ελληνική μουσική
    462 online   ·  210.870 μέλη

    Αγαπημένος παραγωγός στο musicheaven

    nowaveband
    23.07.2008, 03:46

    θα προκαλέσει διχόνιες αυτή η ερώτηση αλλά ποιανού παραγωγού την μουσική εδώ μέσα γουστάρετε πίο πολύ?

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KIT_KAT στις 08-01-2010 11:13 ]


    PashalinaMakia
    23.07.2008, 09:16

    Τη δική μου όταν έπαιζα ....χαχαχαχα

    Πλάκα κάνω...

    Του Φίλιππου Μ και του Δέοντα.

    Του Φίλιππου γτ έχει ωραίες και άρτιες μουσικές επιλογές και του Γιάννη γιατί είναι λαλά...


    kamelia8
    23.07.2008, 15:06

    Deos

    Stroumfita456

    --Elena--

    ...και άλλοι...

    Πολλούς δεν τους έχω ακούσει καθόλου...

    Κάποιους τους ακούω, γιατί έχουν πολύ στυλ ως παραγωγοί και όχι τόσο γιατί μ' αρέσει η μουσική που παίζουν.

    Δεν έχω ακούσει και δε θα ακούσω όσους έχουν εκπομπή με θέμα τη ροκ, γιατί δεν αντέχω λεπτό να την ακούσω αυτή τη μουσική... Αυτός είναι και ο λόγος που κάποιους δεν τους έχω ακούσει καθόλου...

    Γενικά, πάντως, όσοι κάνουν εκπομπή στο Radio MusicHeaven έχουν άποψη και ύφος! {#emotions_dlg.thumbup}


    nowaveband
    23.07.2008, 15:42

    to grapsa to tpoic ayto se lathos stili katalathws


    emmanuella
    23.07.2008, 18:59

    SILLIA  ΓΙΑ ΠΑΝΤΑΑΑ !!!!{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.walkman}

    ΕΠΙΣΗΣ SOULROCK__PHILIPPAKOS__AKLYONI__CROSS !!!!

    FOVEROII !!!{#emotions_dlg.clap}


    SouLRocK
    26.07.2008, 16:43

    Παράθεση:

    Το μέλος kamelia8 στις 23-07-2008 στις 15:06 έγραψε...

    Πολλούς δεν τους έχω ακούσει καθόλου...

    Κάποιους τους ακούω, γιατί έχουν πολύ στυλ ως παραγωγοί και όχι τόσο γιατί μ' αρέσει η μουσική που παίζουν.

    Δεν έχω ακούσει και δε θα ακούσω όσους έχουν εκπομπή με θέμα τη ροκ, γιατί δεν αντέχω λεπτό να την ακούσω αυτή τη μουσική... Αυτός είναι και ο λόγος που κάποιους δεν τους έχω ακούσει καθόλου...

    Γενικά, πάντως, όσοι κάνουν εκπομπή στο Radio MusicHeaven έχουν άποψη και ύφος! {#emotions_dlg.thumbup}



    Σωστό αυτό και το κάνω και εγώ... π.χ ας πούμε η Alkyoni δε παίζει μουσική στο δικό μου στυλ αλλά άκουσα μια φορά την εκπομπή της,ήταν διαφορετική και μου άρεσε και όποτε μπορώ (γιατι ειναι βρυκόλακας! :ppppp) την ακούω! Smile Κάτι τέτοιο έγινε και με την εκπομπή της Elena, dionysia7 ... και με τον Tasmar καμιά φορά...

    Δυστυχώς και εγώ μερικούς που θέλω να ακούσω (όπως π.χ. τους metalcity,deos,cross,sitzoune,magicaDeSpell,xristos_rock κ.ά {#emotions_dlg.crying}) δε τους έχω ακούσει καθόλου ή τους έχω ακούσει λίγο λόγω της ώρας της εκπομπής...{#emotions_dlg.oops} ... αλλά πιστεύω ότι οι εκπομπές τους θα είναι καλές {#emotions_dlg.thumbup}!!!

    Χμμ... μου φαίνεται ότι εκπομπές με θέμα τη ροκ πρέπει να έχουν το 60-70% των παραγωγών του musicheaven.. (χα!ο λαός ζητά ροκ!δωστε ροκ στο λαό!) και όμως πολλές είναι πολύ διαφορετικές (έως και αντίθετες) μεταξύ τους... πάρε παράδειγμα εκπομπές όπως των moufidi,driverbulba,ery,sereve,xristo_rock και τη δική μου, που όλες έχουν θέμα τη ροκ αλλά μπορεί η μουσική να είναι διαφορετική απο εκπομπή σε εκπομπή (ποικιλία ο σταθμος!!!)... μεγάλη γκάμα βλέπεις η "ροκ" μουσική! 

