ελληνική μουσική
    935 online   ·  210.853 μέλη

    Joanna Drigo: Καποιες ωρες γεννιουνται τα ονειρα

    stevi93
    26.07.2008, 11:08

    Την ακουσε ο Φιλλιπος Πλιατσικας σε μια οντισιον,στον σταυρο του νοτου

    και την επελεξε,να τον συνοδεψει (μαζι με την Λαμπρινη  Καρακωστα)στο χειμερινο προγραμμα του.

    Αυτο το διαστημα κυκλοφορησε την πρωτη της δουλεια που τιτλοφορειται ''καποιες ωρες γεννιουνται τα ονειρα''.Περιεχει 11 τραγουδια,δημιουργιες εξ'ολοκληρου δικες της.5 τραγουδια ειναι  σε αγγλικο στιχο.

    Ειναι πολυ καλη φωνη και επισης πολυ καλη παρουσια.το αλμπουμ αυτο ως πρωτη κινηση ειναι πολυ καλο..

    Ενα τραγουδι που παιζει αυτες τις μερες ειναι η ''Βικυ''

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 26-07-2008 15:03 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : stevi93 στις 29-07-2008 00:01 ]


    thaliey
    26.07.2008, 12:18

    η κοπελα ειναι πολυ καλη ην εχω ακουσει κ μου αρεσε πολυ θα κοιταξω να ακουσω και την καινουργια της δουλεια λοιπον!!!


    gate
    28.07.2008, 14:36

    Εξαιρετική φωνή και πολύ δυναμική παρουσία! Της εύχομαι τα καλύτερα με τη νέα της δουλειά.

    Στο Σταυρό του Νότου με τον Φίλιππο Πλιάτσικα είχε εντυπωσιάσει τόσο η ίδια, όσο και η Λαμπρινή Καρακώστα, μια επίσης υπέροχη φωνή και εξαιρτική παρουσία.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gate στις 28-07-2008 14:37 ]


    Alks
    28.07.2008, 17:04

    την ειδα και γω στην συναυλια του Φ.Πλιατσικα στην Εδεσσα....πολυ καλη φωνη και εξαιρετη και ωραια παρουσια....μας μιλησε ολο ενθουσιασμο για το πρωτο δημιουργημα της...ευχομαι και γω καλη πορεια στο χωρο της μουσικης...{#emotions_dlg.thumbup}


    incomplete_angel
    29.07.2008, 16:30

    Όντως πάρα πολύ καλή φωνή.

    Πήρα το cd της σχεδόν αμέσως μόλις βγήκε στα ράφια. Έχει κάποια πολύ καλά κομάτια απλά νομίζω ότι η παραγωγή είναι πολύ φλατ σχεδόν αδιάφορη. Όταν είχα ακούσει κάποια από τα κομάτια του δίσκου σε μορφή demo που τα είχε στο myspace της θεωρώ ότι ήταν πολύ καλύτερα (σαν ιδέες) από την τελική μορφή στο δίσκο. Παρ' όλ' αυτά είναι εξαιρετική!


    emmanuella
    29.07.2008, 16:55

    Κι εγώ την έχω ακούσει από τότε με Πλιάτσικα...πραγματικά πολύ καλή...!!


    melin
    29.07.2008, 23:48

    Πράγματι πολύ καλή!!!!Την είχα ακούσει πριν καιρό στο κομμάτι "Βίκυ" και το οποίο έψαχνα πολύ καιρό, μάλιστα και απο εδω, στην αντόστοιχη σελίδα. Τελικά το βρήκα την προηγούμενη βδομάδα. Έχει πολύ ιδιαίτερο ηχόχρωμα και ελπίζω να συνεχίσει την καλή και επιλεκτική δουλειά. Την χρειαζόμαστε....όλοι....{#emotions_dlg.clap}


    stevi93
    08.08.2008, 11:22

    θα συμφωνησω απολυτα για την παραγωγη incomplete_angel.
    Και πραγματι τα demo  στο myspace  ειχαν περισσοτερο ενδιαφερον...
    Καποια κομματια ειναι λιγο αδιαφορα..
    Οπως και να εχει ο ηχος και η φωνη εχουν ιδιαιτερο ενδιαφερον..


    thaliey
    08.08.2008, 14:41

    το ακουσα το cd τελικα μου αρεσαν απιστευταααα καποια απ τα κομματια ειναι τελεια αλλα καπως πιο αδιαφορα αλλα οκ!!!η φωνη της ειναι απιστευτη μου αρεσε πολυ!!!!!!


    sillia
    17.08.2008, 11:45

    Ο Φίλιππος Πλιάτσικας με δικά του λόγια: «Σε μία οντισιόν στον «Σταυρό του Νότου» ανάμεσα στα παιδιά που ήρθαν ήταν και ένα κορίτσι με ένα περίεργο όνομα, Joanna Drigo. Aντί για οποιαδήποτε διασκευή προτίμησε να εμφανιστεί παίζοντας ένα δικό της τραγούδι. Από την πρώτη κιόλας στιγμή που την άκουσα, κατάλαβα ότι η κοπέλα αυτή είχε πολλά πράγματα να πει. Γι αυτό και αισθάνθηκα την υποχρέωση να προσπαθήσω να βρω ένα βήμα να το κάνει. Είναι μαγικό μέσα στα χιλιάδες πράγματα που μας βομβαρδίζει η εποχή πως κάτι πραγματικά καινούργιο εξακολουθεί να σε πιάνει απ? το μανίκι και να σε κάνει να το προσέξεις. Δεν χρειάζεται να πω τίποτα άλλο. Είμαι σίγουρος ότι αυτό που ένιωσα εγώ ακούγοντας τη φωνή και τα τραγούδια της θα το αισθανθείτε κι εσείς. Το μόνο που έχω να ευχηθώ είναι καλό ταξίδι και καλή ακρόαση!»

    Oμορφη φωνή με εξαιρετικά ηχοχρώματα...

    Καλή επιτυχία Joana