ελληνική μουσική
    674 online   ·  210.857 μέλη

    Το touch-style με μια δικη μου συνθεση!Περιμενω σχολια!

    johnnyguitar
    16.06.2008, 12:26


    Sokratis121974
    16.06.2008, 13:09

    Εξαιρετικο!!!!

    Ενα κομματι με αρκετο ενδιαφερον!!!

    Πολυ καλο!!!!


    -----------------
    Σωκρατης Ηρακλειο Κρητη.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Sokratis121974 στις 16-06-2008 13:17 ]


    johnnyguitar
    16.06.2008, 13:37

    Ουιιιιι!Το πρωτο μου σχολιο και ειναι και θετικο!Ευχαριστω αρχηγε!{#emotions_dlg.beer}


    thaliey
    16.06.2008, 13:46

    πολ ωραιο και εμενα μ αρεσε!!!!!!{#emotions_dlg.rockon}


    johnnyguitar
    16.06.2008, 13:56

    Cool!!!!Ευχαριστω μυστηρια ξωτικισια φιλη μου!


    margot
    16.06.2008, 19:13

     Αν και με προβληματική σύνδεση (καθυστερήσεις στον ήχο, με αποτέλεσμα να ακούω κοψίματα στο ρυθμό{#emotions_dlg.sad}) μπορώ να πω αυτό που άκουσα μου άρεσε. Όσο πας και εξελίσσεις το στυλ. Ιδιαίτερα από το 2.50 έως το 3.05 ήταν πολύ καλό. Κάποιες στιγμές ακουγόταν λίγο φορτωμένο, αλλά πιθανόν αυτό να έχει να κάνει και με τη σύνδεσή μου. Συγχαρητήρια! Περιμένω κι άλλα δείγματα δουλειάς σου.

    Αλήθεια, πώς πάει το χέρι?????


    johnnyguitar
    16.06.2008, 19:25

    Ευχαριστω αλλη μια φορα για τα καλα σου λογια margot!Το χερι,αν και το κοκκαλο δεν εχει κολλησει-και μαλλον δεν προκειται-οσο παει και δυναμωνει-σε ολα τα υπολοιπα-και φυσικα με την εξασκηση αποκτω σιγα-σιγα και καλυτερο ελεγχο!Καμια εξελιξη με το δικο σου?Πως πανε οι εξερευνησεις στο νεο σου οργανο?


    margot
    16.06.2008, 19:30

    Το δικό μου στα ίδια... Δεν πρόκειται να επανέλθει πλήρως το πήρα απόφαση. Δεν πειράζει. Για να παίζω για την πλάκα μου κάνει τη δουλειά τουSmile. Όσο για την κιθάρα μια χαρά. Προχωρώ με βήμα ταχύ (όσο δηλαδή γίνεται με τις επαγγελματικές μου υποχρεώσεις) Έχω τσακίσει τις κλίμακες - και τα νεύρα των υπολοίπων στην πολυκατοικία{#emotions_dlg.whistling}


    johnnyguitar
    16.06.2008, 19:47

    Cool!Μη μασας!Και εγω ειχα κατι υστερικα διπλα μου και στην αρχη επαιζα με ακουστικα αλλα τωρα πια τους επιστρεφω τα χρεωστουμενα solo!Practice makes better!Ει!Εισαι να κανουμε καμια μπαντα?Να βρουμε και κανενα κουτσο drummer,ειμαστε και οι δυο κουλοι,θα την ονομασουμε παραλυτο τριο!!!{#emotions_dlg.happycrazy}

     

    Χρειαζεται και λιγο χιουμορ ε?{#emotions_dlg.beer}


    Vanna
    16.06.2008, 21:25

    Ωραίο! Ακούγεται αρκετά καλό!


    margot
    17.06.2008, 16:04

    Μια χαρά ακούγεται. Το θέμα είναι να βρούμε και κουφούς ακροατές!!!!{#emotions_dlg.tt2}


    Lefteris89
    17.06.2008, 20:41

    Εαν και μ'αρεσε πρεπει να πω οτι ηταν πιο πολυ επειδειξη 8 fingers tapping  και μετα οτιδηποτε αλλο


    deathminor88
    17.06.2008, 21:05

    Εντυπωσιακό. Αναμφισβήτητα.. Πολύ καλή τεχνική,

    Αλλά...

    Ανούσιο, χωρίς να ¨αναπνέει".

    Χωρίς κάποιο θέμα, το οποίο θα παραλάσσται θα εξελίσεται κλπ, πράγμα που είναι το πιο σημαντικό είτε παίζεις με πέννα είτε με τα δάχτυλα του ποδιού.. Είναι κάτι που δεν θα ξανάκουγα αλλά ίσως ξαναέβλεπα.. Μην ξεχνάμε πως η μουσική είναι για να την ακούμε όχι να την βλέπουμε... Δεν μου έμεινε κάποια μελωδία, δεν θυμάμαι καν πως πάει το κομμάτι αν και το άκουσα 2 φορές (μια εχθές και μια σήμερα)..

     

    Ελπίζω να είναι σεβαστή η άποψη μου. Θεωρώ κακή τεχνική και χωρίς λόγο ύπαρξης το touch style (όχι το tapping).

     


    sitzoune81
    17.06.2008, 23:52

    Εισαι ωραιος μεγαλε! ευηχος και σωστος! αν και δεν μου αρεσουν τετοιου ειδους μουσικες συνθεσεις, σε παραδεχομαι!


    johnnyguitar
    18.06.2008, 17:42

    Sitzoune και εγω και η Μαε,χαρηκαμε με τα θετικα σου σχολια!!!Deathminor,αν και ξερω οτι δεν σου αρεσει η συγκεκριμενη τεχνικη,η γνωμη σου ειναι παντα σεβαστη και με βοηθαει στις "διορθωτικες" μου κινησεις!Χαιρομαι που σε εντυπωσιασα παντως,εστω και οπτικα!Λευτερη,αν και ειμαι λιγο επιδειξιας,ηταν αρκετα συγκεκριμενη συνθεση-συνηθως παιζω βρωμικα με πολλα arpeggio και ειναι ψιλοτυχαιο γι αυτο το λεω!Και ναι,η φιλοσοφικη εχει πολλες γυναικες και αν και δε με εκφραζει κανενα μαθημα απο κει μεσα,με ελκει σα μαγνητης αυτος ο χωρος...Vanna εισαι τρελλα και margot...μην απελπιζεσαι...Ο manager μου που ειναι σε διαρκη καταστολη,βρηκε το τελειο κοινο για μας σε μια αποθηκη που φτιαχνει πλαστικες κουκλες ερωτικης ευχαριστισης.Ετσι,με λιγες μονο μπυρες που θα φερουμε απο το σπιτι,θα νιωσουμε σαν να παιζουμε στις μεγαλες σκηνες!!!

    Ευχαριστω που ασχολειστε με την περιπτωση μου παιδια!!!!{#emotions_dlg.beer}