θα προσπαθούσα βέβαια να δω τα πράγματα και από την δική τους μεριά, μήπως έχουν κάποια δίκια κτλ. Βέβαια στο τέλος θα σκεφτόμουν τι θα με έκανε πραγματικά ευτυχισμένη. Γενικά θα επέλεγα με βάση μια σκέψη: εαν τελικά κάτι δεν πάει καλά, θέλω να κατηγορώ τον εαυτό μου για την επιλογή μου και όχι τους γονείς μου. Οπότε θα έκανα αυτό που θα μου έλεγε η καρδιά μου.
    Sokratis121974
    19.04.2008, 01:52
    Αγαπητη Λιζα θα εκφρασω απλα την γνωμη μου διοτι το θεμα νομιζω ειναι λιγο λεπτο. Αυτο που πιστευει η καρδια σου εισαι βεβαιη οτι ειναι το σωστο; Αν ναι νομιζω οτι θα πρεπει να την ακολουθησεις. Απο την αλλη και οι γονεις, γονεις ειναι δεν αλλαζει αυτο, ομως νομιζω πως απο την στιγμη που ο γονιος αρχιζει να πιεζει ενα παιδι (οχι παιδακι) να κανει αυτο που του λενε, και ποσο μαλλον σε ενα τοσο σημαντικο θεμα, η γνωμη μου ειναι οτι εχουν χασει το ρολο τους και κανουν καταχρηση εξουσιας. Προσωπικα το εχω ζησει αυτο σε ενα πολυ στενο μου προσωπο και τα πργματα δεν ηταν και πολυ ροδινα.
    Ομως νομιζω παλι οτι τιποτε δεν ειναι απολυτο. Και στην πρωτη περιπτωση δεν ειναι εξασφαλισμενο τιποτα. Απλα αν κανεις αυτο που η καρδια σου λεει, τουλαχιστον δεν θα τα ριχνεις σε κανενα!!! Τωρα σου εκανα την καρδια περιβολι εεε;;;
    Αν το καταφερα χιλια συγνωμη.
    Καλη τυχη
    Σωκρατης

    Σωκρατης
    Ηρακλειο Κρητη.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Sokratis121974 στις 19-04-2008 01:53 ]


    ISILINDIR
    19.04.2008, 12:54
    αν έχει προίκα κανένα πρόβλημα!!!!

    Το βασικό σε μία σχέση είναι να ξυπνάς κάθε πρωί και να βρίσκεις κάτω από το μαξιλάρι σου 200 euros για να περνάς την μέρα σου.
    okanenas
    19.04.2008, 13:42
    Και 500 καλά είναι
    oulion
    20.04.2008, 15:08
    Αφού μεγάλωσα με τους γονείς μου είναι λογικό να συμφωνούμε στα περισσότερα σοβαρά θέματα της ζωής μου...Άρα νομίζω ότι όποιον και να διαλέξω, θα τον συμπαθήσουν οι γονείς μου.
    georgianoua
    20.04.2008, 22:27
    Όταν γνώρισα τον Φοίβο όλοι μου μίλησαν με τα καλύτερα λόγια γι' αυτόν. Όταν τον έζησα κιόλας κατάλαβα πόσο δίκιο είχαν.

    Στην αρχή οι γονείς μου ήταν δισταχτικοί, φοβόντουσαν, ήθελαν το κοριτσάκι τους να μείνει κοντά τους...

    Οι γονείς Πάφο, εγώ Λεμεσό...(40 λεπτά δρόμος!), που να με άφηναν;

    Η καρδούλα όμως χτύπησε...και ο καιρός έδειξε.

    Είχα πάρει την απόφασή μου πολύ νωρίς...και οι γονείς μου να επέβαιναν δε θα επιδρούσαν πάνω μου. Εξ' άλλου εγώ είναι που τον παντρεύομαι και όχι αυτοί ;)
    poison_girl
    20.04.2008, 23:35
    κοιτα...κατα την ταπεινη μου γνωμη...καλυτερα να κανεις την επιλογη σου,δηλαδη αυτο που θες εσυ.χωρις ν ακουσεις κανεναν...
    ακομα και αν αποδειχθει μεγαλο λαθος!τουλαχιστον θα ναι λαθος ΣΟΥ!η ζωη ειναι πολυ μικρη για ν ακολουθεις συνεχεια τα πρεπει των αλλων!!!!

    και γενικα ειμαι της αποψης''καλυτερα να μετανιωσεις για κατι που εκανες,παρα για κατι που δεν εκανες''


    ελπιζω καπως να βοηθησα


    F_ANGEL
    20.04.2008, 23:43
    Δεν βρίσκω το λόγο να εγκαταλείψω κάποιον που αγαπώ μόνο και μόνο γιατί μου το υποδυκνύουν οι δικοί μου..Το μυαλό μας το έδωσε για να σκεφτόμαστε..Και για να κάνουμε τις επιλογές μας με όποιες συνέπειες ακολουθούν..so μαζί του κι ευτυχισμένη παρά χώρια του και δυστυχισμένη..κι οι άλλοι δε πα να χτυπιούνται..
    WC
    21.04.2008, 13:00
    egw ena xerw....koita to ayrio xexna to xtes gama tous olous kai kane oti thes....
    PashalinaMakia
    21.04.2008, 13:10
    Έλεοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!

    Σε τι εποχή ζούμεεεεεεεεεεεεε??????????

    Θα μου κάνουν κουμάντο τι θα κάνω στο κρεββάτι μου και στην προσωπική μου ζωή???????


    givaeri
    22.04.2008, 12:40
    Στα θέματα καρδιάς πρέπει να αναπτύξουμε πρώτα την ιδιότυπη εκείνη ακοή που νιώθει τη δικιά μας πρώτα την καρδιά και ύστερα την καρδιά από το ταίρι μας και ΜΟΝΟ ΕΚΕΙΝΕΣ ΝΑ ΑΚΟΎΜΕ.
    Αν πρώτα δε μάθουμε εμείς τι θέμε και δεν νιώσουμε τι θέλει και το ταίρι μας τότε ακούμε φάλτσα και ποτέ δε θα ακούσουμε την αρμονία της ΑΓΑΠΗΣ.
    FORTE
    24.04.2008, 11:18

    Πρεπει το ''εγω'' μας να το γνωριζουμε καλα,να το εκτιμαμε και να το σεβομαστε, να το ακουμε αλλα και να το συνετιζουμε.Ειναι σημαντικο να ακουμε και τους αλλους και ιδιαιτερα τους γονεις μας γιατι ειναι σιγουρα οι ανθρωποι που μας αγαπανε πραγματικα και δεν αποσκοπουν καπου.Ολα πιστευω οτι λυνονται με συζητηση και καλη θεληση.Μερικες φορες η καρδια δε συμβαδιζει με το μυαλο αλλα αυτο δε σημαινει παντα οτι ειναι και λαθος.Το θεμα ειναι να ξερουμε τι θελουμε και να τα εχουμε βρει πρωτα απ ολα με τον ευατο μας!Η αγαπη βρε παιδια ειναι κατι το τοσο ομορφο και ιερο {#emotions_dlg.inlove} ,ποιος θα την αρνηθει αν την βρει? Η αγαπη ξεχωριζει και λαμπει στο πιο βαθυ σκοταδι αλλα αν αυτο το βλεπουμε μονο εμεις και ολοι οι αλλοι(οι γονεις μας βασικα γιατι για τους ''φιλους'' αφηστε με να εχω καποιους ενδιασμους) οχι τοτε μαλλον κατι τρεχει..{#emotions_dlg.whistling}