ελληνική μουσική
    1073 online   ·  210.851 μέλη

    Def Leppard και Whitesnake την 1η Ιουλίου-Καραισκάκη

    dessypris
    30.06.2008, 16:01

    Οι φίλοι του Classic Rock, την Τρίτη 1η Ιουλίου 2008, θα χουμε την ευκαιρία ν απολαύσουμε 2 μεγάλα συγκροτήματα του είδους.

    Θα ρθείτε?

    Το ελπίζω!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dessypris στις 30-06-2008 16:02 ]


    MusicMaker83
    30.06.2008, 16:26

    oh yeahhhh

     

    το εισητηριο μου για αρενα εχει τον α/α 22 πανω {#emotions_dlg.lol}

     

    αντε pozer-οθούμε λιγο


    starchild02
    30.06.2008, 22:55

    {#emotions_dlg.rockon}Θα είμαι κι εγωωωωωωωωωωωώ εκεί !!!!!!!!{#emotions_dlg.clap}


    jorge
    01.07.2008, 00:30

    Κι εγώ. Πρώτη φορά θα δω Def Leppard...


    xristos_rock
    01.07.2008, 00:36

    Εσείς που θα πάτε ρίξτε και μια παραπάνω...αυτιά στους Livan οι οποίοι ανοίγουν την συναυλία... Τα παιδιά είναι απλά εξαιρετικοί!

     

     

     


    -----------------

    xristos_rock @ MusicHeaven Radio κάθε Σάββατο τα μεσάνυχτα

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : xristos_rock στις 01-07-2008 00:37 ]


    SouLRocK
    01.07.2008, 03:32

    Κι εγώ μέσα θα'μαι... περισσότερο για τους Def Leppard... αντε μήπως συναντηθούμε εμείς οι Musicheaven -αδες που θα πάμε...

    {#emotions_dlg.beer}


    SouLRocK
    01.07.2008, 03:32

    Κι εγώ μέσα θα'μαι... περισσότερο για τους Def Leppard... αντε μήπως συναντηθούμε εμείς οι Musicheaven -αδες που θα πάμε...

    {#emotions_dlg.beer}


    MagicaDeSpell
    01.07.2008, 07:55

    κι εγωωωω 2 μηνες το χω το εισητηριο!!!!!!!!!!!!!!


    rompa
    01.07.2008, 17:17

    Me too !!!  Ραντεβού σε 2 ωρίτσες

    {#emotions_dlg.rockon}


    MusicMaker83
    02.07.2008, 02:27

    Μολις γυρισα απο την συναυλια.Καταρχας αρκετα καλος ήχος(στους Def κατι έπαιζε με τα τυμπανα και ερχοταν ενας μπασος ηχος` κατευθειαν στο στομαχι). Κατα δευτερον αρχιζουν τα χωσιδια

    Αυτοι οι Hanibal τι ρόλο βαράνε? Δεν τους εχουν πει που και που να κάνουν και σολάκι να χαιρομαστε λιγο...Εντάξει καλη προσπάθεια αλλα δεν νομιζω οτι εχουν για παραπανω

    Οι Whitesnake δεν μου φανηκαν με πολυ ενεργεια ή ετσι νομιζω. Δεν μου αρεσαν τα καινουργια τραγουδια καθως και οτι να κανουν κανα καλο τζαμαρισμα εκει στη μεση εκαναν φασαρια..

    Αντιθέτως με τους Def παρολο που δεν ειμαι αρκοατης τους με κερδισαν. Μόνο αυτο το προβληματακι να μην υπηρχε αλλα δεν περαζει

     

    Keep rocking {#emotions_dlg.rockon}


    ma-gi
    02.07.2008, 16:49

    Κι εμένα μου άρεσαν περισσοτερο οι Def Leppard. Οι Whitesnake πιστεύω ότι ήταν χειρότεροι από το 2006. Με τα solo πιστεύω ότι το παράκαναν λίγο, εμένα με κούρασαν λίγο. Οι Livan κρίμα που δεν έπαιξαν γιατί είχα ακούσει ένα κομμάτι τους στο ραδιόφωνο και μου άρεσε. Για τους Hanibal τι να πω, απλά κάθε φορά που έλεγαν ευχαριστούμε παρακαλούσα να είναι και το τελευταίο.

    Πάραυτα η συναυλία ήταν τέλεια εξάλλου σε μια συναυλία δεν πας να ακούσεις
    την τέλεια φωνή (που κατά τη γνώμη μου κανένας από τους δύο δεν την πάλευε) και τον τέλειο ήχο , πας για να πορωθείς μόνο και μόνο επειδή τους βλέπεις μπροστά σου live να σου τραγουδάνε.

    {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.rockon}


    MusicMaker83
    02.07.2008, 18:52

    οντως και ο Coverdale και ο τραγουδιστης των Def δεν τα πηγαν παρα πολυ καλα στη φωνη. Παρολαυτα ηταν καλό live. Οχι το καλύτερο αλλα καλο


    rompa
    02.07.2008, 19:52

    Ήταν μία ωραία βραδιά και νομίζω ότι τις εντυπώσεις κέρδισαν οι Def Leppard . Υποσχέθηκαν ότι θα μας ξανάρθουν . Γενικά πάντως ήταν ωραία ατμόσφαιρα


