ελληνική μουσική
    935 online   ·  210.853 μέλη
    mary
    22.06.2008, 23:43

    Θα ήθελα τη βοήθειά σας οσοι ξέρουν! Με εχουν δεχτή σε 3μεταπτυχιακά: στο MBA πειραια, στο 'Οικονομική και Επιχειρησιακή Στρατηγική'-Πειραιά και στη 'Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικου-Ασοεε. Το θέμα ειναι οτι θα ήθελα τη γνώμη αποφοίτων και φοιτητών για τα προγραμματα αυτα (ή οποιου εχει πληροφορίες) και δεν μπορώ να βρώ.. Εαν καποιος μπορει να με βοηθήσει, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα!!!


    sylviaki
    23.06.2008, 09:07

    Δεν εχω διαλεξει αυτα τα προγραμματα, αλλα επειδη εχω κανει αιτηση σε προγραμματα σε αυτα τα πανεπιστημια θα τολμησω να σου πω τη γνωμη μου.

     Αρχικα θα πρεπει να κοιταξεις σε ποιο προγραμμα σου φαινονται περισσοτερο ενδιαφεροντα τα μαθηματα. Επισης θα πρεπει να σκεφτεις τι θες να κανεις μετα οσον αφορα στη δουλεια και ποιο απο αυτα τα προγραμματα σε καλυπτει.

    Προσωπικα θεωρω οτι η ασοεε ειναι κορυφη σαν πανεπιστημιο. Διεθνως αναγνωρισμενη με πολυ καλους καθηγητες στο αντικειμενο τους. Απο εκει και περα σε καποια προγραμματα πιστευω οτι και ο Πειραιας εχει παραδοση. Καλυτερο θα ηταν να χρησιμοποιησεις την εις ατοπον απαγωγη(αν το λεω σωστα!). Θα σκεφτεσαι τα θετικα και αρνητικα του καθενος και θα απορριπτεις.

    Καλη επιτυχια!


    mary
    24.06.2008, 14:24

    Σ ευχαριστώ πολύ Sylvιaki, ετσι προσπαθώ να αποφασίσω αλλα δυστυχως ειναι και τα 3 προγραμματα που μου αρέσουν τουλάχιστον απο μαθήματα.

    Απλώς θα ήταν πολύ χρήσιμο να  έβρισκα φοιτητες απο αυτά τα τμήματα και να μου πουν απο τη δική τους πειρα τη σύγκριση...  εμένα η αλήθεια ειναι οτι η ειδίκευση 'Διοίκηση Ανθώπινου Δυναμικού' μου ειναι πιο ενδιαφέρουσα ακαδημαικά απο ενα σκετο ΜΒΑ που μπορει να ειναι και πολύ απαιτητικο συν της άλλης. Αλλα απο την άλλη, ολοι προτιμούν το ΜΒΑ και θεωρείται πολύ καλύτερο χαρτί στην αγορά εργασίας.

    Σ ευχαριστώ παντως, καθε σύμβουλη δεκτή στη φαση που ειμαι!!!{#emotions_dlg.biggrin}