ελληνική μουσική
    1040 online   ·  210.853 μέλη

    Εναρξη του φεστιβάλ της Πάτρας με Φίλιππο Πλιάτσικα

    sillia
    08.06.2008, 03:53

    Την έναρξη του φεστιβάλ της Πάτρας καλοκαίρι 2008 έκανε ο Φίλιππος Πλιάτσικας!!!

    Σάββατο 7 Ιουνίου κι ο Φίλιππος έδωσε τον καλύτερο εαυτό του πάνω στην σκηνή μαζί με τους συνεργάτες του μουσικούς, και για δυο ώρες κατάφερε να παρασύρει τους Πατρινούς στους δικούς του ρυθμούς !! Μικροί και μεγάλοι έσμιξαν την φωνή τους με αυτήν του Φίλιππου που τους παρότρινε συχνά να τον ακολουθούν στα ρεφραίν του....

    2.500 περίπου Πατρινοί πέρασαν μια πολύ ευχάριστη βραδυά τραγουδώντας μαζί με τον Φίλλιπο ...μοναξιά μου όλα μοναξιά μου τίποτα...πούλα με ακόμα μια φορά,τραγούδια που αγαπήσαμε με ΠΙΧ ΛΑΧ αλλά και καινούργια τραγούδια απο την προσωπική του δουλειά omnia 2007 το αγαπημένο ..."αν θα μπορούσα τον κόσμο να άλλαζα" 

    Προσωπικά πέρασα μια υπέροχη μια ξεχωριστή βραδυά και μαζί μου όλοι αυτοί που με μια φωνή του έλεγαν σ αγαπάμε ΦΙΛΛΙΠΕ

    Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΦΙΛΛΙΠΕ  !!!!!!!! 

     






    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 08-06-2008 03:54 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 08-06-2008 15:58 ]


    επισυναπτόμενα: eikona.2.jpg eikona.1.jpg 
    sillia
    08.06.2008, 03:56

    Εικόνες απο αυτή την όμορφη βραδυά!!!!!!








    επισυναπτόμενα: eikona.4.jpg eikona.3.jpg 
    sillia
    08.06.2008, 03:57

    Ακόμα μια απο την όμορφη βραδυά που μας χάρισε ο Φίλλιπος Πλιάτσικας!!!


    -----------------
    Βάλτε στόχο το φεγγάρι... έστω και αν δεν τον πετύχετε, τουλάχιστον θα βρεθείτε ανάμεσα στ' αστέρια...Πατάμε στέρεα στη γη, κοιτώντας ΨΗΛΑ...http://blogs.musicheaven.gr/sillia






    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 08-06-2008 03:59 ]




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 08-06-2008 04:01 ]


    επισυναπτόμενα: eikona.5.jpg 
    billaros
    08.06.2008, 12:57

    Ήταν ακόμα μια φορά απίστευτος... Ειδικά όταν είπε παλιότερα τραγούδια όπως "Υπάρχουν χρυσόψαρα εδώ" ,"Οι παλιές αγάπες πάνε στον παράδεισο" ,"Όλο μ'αφήνεις να σ'αφήσω" ανατρίχιασα... Θυμήθηκα τις παλιές καλές μέρες με τους πυξ λαξ. Όχι πως τώρα δεν είναι καλός, αλλά με τους πυξ λαξ ήταν ακόμη καλύτερα!


    esta
    08.06.2008, 15:03

    Ήμουν και εγώ εκεί!μπροστά κι όλα!Ήταν υπέροχος!αγαπημένα τραγούδια,και όλοι να τραγουδάμε με μια φωνή!Πάντα τέτοια!


    sillia
    08.06.2008, 21:50

    estoyla Smileκι εσυ εκει...η φωνούλα η δυνατή όταν έλεγε ο Φίλλλιπος οι κυρίες τώρα ..δική σου ήταν{#emotions_dlg.clap}Ναι ήταν όλα πολύ όμορφα !!!! Και ευτυχώς που την απολαύσαμε οσοι την απολαύσαμε!!!! Φαντάσου να ήταν για σήμερα η συναυλία{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}


    esta
    09.06.2008, 15:42

    Παράθεση:

    Το μέλος sillia στις 08-06-2008 στις 21:50 έγραψε...

    estoyla Smileκι εσυ εκει...η φωνούλα η δυνατή όταν έλεγε ο Φίλλλιπος οι κυρίες τώρα ..δική σου ήταν{#emotions_dlg.clap}Ναι ήταν όλα πολύ όμορφα !!!! Και ευτυχώς που την απολαύσαμε οσοι την απολαύσαμε!!!! Φαντάσου να ήταν για σήμερα η συναυλία{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}



    {#emotions_dlg.biggrin}Τα κορίτσια πάντως τραγουδήσαμε πιο δυνατά!!!Ευτυχώς,δεν λες τίποτα!Αν ήταν για σήμερα θα πηγαίναμε όλοι με μια ζάλη και μια διαρκή αίσθηση σειμου!!!