    SouLRocK
    03.07.2008, 07:20

    Τους είδα και τους δύο για πρώτη φορά... η συναυλία ήταν γενικά πολύ καλή και γεμάτη (πάνω από 2,5 ώρες) και με ωραία ατμόσφαιρα... νομίζω ότι οι whitesnake δεν είχαν αρκετή δύναμη και πάθος στη σκηνή και γενικά δε μπορούν να βγάλουν ενα live ολόκληρο μόνοι τους... προσωπικά τα καινούρια τους τραγούδια δε μου άρεσαν, ενώ ο Coverdale -ο οποίος είναι η μεγάλη δύναμη του συγκροτήματος στη σκηνή, χάρη στην προσωπικοτητά του- πιστεύω οτι τα πήγε καλύτερα στα "χαμηλά" κομμάτια (is this love, ain't no love in the heart of the city...) καθώς στα δυνατά η φωνή δε του έβγαινε... οι Def Leppard πιστεύω ήταν γενικά καλύτεροι, παρά τα μικροπροβλήματα στον ήχο που είχαν και αυτοί, καθώς ξεσήκωσαν το κοινό παίζοντας με αρκετή ενέργεια, μιλούσαν στον κόσμο και έπαιξαν όλες τις γνωστές επιτυχίες τους... κορυφαία τους στιγμή στη συναυλία πιστεύω ήταν το "Love Bites"... υποσχέθηκαν ότι θα μας ξανάρθουν... μακάρι!

    Υ.Γ. Δυστυχώς ή ευτυχώς δε πρόλαβα τα support...

    Υ.Γ. Ο δεξιόχειρας (έχει χάσει όλο το αριστερό του χέρι σε τροχαίο) drummer των Leppard, Rick Allen τα έσπαγε... ήταν κάτι που ήθελα πολύ να δω!!! Μπράβο του!

    Παρακάτω μερικες φωτό για φαν του Coverdale (χεχέ!) και των Def Leppard:

    Coverdale Solo

    Coverdale

    Coverdale

    Coverdale

    Coverdale - Whitesnake

    Whitesnake

    Def Leppard

    Def Leppard

    Def Leppard

    Def Leppard

    Def Leppard


    jorge
    03.07.2008, 09:45

    Ο Coverdale ήταν η απογοήτευση της συναυλίας. Σαν να μην υπήρχε ήταν. Ποιά χαμηλά και ποιά ψηλά... Τραγουδούσε ελάχιστα. Είναι κρίμα για αυτόν τον μεγάλο καλλιτέχνη. Οι υπόλοιποι των Whitesnake προσπάθησαν να σώσουν οτι μπορούσαν καλύπτοντας φωνητικά τον David, ενώ το καταπληκτικό σόλο με τις 2 ηλεκτρικές ήταν η κορυφαία στιγμή των Whitesnake.

    Οι Def Leppard ήταν πολύ καλοί, όπως λένε και οι περισσότεροι.


    SouLRocK
    03.07.2008, 17:12

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 03-07-2008 στις 09:45 έγραψε...

    Ο Coverdale ήταν η απογοήτευση της συναυλίας. Σαν να μην υπήρχε ήταν. Ποιά χαμηλά και ποιά ψηλά... Τραγουδούσε ελάχιστα. Είναι κρίμα για αυτόν τον μεγάλο καλλιτέχνη. Οι υπόλοιποι των Whitesnake προσπάθησαν να σώσουν οτι μπορούσαν καλύπτοντας φωνητικά τον David, ενώ το καταπληκτικό σόλο με τις 2 ηλεκτρικές ήταν η κορυφαία στιγμή των Whitesnake.

    Οι Def Leppard ήταν πολύ καλοί, όπως λένε και οι περισσότεροι.



    Ναι συμφωνώ, το παρατήρησα και εγώ ότι ο  Coverdale δε τραγουδούσε πολύ... Ειδικά στο Still Of The Night μόνο το ρεφραίν έλεγε... το υπόλοιπο τραγούδι το έβγαλαν οι άλλοι.Γι'αυτό ίσως οι whitesnake δε μπορουν στο Live πάνω από μια ώρα... Κρίμα!  


    rompa
    03.07.2008, 17:34

    Πώς μπορώ να μικρύνω σε μέγεθος κάποιες photo να τις βάλω και εγώ ? Είναι τραβηγμένες με υψηλή ανάλυση και έχουν τεράστιο μέγεθος σε σχέση με το επιτρεπόμενο ..{#emotions_dlg.helpsmilie}


    SouLRocK
    03.07.2008, 17:49

    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 03-07-2008 στις 17:34 έγραψε...

    Πώς μπορώ να μικρύνω σε μέγεθος κάποιες photo να τις βάλω και εγώ ? Είναι τραβηγμένες με υψηλή ανάλυση και έχουν τεράστιο μέγεθος σε σχέση με το επιτρεπόμενο ..{#emotions_dlg.helpsmilie}



    Χρησιμοποιήσε το προγραμμα ACDsee Pro ή το Photoshop, άνοιξε τη φωτό και κάνε τη "resize" σε χαμηλότερη ανάλυση... (αυτό θα υπαρχει στο "modify")


    MusicMaker83
    03.07.2008, 18:08

    Μια που το εφερε η κουβεντα ηταν κανεις πρωτη σειρα στους Whitesnake? Ειμαι περιεργος επειδη ο Coverdale εκανε συνεχεια το σχεδιο οτι τσιμπαγε το αριστερο του στηθος μηπως ηταν καμια μπροστα και του εδειχνε τα πεπονια της Innocent


    dessypris
    03.07.2008, 18:17

    Και μιας και ήμουν εγώ που "άνοιξα" το topic, έχω να πω μία και μόνη λέξη:

    ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ! 

    Τώρα...Το 2007, στο ΟΞΥΓΟΝΟ, οι Έλληνες HOB*NOB, είπαν μεταξύ άλλων και το STILL OF THE NIGHT...

    Για ακούστε το και πες τε μου γιατί έπρεπε να δώσω 70€ για τους original!