    Πιστεύω ότι αν δεν υπάρχουν τεχνικά προβλήματα καλό θα είναι να έχουν μικρόφωνο οι παραγωγοί καθώς ετσι αποκτά και ύφος η εκπομπή και υπάρχει επικοινωνία με τους ακροατές!

    sitzoune αντε να σε ακούσουμε on air... και σένα nowaveband...

    Πολύ καλή δουλειά κάνει η sillia (τωρα και με μικρόφωνο έδωσε χρώματα στην εκπομπή της και νοιώθεις τη παρέα της) και ο gl (όποτε έκανε εκπομπή!) {#emotions_dlg.clap} και φυσικά ο sereve που πιστεύω άνετα θα κάναμε και μαζί εκπομπή! (είναι στο μουσικό μου στυλ!)... το ίδιο πιστεύω και για το seras... {#emotions_dlg.rockon} ... και ο Deathnick είναι πατριώτης και όταν δε βάζει βαβούρες καλός είναι!

    προσωπικά μου άρεσαν πολύ οι εκπομπές της astarths_18 και του blackdragon (αν και θέλω mic μαύρε δράκε!) {#emotions_dlg.walkman}

    όσο για τους νέους εύχομαι καλές εκπομπές και όσοι μπορειτε ΜΙΛΗΣΤΕ...! ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ! {#emotions_dlg.beer}


    -----------------
    Μαζί σας On-Air @ Musicheaven Ράδιο (http://listen.musicheaven.gr) κάθε Κυριακή 12.00-14.00, κάθε Τετάρτη 16.00-18.00 και κάθε Παρασκευή 01.00-02.00 με ότι θέλετε ν' άκουσετε απ' όλο το φάσμα της rock μουσικής!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SouLRocK στις 28-07-2008 19:07 ]


    sillia
    26.07.2008, 18:50

    Σε καμία περίπτωση ό,τι γράψω δεν είναι για να απαντήσω έμμεσα στον soulrock και να τον ευχαριστήσω για τα καλά του λόγια .Σ ευχαριστώ soul{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}Ωχ ....το έκανα{#emotions_dlg.tt2}

    Για να είμαι αντικειμενική πρέπει να γυρίσω τον χρόνο στην στιγμή που μπήκα στο radiomusicheaven!!!  Χωρίς να έχω πει πέρα απο ένα γειά και ακούγοντας μέρα νύχτα radio είχα ξεχωρίσει την εκπομπή των metallcity και GL.Μου άρεσε και το  είπα, θα το θυμάται soul όταν τον άκουσα πρώτη φορά...soul λοπόν και με τρέλα loueco..που μου λείπει!!!{#emotions_dlg.sad}

    Αργότερα έμαθα να ακούω με ευχαρίστηση alkyonides notes δεν τις χάνω με τίποτα{#emotions_dlg.walkman},μ' αρέσει να ταξιδεύω με cross{#emotions_dlg.yes} και να πίνω ευχάριστα σοδούλα από phillippo.{#emotions_dlg.tt2}

    Να μην ξεχάσω να πω ότι περνάω ευχάριστα και με τον sereve ιδιαίτερα όταν τρώει παγωτό και δεν μας δίνει.{#emotions_dlg.blink}

    Τον W44TT4N4B3 που μας ταξιδεύει μουσικά σε υπέροχες διαδρομές{#emotions_dlg.thumbup}...ποιον άλλον{#emotions_dlg.rolleyes} ποιον άλλον{#emotions_dlg.rolleyes}...εεε...όλα τα παιδιά το καθένα έχει το δικό του στυλάκι μουσικό και κάθε φιλότιμη προσπάθεια μου αρέσει!!!!!{#emotions_dlg.walkman}

    ΔΕΟΝΤΑ αμαν παραλίγο να δώσω την μισή άσκηση λυμένη {#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}

    ΤΑΣΜΑΡ{#emotions_dlg.walkman} ΚΑΙ ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΕΠΙΕΙΚΙΑ ΣΑΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΗ...νηστικό αρκούδι χορεύει καλά??{#emotions_dlg.tt2}

    Η νέα γενιά να περιμένει{#emotions_dlg.smartass} .....στον επόμενο τόνο η ώρα θα είναι και για αυτούς{#emotions_dlg.walkman}

    {#emotions_dlg.oops} Μάλλον μετεξεταστέα θα μείνω ξέχασα την Ερατούλα {#emotions_dlg.walkman}

