ελληνική μουσική
    894 online   ·  210.855 μέλη

    Ερώτηση πρακτικής φύσεως: Τι να κάνω τα λειψά set χορδών???

    JaNick
    24.05.2008, 20:32

    Όποτε μου έχει η σπάσει η Μi cantini στην κιθάρα αγόρασα σετ μόνο γι αυτην... Τώρα που μου έχει ξανασπάσει θα πάρω άλλο σετ... Τελικά θα έχω ξεμείνει με 3 σετ που τους λείπει η Μi... Τι να τα κάνω???


    gioreta
    24.05.2008, 20:58

    Εγω παλι τις χορδες τις παιρνω μονες τους....Θελω Cantini....παιρνω Cantini,Baso.....Baso...Παντως αν θες ...εχω ξεμεινει απο μια La.....ε....ολο και καποια αλλη θα σπασω.....μη σε  νοιαζει......Περα απ την πλακα.....γιατι παιρνεις σετ και δεν παινεις μονες?Δεν εχει?


    JaNick
    24.05.2008, 20:59

    Ξες τι καλα θα ήταν αμα είχε... Όπου ρώτησα πάντως δεν είχαν!!!


    Brokenchord
    24.05.2008, 20:59

    Η μι πάντα είναι από τις πρώτες υποψηψιες για να σπάσουν μετά την Ρε!
    Άκου που ρωτάει τι να τα κάνει!!! {#emotions_dlg.tt2} Φυσικά και τα κρατάς!! Αν οι άλλες σου χορδές είναι παλίες τότε ευκαιρία να καθαρήσεις την ταστιέρα και να τις αλλάξεις όλες -τις φρεσκοαλαγμένης μι!
    Απο εκεί που αγοράζεις χορδές δεν έχει μεμονομένες;!!!!! + χαλάροσε λίγο ρε συ Νίκο δεν είναι η κιθάρα μπάσο για να την κοπανάς έτσι!{#emotions_dlg.lol} Πάρε ποιό χοντρές χορδές!
    Αν η κιθάρα σου είναι αυτή με τα ό,τι να νε τάστα που μας είχεις αναφέρει τότε κάνε λίγη υπομονή!

     

    Εδώ εγώ μια φορά πήρα σετ για να τις αλλάξω όλες και αν μπορείς να το φανταστείς ήταν λειψό απο μόνο του!!!


    Brokenchord
    24.05.2008, 21:01

    Αμάν ποιά αυτό που με προλαβαίνουν οι άλλοι στις απαντήσεις!{#emotions_dlg.blink} (of topic)


    Brokenchord
    24.05.2008, 21:04

    Αν θέλεις μπορώ να σου πάρω εγώ καμιά 20αριά μι και να σου τις στείλω ταχυδρομικά για να έχεις! Και  όταν με το καλό ευκερίσεις μου δίνεις τα  λευτά χαλάρα!  {#emotions_dlg.thumbup}


    gioreta
    24.05.2008, 21:04

    Εμας παντως εδω πουλανε......και νομιζα πως παντου πουλουσαν....αφηστε που μου ειχε κοπει 2 φορες η Μι....καβατζωθηκα με 3-4 τεμαχια...μετα σπαει η Λα....αλλα για να προσαρμοστει στον ολο ηχο της κιθαρας.....αστα να πανε.....ε...τωρα εσπασε η Ρε....αντε να δουμε(ευτυχως δηλαδη που δεν θα με βαλει ο καθηγητης να παιξω...!Υποτιθεται δεν εχω να μελετησω...{#emotions_dlg.whistling})


    -----------------
    Ζησε την καθε στιγμη....σαν να ειναι η τελευταια της ζωης σου... http://blogs.musicheaven.gr/gioreta

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gioreta στις 24-05-2008 21:06 ]


    JaNick
    24.05.2008, 21:07

    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 24-05-2008 στις 21:04 έγραψε...

    Αν θέλεις μπορώ να σου πάρω εγώ καμιά 20αριά μι και να σου τις στείλω ταχυδρομικά για να έχεις! Και  όταν με το καλό ευκερίσεις μου δίνεις τα  λευτά χαλάρα!  {#emotions_dlg.thumbup}



    Τι ταχυδρομικά ρε μαν... Συναντιώμαστε στο Cosmos για καφεδάκι στο κάτω κάτω...


    Brokenchord
    25.05.2008, 18:48

    Παράθεση:

    Το μέλος JaNick στις 24-05-2008 στις 21:07 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 24-05-2008 στις 21:04 έγραψε...

    Αν θέλεις μπορώ να σου πάρω εγώ καμιά 20αριά μι και να σου τις στείλω ταχυδρομικά για να έχεις! Και όταν με το καλό ευκερίσεις μου δίνεις τα λευτά χαλάρα! {#emotions_dlg.thumbup}



    Τι ταχυδρομικά ρε μαν... Συναντιώμαστε στο Cosmos για καφεδάκι στο κάτω κάτω...


    Βρίσκω χαλαρά γα..!!!..τη αυτή την προοπτική! Να σε δούμε και από κοντά καμιά φορά γιατί όλο πείσω από τα καλώδια μας κρύβεσαι!

    Άντε τρία μαθήματα μας μηνάνε  φυσική , αοδε και πληροφορική και μετα!!!! καλοκαίρι !
    Κανόνισε άμα είναι και στείλε πμ!

     


    JaNick
    25.05.2008, 18:57

    My friend εγώ το είπα αυτο που είπα, και ναι είναι όντως μια ωραία προοπτική να σε γνωρίσω και σένα, και όντως μένουν 3 μαθήματα, αλλα για μένα μετα τις εξετάσεις αρχίζει δουλειά... Βλέπεις είμαι παιδί τουριστικών businessmen ... Αν βρώ χρόνο να πεταχτώ εδώ κάποια στιγμή ή και όταν θα καταθέτω μηχανογραφικό be sure θα σε ενημερώσω και ας μην έχεις και καντίνια μαζι σου...

    Wink