ελληνική μουσική
    860 online   ·  210.855 μέλη

    Πρώην Drummer των Guns n' Roses

    emmanuella
    19.07.2008, 18:58

    Με την κατηγορία της κατοχής ναρκωτικών ουσιών συνελήφθη την Παρασκευή (18/7), ο πρώην ντράμπερ του συγκροτήματος Guns N' Roses, Steven Adler.

    Ο 43χρονος Adler έχει ιστορικό στη χρήση ναρκωτικών. Είχε συμμετάσχει στα πρώτα άλμπουμ των Guns N' Roses, αλλά αργότερα απολύθηκε.


    tsibitos
    20.07.2008, 01:23

    Σε κανέναν fan του συγκρότηματος δεν κάνει εντύπωση η παραπάνω είδηση, Αναδημοσιέυω κομμάτι από την βιογράφια των Guns που έχω στείλει στο e-περιοδικό :

    "Στις 18 Οκτωβρίου του 1989 οι GN'R ανοίγουν για τους Rolling Stones στο Coliseum. Ο Axl απείλησε να παραιτηθεί αν ορισμένα μέλη του συγκροτήματος δεν σταματούσαν να "χορεύουν με τον Mr. Brownstone". Συγκεκριμένα είπε: "Δεν μ'αρέσει που το κάνω αυτό στην σκηνή. Όμως έχω δοκιμάσει κάθε άλλο γαμημένο τρόπο. Και αν κάποιοι συγκεκριμένοι άνθρωποι μέσα στο συγκρότημα δεν συνέλθουν, αυτές θα είναι οι τελευταίες συναυλίες των Guns N' Roses που θα δείτε. Γιατί έχω κουραστεί να βλέπω πολλούς ανθρώπους μέσα σ'αυτόν τον "οργανισμό" να χορεύουν με τον "Mr. Goddamn Brownstone"." Ο Slash, ο Izzy και ο Steven υποσχέθηκαν να "καθαρίσουν". .................

    Στις 11 Ιουλίου του 1990 Ο Steven Adler απολύεται απ' το συγκρότημα. Είχαν κάνει συμφωνία με τον Steven, που έλεγε ότι αν δεν σταματούσε τα ναρκωτικά θα απολύονταν. Ο αντικαταστάτης του είναι ο Matt Sorum. ....................

    Τον Αυγουστο του 1993 ο Axl καταθέτει εναντίον του Steven Adler στο ανώτατο δικαστήριο του Los Angeles. Στην κατάθεση ο Axl αποκάλυψε πως ο Steven δεν μπορούσε να παίξει λόγω της χρήσης ναρκωτικών ουσιών και ότι τα ντράμς στο "Civil War" έπρεπε να "συνδεθούν" από 60 διαφορετικές ηχογραφήσεις...."

     

    Ολόκληρη η βιογραφία (Δηλαδή το πρώτο μέρος) βρίσκεται εδώ


    Agaph4you
    20.07.2008, 11:20

    Ναι...ούτε εμένα μου φαίνεται απίστευτο ! Παλιοί ροκάδες που έχουν πεθάνει νωρίς ήταν μπλεγμένοι είτε με ναρκωτικά είτε με το ποτό !


    nowaveband
    20.07.2008, 16:40

    fimes......poli kalo paidi kai filaraki steno.....kaname parea sto L.A. otan vriskomoun gia periodeia me tous clifftones.tous guns den tous pigaina alla poli kalo paidi aytos


    emmanuella
    20.07.2008, 22:44

    Παράθεση:

    Το μέλος nowaveband στις 20-07-2008 στις 16:40 έγραψε...

    fimes......poli kalo paidi kai filaraki steno.....kaname parea sto L.A. otan vriskomoun gia periodeia me tous clifftones.tous guns den tous pigaina alla poli kalo paidi aytos



    ΑΑΑΑ ΡΕ ΣΤΑΘΗ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ ΠΑΛΙ !!! ΧΑΧΧΑ !!


    VOICETEACHER
    11.08.2008, 12:05

    Ε ,τα γνωστα σε ολουs τουs χωρουs τηs ξενηs και εγχωριαs show-biz ,ναρκωτικα με τη σεσουλα...αφου σε βαζουν οι ιδιεs οι εταιριεs μεσα στο λουκι για να σε κανουν διασημο...και δω στην Ελλαδα ,χαμοs......βρε ουστ..μακρια..{#emotions_dlg.rockon}