    Ξαναγύρισα ...

    magicadespell ...την ακούω ευχάριστα{#emotions_dlg.walkman}

    pastella ...λίγες φορές την έχω ακούσει, τόσκασε για διακοπέςWink

    driverbulba...όταν θα αρχίσει επιτέλους{#emotions_dlg.thumbup}μ αρέσει όταν τον ακούω{#emotions_dlg.walkman}

    jelevel ...πολύ πρωινός για να τον απολαμβάνω κάποιες φορές τον πετυχαίνω{#emotions_dlg.walkman}

    rory166....τον εχω χάσει τελευταία{#emotions_dlg.yes}

    termite ....όταν τον ακούω{#emotions_dlg.walkman}

    beatlus...περιμένω να τον ακούσω.. απο μια συνέντευξη μου άρεσε σαν φωνή{#emotions_dlg.rolleyes}

    ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.....

    Υ,Γ μην κρίνεις για να μην κριθείς{#emotions_dlg.yes}


    -----------------
    OΤΑΝ σταματήσεις να παριστάνεις ΚΑΤΙ , τότε γίνεσαι KΑΤΙ..!! http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 26-07-2008 19:15 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 26-07-2008 19:49 ]


    xristos_rock
    26.07.2008, 19:13

    Περίεργο Topic αλλά θα απαντήσω...{#emotions_dlg.tt2}
    Με εντελώς τυχαία σειρά, έχουμε και λέμε:

    Blackdragon
    Ery
    Moufidis
    Playloud
    Deos
    sitzoune81
    Matthias16
    nowaveband
    vavmlfe2
    Καθώς επίσης και παιδιά που λόγω ημέρας/ώρας δεν έχω προλάβει να ακούσω ολόκληρη εκπομπή αλλά ξέρω ότι είναι πολύ καλοί:
    Soulrock
    Sereve
    Seras
    Astarth_18

    ...Όπως και να έχει, στο Radio Music Heaven, είμαστε οι καλύτεροι!!{#emotions_dlg.biggrin}

     


    -----------------
    xristos_rock @ MusicHeaven Radio κάθε Σάββατο τα μεσάνυχτα

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : xristos_rock στις 24-08-2008 19:07 ]


    Jelevel
    27.07.2008, 16:06

    Λοιπόν να απαντήσω και γω με τη σειρά μου!!Σήμερα τρελάθηκα με την εκπομπή του Nowaveband που νομίζω ότι είναι και η αγαπημένη μου. Επίσης μαρέσουν οι εκπομπές του xristos_rock και του Moufidi λόγω κοινών μουσικών απόψεων! Επίσης χθες άκουσα την εκπομπή του Βασίλη "Μουσική Έξοδος" η οποία αν και δν είναι ακριβώς του γούστου μου η μουσική, μάρεσε επειδή είναι κάτι διαφορετικό από τα συνηθισμένα του κοινού ραδιοφώνου κάτι που με ευχαριστεί πολύ να γίνεται και θα προσπαθώ να τον ακούω!!Επίσης μν ξεχάσω την Sillia η οποία διαθέτει την καλύτερη φωνή από όσες έχω ακούσει μέχρι τώρα τουλάχιστον, όπως και η Ερατώ που βγάζει αυτόν το δυναμισμό και ενέργεια προς τα έξω!

    Κάποιους και γω δν τους έχω ακούσει ακόμα αλλά γενικώς τα σπάμε!Τα έχουμε όλα και συμφέρουμε!{#emotions_dlg.clap}


    nowaveband
    27.07.2008, 16:23

    sitzoune81

    moufidis

    f_angel

    gioreta

    cross

    seras

    jelevel

    stroumfita

    xristos rock

    soulrock


    -----------------
    τι θα ήταν η ζωή χωρίς μια μικρή δόση αυτοκαταστροφής?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nowaveband στις 27-07-2008 17:07 ]


    nowaveband
    27.07.2008, 17:06

    Παράθεση:

    Το μέλος nowaveband στις 27-07-2008 στις 16:23 έγραψε...

    sitzoune81

    moufidis

    f_angel

    gioreta

    cross

    seras

    jelevel

    stroumfita

    xristos rock

    soulrock




    -----------------
    τι θα ήταν η ζωή χωρίς μια μικρή δόση αυτοκαταστροφής?

