ελληνική μουσική
333 online   ·  202.023 μέλη

KORG PRO 2X

giannisliolios
Περαστική Νότα
Chat
08.07.2008, 10:02

SmileΘα ηθελα να με βοηθησετε γιατι εχω μπερδευτει. σκεφτομουνα το korg m3 για το στουντιο μου,να εχω μια καλη γκαμα ηχων και γενικοτερα ενα καλο οργανο.

απο την αλλη χρειαζομαι για δουλεια το χειμωνα οργανο με ρυθμους.σκεφτηκα το korg pro 2x. αυτο ειναι μια καλη επιλογη απο την αποψη οτι θελω να συνδυασω τους ρυθμους αλλα συγχρονως να εχω και ενα οργανο με την ποιοτητα των ηχων του m3. με λιγα λογια θελω 2 σε 1. ειναι εφικτο αυτο...?

ευχαριστω πολυ..θα μου ειναι πολύ πολυτιμη η βοηθεια σας.

lawrence-gr
Βασική Νότα
Chat
08.07.2008, 12:59

μεχρι καποιο σημειο ειναι εφικτο.το πα2χ διαβαζει ηχους τριτον οπωτε μπορεις να εχεις καλης ποιοτητας ηχους.ειναι καλο οργανο τα 2χ.σε κομπινεισον ομως δεν θα μπορεις να κανεις οτι στα μ3 και τριτον.μπορεις να χρησιμοποιησεις μεχρι 3 οργανα στο δεξι σου χερι και τελος.στα συνθ μπορεις μεχρι 18.εχει διαφορες δλδ.αν δεν σε νοιαζει αυτο ομως παρε το πα.απο την αλλη μπορεις να παρεις κανενα πα800 η 500 και να εισαι οκ για τον χειμωνα.τον μπουζουκτση τον λιολιο τον εχεις τιποτα?

giannisliolios
Περαστική Νότα
Chat
08.07.2008, 14:22

ευχαριστω για τη βοηθεια πραγματικα. γιατι μου προτεινεις το 800 η 500.δε διαφερει απο το 2χ.και τα αλλα φορτωνουν ηχους απο τριτον...??προσπαθησε να μου ξεδιαλυνεις λιγο το πεδιο γιατι τα εχω μπλεξει.

ευχαριστω.

Sokratis121974
Συγχορδία Μινόρε
Chat
08.07.2008, 14:33

Φιλε μου....Στο PA 2 πληρωνεις την ποιοτητα κατασκευης, το επεκτασιμο Sampler στα 256 Mb σκληρο δισκο πτυσομενη οθονη, περισσοτερα δειγματα και γενικοτερα περνεις καποια πραγματα που εκτος την ποιοτητα κατασκευης, και τα πολυ καλα πληκτρα, δεν νομιζω να τα χρειαστεις ιδιαιτερα!!!....Η ηχητικη μηχανη ειναι σε γενικες γραμμες η ιδια....