ελληνική μουσική
    998 online   ·  210.856 μέλη

    Θα ήθελα τη γνώμη σας για το cd single μου

    geo321
    12.07.2008, 15:39

    Ειναι ενα cd single με τραγουδια που εγραψα εγω,οποιος θελει ας τα κατεβασει για να παρω και μερικες γνωμες.Το στυλ το τραγουδιων ειναι hip hop.
    Καλη ακροαση!!!

    01.Το παραμυθι
    02.Το παραμυθι instrumental
    03.Το παραμυθι exotic mix
    04.Μια κραυγη

     

    http://rapidshare.com/files/129123482/_______.part1.rar

    http://rapidshare.com/files/129123677/_______.part2.rar

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KIT_KAT στις 12-07-2008 15:46 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : geo321 στις 12-07-2008 18:46 ]


    noizreduction
    13.07.2008, 02:59

    Παρολο που δεν ειναι το ειδος που ακουω, νομιζω πως το Exotic mix του Παραμυθιου ειναι το καλυτερο track που ακουσα απο το CD single σου. Ισως να ειναι πιο κοντα στα προτυπα της Hip Hop που εχω ακουσει ( οχι φανατικα επαναλαμβανω ).

    Οι κραυγες μου φανηκαν λιγο αρρυθμες ( ως προς τη στιχουργια ), ομως δεν ειμαι ειδικος στο ειδος, οποτε δεν πρεπει να λαμβανεται σοβαρα υποψιν η αποψη μου.


    geo321
    14.07.2008, 02:16

    Σε ευχαριστω που το ακουσες! και δεν χρειαζεται να εισαι ειδικος πανω σε αυτο τοι στυλ μουσικης

    απλα ακους καποια τραγουδια και λες την γνωμη σου.

     


    black_devil
    14.07.2008, 02:49

    Εγω εχω ενα μηνα περιπου που ασχολουμαι με το χιπ-χοπ, οποτε ουτε εγω θα σου κανω την τρομερη κριτικη αλλα οκ!

    Το "Κραυγη" δεν μου ανοιγει οποτε θα σου πω μονο για το "Παραμυθι"..

    Σορρυ κιολας, αλλα μου φαινεται πολυ μετριο.. Σαν μουσικη ειναι καλο και το κανονικο και το exotic.. Οχι οτι σε συγκλονιζει αλλα ετσι κι αλλιως στο χιπ-χοπ σημασια εχει ο στιχος και η εκφραση.. Σαν στιχος νταξ.. Kλασσικο θεμα.. Το ολο θεμα με την πριγκιπισσα δεν καταλαβα.. Βασικα με εβγαζε απο τη βασικη ιδεα του τραγουδιου.. Μου εξηγεις λιγο ποια ειναι η παρομοιωση αν δεν εχεις προβλημα?

    Παντως αυτο που με χαλασε πιο πολυ ησουν εσυ!  Μου φαινεται οτι τραγουδας πολυ ανεκφραστα.. Μονοτονα βασικα.. Και δεν τα χωνεις οπως πρεπει! Αφου προτρεπεις πρεπει να δινεις εμφαση στην καθε σου φραση.

    Μου θυμιζες και λιγο Βουρλιωτη επισης, αλλα αυτο δεν εχει σημασια..

    Σορρυ που τα ειπα λιγο χυμα... Ελπιζω να μην σε αποκαρδιωσα τελειως! {#emotions_dlg.oops}

     

    p.s. Ωραιο nickname! Wink


    geo321
    14.07.2008, 03:26

    Κοιτα το οτι δεν τα λεω αγρια οπως συνηθως τα λενε οι ραπερ αυτο το ξερω και δεν εισαι ο πρωτος

    που μου το λεει αλλα εγω ετσι οπως το λεω ετσι ηθελα να βγει το εκανα εν γνωση μου,θα μπορουσα να το ειχα κανει ετσι οποως λες ομως εμενα σαν διμιουργο δεν μου αρεσε ηθελα να βγει κατι διαφορετικο.

    Οσο ανοφορα το στιχο αν το ακουσεις μερικες φορες ισως καταλαβεις,μπορει να μην εδωσες την απετουμενη βαση.και επειδη το τοπικ εχει αλλο θεμα δεν θα ηθελα να μπλεχτω σε συζητηση τετοια να εξηγω,ψαξτο λιγο.

    Οσο για το 4ο track δεν ξερω τι μπορει να φταει στο noiz παιζει κανονικα.

    και τι εννοεις οταν λες σου θυμιζω βουρλιωτη?ως προς την χροια?

    και δεν με αποκαρδιωσες!!


    black_devil
    14.07.2008, 03:38

    Αν το εκανες επειδη το ηθελες παω πασο!

    Δυο τρεις φορες το ακουσα το κομματι.. Ισως οντως θελει παραπανω ψαξιμο. Απλως το ψαχνω τοσο πολυ γιατι για μενα ο στιχος εινι το Α και το Ω στη μουσικη!

    Ναι, για τη χροια μιλαω.. Αλλα νταξ, αυτο δεν εχει καμια σημασια..


    geo321
    14.07.2008, 19:22
    Αλλες γνωμες δεν υπαρχουν?