     

     

     

    kai fisika i diki mou e?:-p

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nowaveband στις 27-07-2008 17:07 ]


    astarth_18
    28.07.2008, 16:40

    Παιδακια μου, απο οσους "συναδελφους" εχω ακουσει, εννοειται SoulRock (ειναι και ο μεντορας μου στο ραδιο, αφου με εκεινον ειχα μιλησει πρωτα!), Cross (ειναι τοσο καλος που με καλυπτει και πραγματικα υπερχαλαρωνω), dionysia7 (και κατι ελληνικο αλλα ποιοτικο ειναι καλο!), ακουσα ενα βραδυ Matthias16 και μου αρεσε πολυ, Bazos επειδη τα μπλεκει ολα (Σαν και μενα και αυτος....) και xristos_rock γιατι απλα γουσταρω!!!!...

    Ανυπομονω να ακουσω το αφεντικο μου την Gioreta, και γενικα να εχω χρονο για να αφηνω το ραδιοφωνακι μας ανοιχτοοοοο!!!! {#emotions_dlg.walkman}

    Πρεπει να επεκταθουμε και στα ερτζιανα (!) τοσο καταπληκτικο team που ειμαστε...

     

    Φιλακια σε ολουυυυυςςςς!!!{#emotions_dlg.inlove}


    thaliey
    08.08.2008, 14:34

    δηλωνω φανατικη σιλλια!!!αλα κ σοουλ και χρηστος και ντριβερ οταν πετυχαινω κ ακουω κ εννοειτε σιτζ τι  απ εξω θα τον αφηνα!!!!¨))


    gioreta
    11.08.2008, 09:23

    Λοιπόν...εγω ακούω...

    sera
    soulrock
    astarth_18(manageeer!!!)
    dionysia7(!)
    vavmlfe2(όταν είμαι μέσα)
    sitzoune81
    deathnick(όταν κάνει έκτακτες...)
    Θα ακούω σίγουρα nowaveband{#emotions_dlg.biggrin}(standar λέμε!!)


    Θα ηθελα να ακούω..
    rory166
    matthias16
    xristo_rock(μόνο στις έκτακτες τον ακούω πια..)
    ...αλλά λόγω ώρας...{#emotions_dlg.ban}

    Smile


    -----------------
    Μην τα βάζεις με ηλίθιους...σε κατεβάζουν στο επίπεδο τους και λόγω εμπειρίας σε "κερδίζουν¨..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gioreta στις 12-08-2008 18:39 ]


    kamelia8
    11.08.2008, 13:20

    Προσθέτω και την emmanuella....!


    -----------------
    It is better to be hated for what you are, than to be loved for what you are not...!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kamelia8 στις 11-08-2008 13:20 ]


    rory166
    12.08.2008, 17:28

    εκτος του οτι με εχει πιασει το καλοκαιρακι και εχω να κανω 2μιση μηνες εκπομπη
    εχω κοψει και να μπαινω και να ακοω αλλα παιδια..
    απο σεπτεμβη επιστρεφω τομαρια{#emotions_dlg.happycrazy}


    εκπομπες που εχω ξεχωρισει στο αμεσο αλλα και πιο πιο μακρινο παρελθον

    sillia
    wattanabe
    astarti18 (Μια,δυο φορες μονο σε εχω ακουσει αλλα μου αρεσε!)
    heartbreak-kid (τις εποχες ομως που επαιζε καλομοιρα...)
    spotlight_dancer (τις εποχες που εμπαινε η vero στο chat)


    σιγουρα ξεχναω κι αλλους ομως αυτη τη στιγμη.

    απο φθινοπωρο που θα λιωνω πιο πολυ στον υπολογιστηCool ευελπιστω να ακουσω και καινουρια παιδια

    cheers!


    demtsek
    13.08.2008, 16:43

    Σαν ακροατής είμαι πολύ καινούργιος και έχω ακούσει λίγους παραγωγούς, πάντως μέχρι στιγμής ξεχωρίζω τον CROSS. Η μουσική που παίζει έχει την ποιότητα και το ύφος που ταιριάζει στο γούστο μου.


    emmanuella
    24.08.2008, 18:03

    Να προσθέσω τον Nowaveband , τον Xristo_rock και φυσικά τον driverbulba !!!!!!!!!


    kikioni
    24.08.2008, 19:09

    Φανατικά xristo_rock και vavmlfe!!

    Επίσης μου άρεσε και η εκπομπή του ge01415 που πέτυχα κάποιες φορές.

    {#emotions_dlg.rockon}

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kikioni στις 24-08-2008 19:12 ]


    nowaveband
    07.09.2008, 04:52

    telika oles oi ekpompes einai wraies kai maresei pou iparxei plithwra mousikou ifous.....ante kai sta fm mia mera!{#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.lol}