ελληνική μουσική
    776 online   ·  210.851 μέλη
    sea_like_eyes
    01.06.2008, 15:02

     

    Οι Morandi είναι ρουμανικό μουσικό συγκρότημα της ποπ. Αποτελείται από δύο καλλιτέχνες, το Μάριους Μόγκα (τα δύο πρώτα γράμματα του επωνύμου του είναι τα ισάριθμα του ονόματος του συγκροτήματος) και τον Αντρέας Τέφας Ροπκέα ή Ράντι, εξ ου και το Μοράντι.

    Πέρα από την επιτυχία τους στη Ρουμανία το σινγκλ του ντουέτου Beijo ανέβηκε σε υψηλές θέσεις σε όλη την Ευρώπη στα τσαρτς, το καλοκαίρι του 2005, μη εξαιρουμένου και του MTV Europe chart και του World Chart Express. Οι Morandi ήταν υποψήφιοι ως καλύτερο ρουμανικό συγκρότημα στα MTV Europe Music Awards 2005, έχασαν όμως το βραβείο από τους Voltaj.


    Στα ρουμανικά βραβεία του MTV του 2006, το συγκρότημα κέρδισε το βραβείο καλύτερου τραγουδιού για το Beijo και καλύτερου βιντεοκλίπ για το Falling Asleep.

    Love Me
    Beijo
    Falling Asleep
    A La Lujeba
    Oh La La
    Afrika
    Angels

    Μερικα απο τα HITS του group . . .

     

    Υ.Γ 1 πηγη - Βικιπαίδεια

     

    Υ.Γ 2 το LOVE ME ειναι απο αλλον πλανητη . . . τελος !

    Υ.Γ 3 περιμενω αποψεις - videos - κτλ . . .

     


    -----------------
    Es iSt sOWeIt, HabE iCh rEchT ? daRf icH noCh EtWas SaGen ? Ist Es VorBeI ?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sea_like_eyes στις 01-06-2008 15:03 ]


    rompa
    01.06.2008, 15:14

    Λοιπόν .... το Love me το τραγουδούσα για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ . Το λατρεύω . (Συμφωνώ είναι από άλλο πλανήτη ) . Μετά κόλλησα με το Falling asleep ... To έβαλα και σαν ήχο στο κινητό μου ...


    Deos
    01.06.2008, 16:40

    Είδα το topic και νόμιζα ήρθαν για καμιά εμφάνιση.. {#emotions_dlg.crying}


    gioreta
    01.06.2008, 22:08

    Κι εγω προς στιγμην για καμια εμφανιση φανταστηκα....οσο για τα τραγουδια...το love me και το angels θα κανουν καιρο να βγουν απ το κινητο μου,ειδικα το love me....


    -----------------
    All of my hate cannot be found,I will not be drowned by your thoughtless scheming,So you can try to tear me down.Beat me to the ground I will see you screaming...(bridge is inappropriate :P) http://blogs.musicheaven.gr/gioreta

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gioreta στις 01-06-2008 22:09 ]